bursa escort Kepez'de 23 Nisan heyecanı başladı
Advert

Kepez'de 23 Nisan heyecanı başladı

Kepez Belediyesi, her yıl düzenlediği '23 Nisan Şenlikleri'ne bu yıl farklı bir konsept ekledi. Kepez Belediyesi, şenliklerin düzenleneceği Dokumapark'ta hummalı çalışmalara başladı.

Kepez'de 23 Nisan heyecanı başladı
Kepez'de 23 Nisan heyecanı başladı Kemer Gözcü
Bu içerik 206 kez okundu.
Advert

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyesinin her yıl düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenlikleri'nin konseptinde bu yıl değişikliğe gitme kararı aldı. Dokumapark'ta gerçekleştirilecek '23 Nisan Şenlikleri' bu yıl geleneksel değerlere ışık tutacak. Dokumapark'ın yaklaşık 3 dönümlük otopark alanında yapılacak şenlikler için, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2 Nisan'dan itibaren çalışmaya başladı. Çocukların milli ve manevi değerleri tanıması, köy hayatını, unutulan meslekleri ve çocuk oyunlarını öğretmeyi amaçlayan şenliklerde, minyatür bir çiftlik, seyyar satıcılar, halı dokuma, yorgancılık gibi atölyeler ve gölge oyunları da yer alacak.

SOKAK OYUNLARI OYNANACAK

Seksek, birdirbir, misket gibi sokak oyun alanlarının da oluşturulacağı 23 Nisan Şenliklerinde, çocuklar, ebeveynleri ile birlikte inekten süt sağabilecek, tarım yapmayı öğrenecek, tel araba, uçurtma ve topaç boyama yapabilecek. Çocuklar kadar yetişkinlerin de keyif alacağı bu konseptin her yıl tekrarlanacağını açıklayan Başkan Hakan Tütüncü, bu yıl ilk denemeyi gerçekleştireceklerini söyledi.

'ÇOCUKLARIN BELEDİYESİYİZ'

Dokumapark'taki '23 Nisan Şenlikleri' hazırlıklarını inceleyen Tütüncü, parkı gezmeye gelen kreş öğrencilerine de bu yıl şenliklerde yapılacak etkinlikleri anlattı. Kepez'deki şenliklerin 10 gün süreceğini belirten Tütüncü, “Biz en çok çocukların belediyesiyiz. Onların mutlu olacağı bir şehir için çalışıyoruz. Bu yıl Dokuma'da nitelikli bir çocuk şenliği olacak. Çocuklarımızı geleneksel değerlerimizle, köy hayatımızla, geçmişimizle tanıştıracak özel bir şenlik bekliyor. 23 Nisan Dokumapark Çocuk Şenliği'ne herkesi bekliyorum" diye konuştu.

HER MAHALLEDE ŞENLİK

Kepez Belediyesi'nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda her mahallede düzenlediği şenlikler bu yıl da büyük bir coşku ile devam edecek. İçinde balon park, animatörler eşliğinde oyunlar, yüz boyama, konser gibi etkinliklerin yer aldığı mahalle şenlikleri ile Kepez Belediyesi bu yıl da binlerce çocuğa ulaşılacak.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa