bursa escort Kansere karşı sanat
Advert

Kansere karşı sanat

Kanserle Savaş Haftası etkinlikleri kapsamında kanser tedavisi gören hastaların yaptıkları sanat çalışmaları, 'Büyülü Fırçalar ile Hayata Bir Renk, Bir Dokunuş' adlı sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kansere karşı sanat
Kansere karşı sanat Kemer Gözcü
Bu içerik 702 kez okundu.
Advert

Kepez Belediyesi ile Memorial Antalya Hastanesi işbirliğinde DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi'nde açılan sergide, kanser tedavisi gören ya da tedavileri devam eden hastaların yaptığı eser sergilendi. Büyülü Fırçalar ile Hayata Bir Renk, Bir Dokunuş' adlı serginin açılışını Prof. Dr. Mustafa Özaydın, eser sahipleri birlikte yaptı.

Açılışta konuşan Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, "İlk defa kliniğe gelen bir hastanın eline fırçayı verdiğimizde çok mutlu oluyor, o zor kliniği kendi evi gibi hissediyor. Yetenekleri ortaya çıkınca da yaşam kalitesi artıyor. Fırça izlerinde hastanın yüreğindeki güzellikleri görüyoruz. Sanatla uğraşan hastamız kendisini çok iyi hissediyor, sanattan güç alıyor, hayata sımsıkı tutunuyor" dedi.

Sanat danışmanı sanatçı Cengiz Erdoğan da halen tedavi gören ve tedavisi bitmiş hastaların klinikteki sanat çalışmalarına katıldıklarını, karakalem, yağlıboya, suluboya resmin yanı sıra farklı dallarda el sanatları çalışmaları yaptıklarını, eser ürettikçe büyük keyif aldıklarını ve mutlu olduklarını söyledi.

Açılışın ardından katılımcılar galeride canlı performans sergiledi. Resim ve değişik objeleri boyama, süsleme çalışmaları yapan katılımcılar, eserlerini, 'Biz kanserden değil, kanser bizden korksun' sloganıyla ürettiklerini anlattı.

Sergi açılışından sonra galerinin kantininde müzik dinletisi ve dans gösterileri de yapıldı. Hasta ve yakınları şarkılara eşlik etti, gösterileri izleyerek keyifli anlar yaşadı.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa