bursa escort Genç ressamın ilk sergi heyecanı
Advert

Genç ressamın ilk sergi heyecanı

Antalya Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencisi Emincan Güney, ilk kişisel resim sergisini açmanın heyecanını yaşadı.

Genç ressamın ilk sergi heyecanı
Genç ressamın ilk sergi heyecanı Kemer Gözcü
Bu içerik 891 kez okundu.
Advert

Antalya Sanatçılar Dermeği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan serginin kurdelesini, ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl ve sergi sahibi Emincan Güney'in öğretmenleri birlikte kesti. Ressam Abdurrahim Güney'in oğlu Emincan Güney'in ilk sergisine, sanatçılar ve sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu. Katılımcılar, genç ressamın heyecan ve mutluluğuna ortak oldu.

ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, "Emincan Güney sanata âşık olmuş bir gencimiz. Eserlerine hayran kaldım. Kalemiyle, fırçasıyla şimdiden gelecek vaat ediyor. Yürekten kutluyorum" dedi.

Ortaokul öğrencisi iken okullararası resim yarışmasında birincilik, Kepez Belediyesi Geleneksel Resim Yarışması'nda da Türkiye birinciliği ödüllerine sahip olan 18 yaşındaki Emincan Güney, "Sanat; duyguları ifade edebilen en güzel anlatım biçimidir. Sanat eğitimi küçük yaşta başlayıp hiç bitmeyen bir eğitim sürecidir" dedi.

Emincan Güney'in 30 karakalem ve yağlıboya çalışmasının yer aldığı sergi, 12 Nisan Cuma gününe kadar açık kalacak. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa