Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 02-04-2019 23:04   Güncelleme : 02-04-2019 23:04

İş dünyasından ekonomi vurgusu

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, Mahalli İdareler Seçimlerinin Antalya'ya ve Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, "Artık tek gündemimiz ekonomi olmalıdır" dedi. Antalya Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Mustafa Cengiz ise yerel seçimlerin geride kalmasıyla birlikte, ülkenin ihtiyacı olan yapısal, hukuki ve mali reformların hayata geçirilebilmesi için makul bir zaman oluştuğunu söyledi. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş da seçimlerin geride kaldığını belirterek, "Ülke olarak bundan sonra ekonomiye odaklanmamız gerekiyor" dedi.

İş dünyasından ekonomi vurgusu

Antalya SOB Başkanı Ali Bahar, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin Antalya genelinde sorunsuz, olaysız ve en önemlisi şaibe iddiasından uzak, huzurlu şekilde tamamlandığını söyledi. Antalya halkına, belediye başkanı, muhtar ve meclis üyesi adaylarına, siyasi parti üye ve temsilcilerine, basın kuruluşlarına, güvenlik güçleri ve tüm kamu kurum ve kuruşlarına teşekkür eden Başkan Bahar, göreve yeni ve yeniden seçilen tüm belediye başkanlarına ve meclis üyelerine başarılar diledi. Başkan Bahar, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel'e de hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

YAPISAL REFORMLAR

Mahalli İdareler Seçimlerinin tamamlanması ile birlikte 4,5 yıllık seçimsizlik sürecinin başlamasından iş dünyası olarak büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Başkan Bahar, "Artık tek gündemimiz ekonomi olmalıdır" dedi. Türkiye gündeminin bir süreliğine siyasetten arındırılması gerektiğini ifade eden Bahar, şöyle dedi:

"2015 yılında genel seçimleri, 2017 yılında referandumu, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri, 2019 yılında da Mahalli İdareler Seçimlerini gerçekleştirdik. Son dört yıldır neredeyse sandığın kurulmadığı yıl, siyasetin gündem olmadığı tek bir gün yok. Ekonomi, bu seçim sağanağı ve siyasi çekişmelerin arasında ne yazık ki hep üvey evlat muamelesi gördü. Ekonomimizdeki sorunlar geçici çözümler ile bertaraf edilmeye çalışıldı. Ancak millet olarak gördük ki yapısal reformlar hayata geçirilmeden ekonomimizde kalıcı ve sürdürülebilir bir iyileşme gerçekleşmeyecek. Daha güçlü bir Türkiye için artık tek gündemimiz ekonomi olmalı, siyasal, sosyal ve ekonomik reformlar peşi sıra hayata geçirilmelidir."

SANAYİCİNİN TEK GÜNDEMİ EKONOMİ

Sanayicilerin uzun bir süredir tek gündeminin ekonomi olduğuna dikkat çeken Başkan Bahar, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 31 Mart gecesi yaptığı konuşmada 'Önümüzdeki 4,5 yıl seçim yok' sözü, bizler için çok kıymetlidir. Seçimden uzak bir 4,5 yıl, ihtiyaç duyduğumuz reformların hayata geçirilebilmesi için çok önemli bir fırsattır. Bu süre zarfında atılacak her olumlu adımın, ülkemize katma değer olarak döneceğine inancımız tamdır. Tarihin her döneminde, karşılaştığı her zorluğu başarıya dönüştürmüş bu güçlü devletin, hukuk, eğitim, ekonomi, vergi ve teşvik sistemi, hak ve özgürlükler gibi elzem alanlarda ezber bozacak reformları gerçekleştirmesi halinde, Türkiye'nin uluslararası arenadaki gücü katlanarak artacak, milletimizin refah ve huzuru da aynı oranda ivmelenecektir. Bu süreçte, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde Devletimizin tüm kademeleri ile kentimizin tüm yerel yönetimleri ile tam bir uyum içerisinde çalışacak, kentimize ve ülkemize katma değer yaratmak için elimizden gelenin fazlasını ortaya koyacağız" diye konuştu.

CENGİZ: İŞ İNSANLARINA DÜŞEN GÖREVLERİN BİLİNCİNDEYİZ

Antalya Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Mustafa Cengiz, yerel seçimin tamamlandığını, sonuçların ülke için hayırlı olmasını dileyerek kazanan tüm belediye başkanlarına başarılı bir dönem geçirmelerini temennisinde bulundu. Yerel seçimlerin geride kalmasıyla birlikte, ülkenin ihtiyacı ve milletimizin talebi olan yapısal, hukuki ve mali reformların hayata geçirilebilmesi için makul bir zaman oluştuğunu vurgulayan Başkan Cengiz, "Bu süre içerisinde, biz genç iş insanlarının geleceğe umutla bakmasını sağlayacak, sürdürülebilir küresel rekabetçi katma değer yaratacak fikirlerin yeşermesine imkan tanıyacak ekosistemin yaratılacağına dair inancımız tamdır" dedi.

Gelişmiş toplumun temeli olan ekonomik kalkınmanın yerelde başladığına değinen Başkan Cengiz, "İktisadın tabana yayılması hususunda özellikle yeni seçilen belediye başkanlarına büyük bir misyon düşmektedir. Kendilerinden beklentimiz insan odaklı belediyecilik ilkeleri doğrultusunda şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışı benimsemeleridir. Dijitalleşen dünyada gelecek için tahminler yürütülemez aksine tasarlanır ve yaşanır. Geleceğin tasarımı ise elbette biz gençlerin elindedir. Bu hususta, sosyal, siyasi ve ekonomik alanlarda biz genç iş insanlarına düşen görevlerin de bilincindeyiz. Bu ödev bize 100. yılını kutlayacağımız bu anlamlı yılda, 19 Mayıs'ları biz gençlere hediye eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir" diye konuştu.

BOZTAŞ: EKONOMİYE ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin geride kaldığını belirterek, ülkenin ekonomiye odaklanması gerektiğini söyledi. Boztaş, "31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde demokrasiye sahip çıkarak sandığa gidip oyunu kullanan, ülkemizin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan halkımızı tebrik ederim. Seçim sonuçlarının ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Artık seçimler geride kaldı. Ülke olarak bundan sonra ilk gündem maddelerimizden birisi ekonomi olmalı ve ekonomiye odaklanmamız gerekiyor" dedi.

Manavgat iş dünyası olarak ekonomiye ve istihdam katkı sağlamak amacıyla çalıştıklarının altını çizen Boztaş, hükümetten ekonomiye odaklanıp ekonominin büyümesini sağlamasını talep ettiklerini vurguladı.

Seçimi kazanan adayları da tebrik eden Boztaş, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Muhittin Böcek ve Manavgat Belediye Başkanlığını yeniden kazanan Sayın Şükrü Sözen'i, Manavgat Belediyesi meclis üyelerimizi ve 106 mahallede muhtarlığı kazanan muhtarlarımızı tebrik ederek başarılar diliyorum. MATSO olarak ülkemiz ve bölgemiz için vaat edilen projelerin takipçisi olacağız" diye konuştu.

(DHA)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 34
 • 6 Fenerbahçe 46 34
 • 7 Antalyaspor 45 34
 • 8 Atiker Konyaspor 44 34
 • 9 Alanyaspor 44 34
 • 10 Kayserispor 41 34
 • 11 Çaykur Rizespor 41 34
 • 12 Sivasspor 41 34
 • 13 MKE Ankaragücü 40 34
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 38 34
 • 16 Bursaspor 37 34
 • 17 BB Erzurumspor 35 34
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA