bursa escort AKSDER'de resim sergisi
Reklamı Geç
Advert
Advert

AKSDER'de resim sergisi

Antalya Kültür Sanat Eğitim ve Araştırma Derneği (AKSDER) ressam Bahattin Sıkı'nın kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

AKSDER'de resim sergisi
AKSDER'de resim sergisi Kemer Gözcü
Bu içerik 859 kez okundu.
Advert

Antalya Kültür Sanat Eğitim ve Araştırma Derneği (AKSDER) ressam Bahattin Sıkı'nın kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Dernek salonunda gerçekleşen resim sergisinin kurdelesini AKSDER Başkanı Yekta Başeğmez ile ressam Bahattin Sıkı birlikte kesti. AKSDER Başkanı Başeğmez, kültür-sanat çalışmalarını her geçen gün çeşitlendirdiklerini, mekânda plastik sanatlar, heykel, seramik sanatçılarına da yer verdiklerini, açılan sergilerle de sanatçıları ve sanatseverleri bir araya getirerek kaynaşmalarını sağladıklarını söyledi.

2005 yılında Eskişehir'den gelip Antalya'ya yerleşen ressam Bahattin Sıkı, yağlıboya tekniği resim çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu. Sıkı, yıllar sonra kişisel sergi açmanın heyecan ve mutluluğunu bir arada yaşadığını söyledi. Gençlik yıllarından beri resim yapan Sıkı, beğeni toplayan tabloları ve kendisine özgü tekniği hakkında bilgilendirme yaptı.

Ressam Bahattin Sıkı, "Birçok ünlü ressamın atölyesinde eğitim aldım. Askerde kışlada bile resim yaptım. Emekli olduktan sonra resim sanatına daha fazla zaman ayırdım, kendime özgü teknikler geliştirdim. 2007 yılından itibaren yaptığım resimleri ilk kez sergileme fırsatı buldum" dedi.

Bahattin Sıkı'nın 30 eserinin yer aldığı sergi, 30 Nisan Salı gününe kadar açık kalacak.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X