bursa escort AKUT'tan arama kurtarma eğitimi
Advert

AKUT'tan arama kurtarma eğitimi

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Kaş- Kalkan Birimi tarafından AKUT gönüllüleri için 'Doğada Arama Kurtarma' eğitimi düzenlendi.

AKUT'tan arama kurtarma eğitimi
AKUT'tan arama kurtarma eğitimi Kemer Gözcü
Bu içerik 221 kez okundu.
Advert

AKUT Kaş- Kalkan Birimi tarafından AKUT gönüllüleri için Kaş'a bağlı Kalkan Mahallesi'nde Doğada Arama Kurtarma eğitimi düzenlendi. 2 gün süren eğitime Antalya, Alanya, Fethiye, Kaş ve Kalkan'dan 24 AKUT gönüllüsü katıldı. Katılımcılara eğitimi Kaş- Kalkan AKUT Birim Sorumlusu Bircan Tolunay ve Ramazan Ergut verdi.

Eğitimde uluslararası afette organizasyon eğitimi teorik olarak verildi. Eğitimlerde aramanın temel elementleri, SAR personelinin özellikleri, olay yönetim sistemi, planlama, lojistik, ekip organizasyonu, harita bilgileri ve harita çeşitleri, navigasyon, arama kurtarma kaynakları gibi konularda bilgi verildi.

AKUT Kaş- Kalkan Birim Sorumlusu Bircan Tolunay, "AKUT olarak düzenlediğimiz pratik ve teorik eğitimlerde, gönüllülerimizi uluslararası platformlar için hazırlıyoruz. Yurt dışında katıldığımız ve katılacağımız afetlerde ortak dil, organizasyon yapısını ve işleyişini sağlamak için eğitim veriyoruz. Bu kapsamda iki gün süren eğitimde; kayıp ihbarı ile birlikte oluşması gereken birimler, görevleri ve işleyişi, burada kullanılan araç ve gereçler, ekipler gibi konularda bilgi paylaşımı yapıldı. Buradaki teorik eğitimde edindiğimiz bilgilerin pratik eğitimini, iki hafta sonra yine Kalkan'da arazide vereceğiz" dedi.

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa