bursa escort Satrancın küçük ustaları yarıştı
Advert

Satrancın küçük ustaları yarıştı

Kaş ilçesinde düzenlenen turnuvada satrancın küçük ustaları yarıştı.

Satrancın küçük ustaları yarıştı
Satrancın küçük ustaları yarıştı Kemer Gözcü
Bu içerik 293 kez okundu.
Advert

Kaş Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bu yıl 3'üncüsü düzenlenen 'Kalkan Özen Yılmaz Satranç Turnuvası, Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi'nde yapıldı. İki gün süren turnuvaya Kaş'ta eğitim öğretim yapan okullardan toplam 165 yarışmacı katıldı. Turnuvada yarışmacılar 7 müsabaka oynadı. Turnuvadaki maçları İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, fen lisesini yaptıran hayırsever Turan Erdoğan Yılmaz, adına turnuva düzenlenen Özen Yılmaz, okul müdürleri ve öğretmenler izledi.

Turnuvada 8 yaş ve altı erkeklerde Candemir Minavra, 8 yaş ve altı kızlarda Ecem Serra Cengiz, 10 yaş ve altı erkeklerde Hasan Balaban, 10 yaş ve altı kızlarda Hanife Zeren Yalçın birinci oldu. 12 yaş ve altı erkeklerde Halit Hüseyin Bozkurt, 12 yaş ve altı kızlarda Nursel Dolaz birinci oldu. Açık yaş genelde Ceren Kahya, açık yaş kızlarda Elvan Yıldırım birinci oldu. Turnuvada dallarında ilk üç dereceye girenlere kupa ve çeşitli hediyeler, ilk dört ile on arasına girenlere birer madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, "Öncelikle üç yıldır bu turnuvayı düzenlememize katkı sağlayan hayırsever Özen ve Turan Erdoğan Yılmaz çiftine sizler adına teşekkür ediyorum. Onlar Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi ve Özen Yılmaz Öğrenci Yurdu'nun ilçemize kazandırdı. Eğitme katkıları her alanda devem ediyor. Üç yıldır 2'şer gün süren Özen Yılmaz Satranç Turnuvası'nda, öğrencilerimize beyin jimnastiği yaptırıyorlar. Düşünmelerine, karar vermelerine katkı sağlıyor. Yaşamınızın her döneminde satranç oynamaya devam edin" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa