bursa escort AKUT'tan arazide kurtarma eğitimi
Reklamı Geç
Advert
Advert

AKUT'tan arazide kurtarma eğitimi

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Kaş- Kalkan Birimi tarafından uygulamalı kurtarma eğitimi düzenlendi.

AKUT'tan arazide kurtarma eğitimi
AKUT'tan arazide kurtarma eğitimi Kemer Gözcü
Bu içerik 236 kez okundu.
Advert

AKUT Kaş- Kalkan Birimi tarafından AKUT gönüllüleri için, Kalkan Mahallesi Yalı bölgesinde uygulamalı doğada arama kurtarma eğitimi verildi. Değişik arazi koşullarında verilen eğitime, Antalya, Alanya ve Kaş- Kalkan Birimi'nden toplam 14 kişi katıldı. Katılımcılara eğitimi AKUT Kaş- Kalkan Birimi Sorumlusu Bircan Tolunay ve AKUT İzmir Birimi'nden Ramazan Ergut verdi.

Eğitim 2 gün boyunca arazide yapıldı ve arazide gecelendi. Eğitimde arazide arama teknikleri, ayak izi belirti takibi, aktif arama yöntemleri, harita bilgileri, harita çeşitleri ve bunları kullanma, navigasyon kullanma yöntemleri uygulandı. Teorik eğitimde öğrenilenler yaşama geçirildi.

AKUT Kaş- Kalkan Birim Sorumlusu Bircan Tolunay, "AKUT olarak düzenlediğimiz uygulamalı eğitimde, daha önce teorik olarak öğrendiklerimizi arazide uyguladık. Bu kapsamda kayıp ihbarıyla birlikte oluşması gerek birimleri oluşturduk. Neler yapılması gerekiyorsa hepsini yaptık. Yurt içinde veya yurt dışında olası olaylarda yapacağımız kurtarma çalışmalarına ekiplerimizi hazır hale getirdik. Başarılı bir eğitim çalışması oldu" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X