bursa escort Otizme farkındalık için yürüdüler
Advert

Otizme farkındalık için yürüdüler

Antalya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe katılanlar, ellerindeki mavi balonları gökyüzüne bıraktı.

Otizme farkındalık için yürüdüler
Otizme farkındalık için yürüdüler Kemer Gözcü
Bu içerik 552 kez okundu.
Advert

Antalya'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Yavuz Özcan Parkı'nda başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. Yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, otizmli çocuklar ve aileleri katıdı. Yürüyüşte yer alanlar 'Otizmi Fark et, Kabul et, Bizimle yürü' yazılı pankart taşıdı. Yürüyüş sonunda otizmli çocuklar ve aileleri ellerinde taşıdıkları mavi balonu gökyüzüne bıraktı.

Etkinlik sonrası konuşan Abdullah Çalışkan, otizmin gelişimsel bozukluk olduğunu ve ilaçla tedavisinin bulunmadığını anlattı. Yürüyüşte otizme farkındalık yaratmak ve otizmli bireye sahip ailelerin yanında yer almayı istediklerini dile getiren Çalışkan, "Araştırmalar her 58 çocuktan birinin otistik dünyaya geldiğini gösteriyor. Bu çocukların eğitimine önem veriyoruz. Otizmin engel durumu diğer engel gruplarından daha ağır. 24 saat eğitim gerekiyor. Eğitimle bu engelin üstesinden gelebiliyoruz ama bu sorumluluğu üstlenecek gönüllü eğitmene ihtiyacımız var" diye konuştu. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa