bursa escort AFAD'tan telsizcilere eğitim
Advert

AFAD'tan telsizcilere eğitim

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Antalya İl Müdürlüğü ile Türkiye Radyo (Telsiz) Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Antalya Şubesi işbirliğinde telsiz operatörlerine eğitim verildi.

AFAD'tan telsizcilere eğitim
AFAD'tan telsizcilere eğitim Kemer Gözcü
Bu içerik 231 kez okundu.
Advert

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesindeki Acil Afet Haberleşme İstasyonu'nu çalıştıran TRAC Antalya Şubesi'ndeki eğitim çalışmasına, Antalya AFAD İl Müdürlüğü görevlileri Hanefi Sertkaya, Recai Kaçar, Emin Tiker ve Musa Yücel ve 40 telsiz operatörü katıldı. AFAD görevlileri doğal afet ve savaş durumunda hayati önem taşıyan telsiz sistemleriyle yurt içi ve yurt dışı haberleşmesini sağlayan, başta AFAD olmak üzere arama-kurtarma ekiplerinin de haberleşme kanadını oluşturan TRAC üyesi telsiz operatörlerini deprem bölgeleri, Antalya'nın risk haritası, deprem güvenlik planı konularında bilgilendirdi.

Telsiz operatörlerine doğal afet öncesi ve sonrası alınması gereken önlemler, yapısal tedbirler, güvenli yerlerin belirlenmesi, ilk şok sırasında depremden korunma, kaçış yolları, kişisel acil durum çantasının hazırlanması, koordinasyon, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), haberleşme konularında eğitim verildi.

TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt, TRAC Antalya Şubesi Başkanı Selim Şanlı, yönetim kurulu üyeleri Metin Karakuzu, Nedim Aymen, İlyas Değirmenci ve Hakan Akçay, seminer için AFAD görevlilerine teşekkür etti. (DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa