bursa escort İsveç Büyükelçisi'nden Büyükşehir'e ziyaret
Reklamı Geç
Advert
Advert

İsveç Büyükelçisi'nden Büyükşehir'e ziyaret

İsveç'in Ankara Büyükelçisi Annika Molin Hellgren, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

İsveç Büyükelçisi'nden Büyükşehir'e ziyaret
İsveç Büyükelçisi'nden Büyükşehir'e ziyaret Kemer Gözcü
Bu içerik 479 kez okundu.
Advert

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Metin Altunbaş'ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, konuk büyükelçiye İsveç Antalya Fahri Konsolosu Nil Sağır ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Altunbaş, Büyükelçi Annika Molin Hellgren'i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ikili ilişkileri güçlendirerek Antalya'ya gelen İsveçli turist sayısında artış sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

'ANTALYA SADECE YAZ TURİZMİNDEN İBARET BİR KENT DEĞİL'

Büyükelçi Hellgren'e Antalya'nın turizm potansiyeli ile ilgili bilgi veren Metin Altunbaş, “Antalya sadece yaz turizminden ibaret bir kent değil. Yılın 12 ayı çeşitli alternatifleri olan bir tatil merkezi. Dünyada, yayla turizmi, doğa turizmi ve sağlık turizminin önemli merkezlerinden biri. Ayrıca Antalya turistler için son derece güvenli bir yer. Futbol turizmi konusunda da son derece gelişmiş tesislere sahip olması nedeniyle çok sayıda İsveç futbol takımı da kamp için Antalya'yı tercih etmektedir. Antalya'dan İsveç'e direkt uçuş yapma olanağı sayesinde İsveçli turist sayısının artmasını bekliyorum" dedi.

İSVEÇLİ TURİSTLERİN ANTALYA'YA İLGİSİ ARTIYOR

İsveç'in Ankara Büyükelçisi Annika Molin Hellgren, İsveçli turistlerin Antalya'ya ilgisinin her geçen gün arttığını belirterek, bunun en önemli sebebinin Antalya'nın güvenli bir tatil beldesi ve popüler bir destinasyon olması olarak açıkladı. Hellgren, “İsveç halkının tatil için gideceği destinasyonda tercih kriterleri arasında ekoloji açısından sürdürülebilir olması, çevre dostu olması, organik ürünler ve suyunun temiz olması önem arz ediyor. Bu kriterlere göre Antalya turistler için son derece cazip imkânlar sunuyor" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X