bursa escort Avukatlar çelenk bıraktı
Advert

Avukatlar çelenk bıraktı

Antalya Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nın önüne çelenk bıraktı.

Avukatlar çelenk bıraktı
Avukatlar çelenk bıraktı Kemer Gözcü
Bu içerik 220 kez okundu.
Advert

Antalya Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nın önüne çelenk bıraktı. Antalya Barosu'ndaki avukatların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Baro Başkanı Polat Balkan basın mensuplarına açıklamada bulundu. Polat Balkan, Türkiye'nin yargı bağımsızlığı sıralamasında 140 ülke arasında 111'inci, hukukun üstünlüğü sıraslamasında 126 ülke arasında 109'uncu sıraya gerilediğini anlattı. Yargıya duyulan güvenin tarihin en dip seviyesine düştüğünü belirten Balkan, hukuksuzların olağanlaştırılmasına çalışıldığı, adil, dürüst yargılanma hakkı, savunma dokunulmazlığı gibi hukukun evrensel ilke ve değerlerinin yok sayıldığını söyledi.

Avukatların bilerek ve isteyerek açlığa ve yoksulluğa terk edildiğini anlatan Polat Balkan, “Adliye girişlerinde yaşanan sorunlardan kısıtlı alan uygulamasına, duruşma salonlarından yaka paça atılmalarından kurşunlanmalara varıncaya kadar, mesleğin onurunun ve saygınlığının hiç olmadığı kadar zedelendiğini, polis fezlekelerinin iddianameye, iddianamelerin de kararlara dönüştüğü, devletin hukuktan, adliyelerin de adaletten kopuşa sürüklendiği, yargının görüntüsünün bile katlanılmaz olduğu bir süreçte yaşananlardan utanıyoruz" diye konuştu.

Yargıda yargısız infaz yapılmasına ve siyaset damgalı yargıya itiraz ettiklerini anlatan Balkan, “Çin, Filipinler, Honduras, İran ve Mısır'dan sonra, ikinci kez Tehlikedeki Avukatlar Günü'nün ithaf edildiği tek ülkenin avukatları olarak, işimizin zor olduğunun farkındayız. Sesimizi ve sözümüzü hiç kimsenin kesemeyeceğini, baskılara ve tehditlere asla boyun eğmeyeceğimizi, yüksek sesle ve bir kez daha vurguluyoruz" dedi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa