Advert
SPOR
Giriş Tarihi : 22-04-2019 01:15   Güncelleme : 22-04-2019 01:15

Şampiyonlar Turnuvası'nda Türkiye ilk günü 25 madalya ile tamamladı

Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan Uluslararası Gençler Kadın, Erkek Serbest ve Grekoromen Şampiyonlar Turnuvasının ilk gününde Türkiye Güreş Milli Takımı 6 altın, 8 gümüş ve 11 bronz madalya kazandı.

Şampiyonlar Turnuvası'nda Türkiye ilk günü 25 madalya ile tamamladı

Kemer'de devam eden Şampiyonlar Turnuvası'na Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan, Slovakya, İran, Türkiye , Kazakistan, Kırgızistan ve Romanya'dan 350 sporcu katılıyor. Turnuvanın ilk gününde serbest stil 61, 70, 74, 92; grekoromen stilde 60, 72, 87; kadınlarda ise 53, 59, 65, 68 kilo eleme karşılaşmaları yapıldı. Bugün ise dün finale yükselenler sporcular madalya için mindere çıktı. 

Turnuvanın açılış törenine Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Antalya Ak Parti Eski Milletvekili Burhan Kılıç, Türkiye Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ve sporseverler katıldı. 

Açılış töreninin ardından yapılan finallerde madalya kazanan sporcular ise şunlar:

Kadınlar:

53 kiloda 1. Zeynep Yetgil (Türkiye), 2. Semanur Kanli (Türkiye), 3. Aishan Yusifova (Azerbaycan), 3. Tuğba Erden (Türkiye)

59 kiloda 1. Elmas Çelik (Türkiye), 2. Nurife Duman (Türkiye), 3. Ayşegül Sever (Türkiye)

65 kiloda 1. Ceyla Naghızade (Azerbaycan), 2. Aslı Demir (Türkiye), 3. Yağmur Çakmak (Türkiye)

68 kiloda 1. Kadriye Aksoy (Türkiye), 2. Lonela Adina (Romanya), 3. Albina Kaırgeldınova (Kazakistan)

Erkekler Grekoromen Stıl: 

60 kiloda 1. Ömer Biçici (Türkiye), 2. Muharrem Acar (Türkiye), 3. Manuel Stoica (Romanya), 3. Shaimerden Abavov (Kazakistan)

72 kiloda 1. Veli Yılmaz (Türkiye), 2. İsmail Gün (Türkiye), 3. Hasan Orakçı (Türkiye), 3. Vasile Alexandro (Romanya)

87 kiloda 1. Bedirhan Tan (Türkiye), 2. Muhittin Sarıçiçek (Türkiye), 3. Sedat Öztoprak (Türkiye)

Erkekler Serbest Stıl:

61 kiloda 1. İkramzhon  Kaadzhımurudov (Kırgızistan), 2. Mustafa Muhammed Keleş (Türkiye), 3. Hamza Alaca (Türkiye), 3. Cavit Acar (Türkiye)

70 kiloda 1. Mohammedsadegh Fırouzpourbandpeı (İran) 2. Elmar Kazımov (Azerbaycan) 3. Mehmet Karaç (Türkiye), 3. Faruk Çayır (Türkiye)

74 kiloda 1. Beruashvılı Temuri (Gürcistan) 2. Umur Aybey (Türkiye), 3.  Karypbaev Nurtilek (Kırgızistan), 3. Abdulvasi Balta (Türkiye)

92 kiloda 1. Abdollasi Alireza (İran), 2. Hamzatov Askhab (Azerbaycan), 3. Mustafa Duru (Türkiye)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
  •   Takım P O
  • 1 Alanyaspor 0 0
  • 2 Antalyaspor 0 0
  • 3 Beşiktaş 0 0
  • 4 Çaykur Rizespor 0 0
  • 5 Fenerbahçe 0 0
  • 6 Galatasaray 0 0
  • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
  • 8 Gençlerbirliği 0 0
  • 9 Göztepe 0 0
  • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
  • 11 Kasımpaşa 0 0
  • 12 Kayserispor 0 0
  • 13 Konyaspor 0 0
  • 14 MKE Ankaragücü 0 0
  • 15 Sivasspor 0 0
  • 16 Trabzonspor 0 0
  • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
  • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA