bursa escort AÜ'den 'Kanser Haftası' etkinlikleri
Advert

AÜ'den 'Kanser Haftası' etkinlikleri

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hemşirelik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından AÜ Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı ve Hemşirelik Fakültesi işbirliği ile 'Klinik Araştırma Kursu' ve 'İmmunookoloji ve Onkolojide Semptom Yönetimi' sempozyumu düzenlendi.

AÜ'den 'Kanser Haftası' etkinlikleri
AÜ'den 'Kanser Haftası' etkinlikleri Kemer Gözcü
Bu içerik 241 kez okundu.
Advert

AÜ Hemşirelik Fakültesi Konferans Salonu'nda Prof. Dr. Hasan Şenol Coşkun'un moderatörlüğünde 'Kanser Haftası' etkinlikleri kapsamındaki sempozyum öğretim üyeleri, öğrenciler ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. 'Klinik Araştırmalar Kursu' kapsamında bilimsel araştırma yöntemleri, hedefleri, araştırmada etik, merkezi otorite, güvenlik, sonuçların raporlanması ve araştırma sonuçlarının yayınlanması oturumları yapıldı. 'İmmunookoloji ve Onkolojide Semptom Yönetimi' sempozyumu kapsamında ise immünoonkoloji ve yan etki yönetimi, semptom yönetimi, onkoloji klinik çalışmaların uygulamalara aktarımı oturumları gerçekleştirildi.

Sempozyumda Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hasan Şenol Coşkun, Doç. Dr. Sema Sezgin Göksu, Doç. Dr. Ali Murat Tatlı, AÜ Hemşirelik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Arıkan, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Sevcan Atay Turan ve AÜ Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Ferda Ülker Hemşirelik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen çalışmaların, güncel gelişmelerin ve kanıta dayalı uygulama protokollerinin kanser hastalarının bakımındaki önemini katılımcılarla paylaştı.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa