bursa escort Vali: Çiftçiye 66.2 milyon TL ödendi
Advert

Vali: Çiftçiye 66.2 milyon TL ödendi

Vali Münir Karaloğlu, Antalya'da 24 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında özellikle batı ilçelerinde etkili olan hortum, fırtına ve dolu felaketiyle ilgili çiftçilere, Cumhurbaşkanlığı tarafından toplam 66 milyon 236 bin TL ödeme yapıldığını duyurdu.

Vali: Çiftçiye 66.2 milyon TL ödendi
Vali: Çiftçiye 66.2 milyon TL ödendi Kemer Gözcü
Bu içerik 380 kez okundu.
Advert

Antalya'da 24 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında özellikle Antalya'nın örtüaltı üretiminin merkezi konumundaki Kaş ile Serik arasındaki toplam 8 ilçede yaşanan hortum, fırtına ve dolu olayları sonrasında birçok çiftçinin ürünü hasar görmüş, iki can kaybı yaşanmış, doğal afetler konut ve işyerlerini de etkilemişti.

Vali Münir Karaloğlu, “24 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında meydana gelen hortum, fırtına ve dolu felaketinden dolayı canlarımızı kaybettik. Konut, iş yeri, sera ve bahçelerde hasarlar oluştu. Yitirdiğimiz canlara tekraren Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Yaptığımız hasar tespit çalışmaları sonucu vatandaşlarımızın yaralarını sarmak adına Cumhurbaşkanlığımızca sera, bahçe, konut ve iş yerleri için 21 milyon TL, TARSİM tarafından sera ve bahçe zararlarına karşı 45 milyon 236 bin 535 TL olmak üzere, toplam 66 milyon 236 bin 535 TL yardım yapılmıştır. Rabbim şehrimizi, ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa