bursa escort Serginin sürpriz ziyaretçileri
Reklamı Geç
Advert
Advert

Serginin sürpriz ziyaretçileri

Ressam Rahime Halide Soysal'ın 'Bir Varmış Bir Yokmuş' adlı minyatür ve tezhip çalışmalarından oluşan sergisine sanatseverlerin ilgisi yoğunlaştı. Isparta'dan bir grup güzel sanatlar fakültesi öğrencisi de Antalya'ya gelerek eserleri hayranlıkla inceledi.

Serginin sürpriz ziyaretçileri
Serginin sürpriz ziyaretçileri Kemer Gözcü
Bu içerik 219 kez okundu.
Advert

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan sergide 70 yaşındaki ressam Rahime Halide Soysal'ın ürettiği 25 adet tarihsel minyatür ve tezhip çalışması tablosu sergileniyor. Rahime Halide Soysal, sergide bir de sürpriz yaşadı. İki yıl önce 'Üstün Başarı Belgesi' alarak mezun olduğu Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden tezhip hocası ve 25 öğrenci sergilenen eserleri incelemeye Antalya'ya geldi. Soysal, öğrenci grubunu karşısında göründe gözleri yaşardı, duygulu anlar yaşadı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tezhip ve Eski Çini Onarımı Ana sanat Dalları 2, 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri, öğretim görevlisi Habibe Şimşek'in nezaretinde minyatür ve tezhip sergisini gezdi. Sergilenen eserleri inceleyen, cep telefonlarıyla fotoğraflayan öğrenciler, sanatçı Rahime Halide Soysal'dan bilgi de aldı. Soysal öğrencilerle sohbet ederken, "Sanatı sevin, her dalıyla uğraşın. Yılmayın, usanmayın, büyük bir aşkla gece-gündüz çalışın. Başarının yolu budur" önerisinde bulundu. Öğretim görevlisi Habibe Şimşek de, Soysal'ın mezuniyeti öncesi fakültedeki başarısından övgüyle bahsetti.

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X