bursa escort Turizmcilere gıda zehirlenmesi ve alkollü içecekler eğitimi
Reklamı Geç
Advert
Advert

Turizmcilere gıda zehirlenmesi ve alkollü içecekler eğitimi

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle, Kemer’deki turizmcilere "Gıda Güvenliği, Gıda Zehirlenmesi ve Alkollü İçecekler Eğitimi" düzenlendi.

Turizmcilere gıda zehirlenmesi ve alkollü içecekler eğitimi
Turizmcilere gıda zehirlenmesi ve alkollü içecekler eğitimi Kemer Gözcü
Bu içerik 1204 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle, "Gıda Güvenliği, Gıda Zehirlenmesi ve Alkollü İçecekler Eğitimi" düzenlendi. Çok sayıda turizmcinin katıldığı toplantıda, gıda güvenilirliği, gıdalarda olabilecek fiziksel, kimyasal, biyolojik vb. her türlü zararların oluşması ve ortadan kaldırılması için alınan tedbirlerin bütünü hakkında bilgi verildi.

Gıda zehirlenmesi vaka/salgın durumlarında hızlı hareket edilmesi gerektiği, zehirlenmenin neden oluştuğunun tespiti ve çözümüne ulaşmak için yetkililerle koordineli çalışılmasının öneminin belirtildiği toplantıda, gıda zehirlenmelerine sebebiyet verebilecek unsurlar hakkında bilgi verilerek,  alınacak önlemler hakkında bilgi paylaşımında da bulunuldu. Toplantıda ayrıca alkol alımında nelere dikkat edileceği ve sahte/kaçak alkollerin nasıl anlaşılacağı konularında detaylı bilgi verildi.

KETOB Başkanı Şener Gürler yaptığı açıklamada, “Bu yılın turizm yılı ilan edilmesi nedeniyle, ilçemizde yoğun bir turist beklenmektedir. Bu nedenle ilçemizde bulunan turizm işletmelerinin neredeyse tamamında alkol sunumu ve satışı yapıldığından dolayı alkollü içecekler büyük önem arz etmektedir. Sonuçta, mutfak, hizmet ve servis turizmin önemli bir parçasıdır. Dolayısıyla, gelişen otellerimizde hizmet en önemli konulardan bir tanesidir. Bu tür eğitim ve seminerleri düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X