Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 30-03-2019 03:47   Güncelleme : 30-03-2019 03:47

Topaloğlu’ndan gövde gösterisi

Demokratik Sol Parti (DSP) Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, dün ralli alanından miting düzenledi. Miting öncesi Kemer turu yapan Topaloğlu’nun konvoyuna 2972 araç katıldı. Yağan yağmura rağmen yaklaşık 5 bin kişiye hitap eden Topaloğlu, “Şimdiden para dağıtıyorlar, o paraları alın bir güzel yiyin ve oyunuzu kime isterseniz ona verin. Şu anda 3 tane aday var. O 3 adayın yaptıklarını gözünüzün bir önüne getireceksiniz, ondan sonra çocuklarınızın geleceğini de düşünerek elinizi vicdanınıza koyarak oyunuzu vereceksiniz. Biz, ‘Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır’ diyoruz. Diğerleri bunu bile söyleyemiyor, çünkü yapılan bir şey yok. Sadece boş laflar” dedi.

Topaloğlu’ndan gövde gösterisi

Ahmet Duran YENİGÜN

DSP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, dün Kemer Ralli Alanında miting düzenledi. Gövde gösterine dönen miting öncesi oluşturulan konvoya 2972 araç katıldı. Yağan yağmura aldırış etmeden Topaloğlu’na destek veren vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Araç konvoyu ile Kemer turu yapan Topaloğlu vatandaşları selamlayarak miting alanına geldi. Alandakilerin büyük ilgi gösterdiği Topaloğlu, belediye meclis üyesi adayları Mustafa Bilici, Emrah Ayhan, Emin Gül, İsmail Aka, Ferhan Fidan, Memduh Talih, Şeref Kaya, Özgür Şahin, Adem Barış, Özden Biber, Ercan Mert, Arzu Erkan Dursun, Mehmet Ali Tal, Hasan Kayrak, Hüseyin İnan ile birlikte yağmura bile aldırış etmeyen yaklaşık 5 bin kişiyi selamladı. 

‘YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR’

Alandakilere yağan yağmura rağmen katıldıkları için teşekkür eden Topaloğlu, yapacakları proje ve çalışmaları anlattı. Kendisi hakkında iddialarda bulunan eski Göynük belediyesi başkanlarından Hasan Kal’a cevap veren Topaloğlu, “Hasan Bey diyor ki; ‘köyün günübirliğini otele verdi.’ Hasan bey siz öğretmen adamsınız çok çabuk unutmuşsunuz. Bakın meclis kararlarına. Meclis kararlarının altında senin imzan var. Senin zamanında verildi onlar benim zamanımda bir şey verilmedi. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. 5 yıl boyunca sevgili arkadaşım Hasan Kal caminin önüne çok özür diliyorum iki tane öküz arkasında bir çiftçi amca bir bu bir de Gül için öğrencilerin servisini yap diye belediyeye verdiği otobüsü derneğe bağışladı. Ondan sonra seçimi kaybedince aldı götürdü. Şu anda petrol istasyonun arkasında içinde tavuklar geziyor. Bunu düşün bunu öğrencilerin altındaki arabayı aldın. Geç onları sen geç” dedi.

‘KASETİN VARSA GETİR TELEVİZYONA SEYREDELİM’

Son günlerde sahte videolarla beraber meydanlara çıkarak kendisi hakkında yapılan eleştirilere de cevap veren Topaloğlu, “Bizi hiç kimse suçlayamaz. Onların karşısında 27 yıl öğretmenlik yapmış hiç soruşturma geçirmemiş 10 yıl belediye başkanlığı yapmış bir tane soruşturmayı da onuruyla tamamlamış pırıl pırıl bir öğretmen var. Eğer benim bir açığım olsaydı ben hodri meydan demeden hemen gelirlerdi. Onlar söylerlerdi. Bakın son günlerde sahte videolarla beraber meydanlara çıktılar. Sevgili kardeşim, madem elinde kasetin var getir televizyona seyredelim bacak bacak üstüne atalım birer de kahve yapalım ama benim bir suçum varsa bende masanın altına saklanayım. Yüreği yok yüreği? Yüreği olan geliyor buraya. 

MAL VARLIKLARINIZ NEREDE?

Hem açık oturumlarına hodri meydan dedim hem mal varlığına hodri meydan dedim.  Sayın aday arkadaşlar mal varlıklarınız nerede? Niye korkuyorsunuz niye bundan 10 yıl önce ne durumda olanlar, şimdi ne durumdalar? Mal varlığını açıklasınlar, mal varlığını. Kemer’imizi gerçek bir yere getirmek istiyorsak siyasilerin en çok korktuğu kent konseyidir. İlk önce kent konseyi kurulacak sonra da öğrencilerden öğrenci meclisi kurulacak. Bu memleketin yönetiminde onlarda pay sahibi olacak. Bunu kesinlikle yapacağız.”

‘ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇTİ’

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün 10 yıl görev yaptığını hatırlatan Necati Topaloğlu, “Belediye Başkanımız Mustafa Gül 10 yıl görev yaptı, bir tane temel atamadı. Ama son haftaya girildi 3 günde 2 temel attı. Temelin biri karşıda duruyor, 2 torba çimento öyle duruyor orada. Yazıklar olsun yazıklar olsun. Ve Arslanbucak’daki temel, parası yok pulu yok tabelasını koydu gidiyor. Sevgili kardeşim bu millet çok özür diliyorum ama enayi değil. Biz otobüslerimizin üzerine yaptıklarımızı giydirdik. Onlar da saygı duruşunu giydirdi. Yapacaklarını giydiriyor. Siz 15 yıl belediye başkanlığı yapmışsınız hiçbir şey yapmamışsınız da bundan sonra yapacakmışsınız. Geç onları sevgili arkadaşlarım geç. Atı alan Üsküdar’ı geçti” dedi.

‘SULAMA BİRLİĞİNİ BİZ BELEDİYEYE ALACAĞIZ’

Seçilmeleri durumunda Sulama Birliği’ni Kemer Belediyesi bünyesine katacakları aktaran Topaloğlu, “Çiftçi zor durumda malları para etmiyor. Bir de sulama birliğinden suyu yüksek fiyatlarla alıyor. Sevgili dostlarım seçimi kazandıktan sonra bu sulama birliğini biz belediyeye alacağız ve bedava sulatacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Geçenlerde bir TV programında Mustafa Gül diyor ki; ‘Muhittin Böcek seçilirse ben alacağım bu birliği.’ Pekala bir başkası seçilirse almayacak mısın ben Antalya büyükşehir başkanı kim olursa olsun sulamam birliğini alacağım. Bu vatandaşa da bedava suyunu sulatacağım.”

‘NE FOTOĞRAFI İSTİYORSUN?’

Personel maaşları ödeyemeyen bir belediye başkanın personele söz söyleme hakkının bile olmadığını ifade eden Topaloğlu, “Adamlar işi gücü bıraktı belediye personeline yükleniyorlar. ‘Arabanıza Mustafa Gül yazdıracaksınız, yarınki mitinge geleceksiz’ diyorlar. Bunla da kalmayıp bugün biraz daha ileri gidip, ‘Oyunu kullarken fotoğrafını çekeceksin bize göstereceksin’ diyorlar. Ya senin 2 günün kaldı ne fotoğrafı istiyorsun. Kanunsuz olarak bu personelin maaşını düşürdün. Ondan sonra düğün salonuna toplayacaksın ‘İşine gelen çalışır, işene gelmeyen çalışmaz. Herkesin bir yedeği var, Mustafa Gül’ün yedeği yok’ diyeceksin. Sevgili kardeşim siz bu personelin maaşını ödediniz mi? Ödemedin. O zaman onlara bir söz söyleme hakkında yok. Şimdi de diyor ki fotoğraf çek gel. 2 gün kaldı 2 gün.”

‘500 MİLYON GİTMİŞ BİR TANE BİLE ESER YAPAMAMIŞSIN’

Mustafa Gül’ün kapatılan GATAB’ın borçları yüzünden yatırım yapamadığı iddiasına da değinen Topaloğlu, “Mustafa Gül diyor ki; ‘Ben esasında yatırımlar yapacaktım ama GATAB’ın borçlarından dolayı yapamadım.’ Kemer Belediyesi’ne GATAB’dan gelen borç 9 milyon 600 bin lira. Şimdi Göynük Belediyesi’nden Kemer Belediyesi’ne 4 milyon lira nakit para kaldı. 3 ay öncede Göynük’te otel yeri sattılar 5 milyon liraya etti size 9 milyon TL. O 9 milyonla bu 9 milyon birbirini fit etti. 80 milyon bütçesi olan bir belediye şuan da belki de 90 milyon lira borçta. Sevgili kardeşim 5 yıldır oradasın, 5 kere 80, 400 milyon lira, 100 milyon da bir 5 yıl önceden etti 500 milyon lira. 500 milyon lira para gitmiş daha bir tane bile eser yapamamışsın. Ondan sonrada yapacağım diyor. Şu Ayışı Parkına giden yollara bak. Kuğulu Parka giden yollara bak. Ama konuşmaya geldi mi dünya kenti Kemer. Yok kardeşim yok artık herkes gözünü açtı” dedi.

‘NEREYE GİTTİ BU PARALAR?’

Antalya’nın 19 ilçesinden geliri en fazla olan belediyenin Kemer Belediyesi olduğunu belirten Topaloğlu, “Yıllık 4 milyon Euro kira geliri vardır. Ama 19 ilçenin içerisinde bir belediye binası, hükümet konağı, adliyesi sarayı ve üniversitesi olmayan tek ilçe sadece ve sadece Kemer’dir. Peki, suçlu kim? Bu vatandaşlar mı yağmurda yoksa dışardakiler mi yoksa belediyedekiler mi? Nereye gitti bu paralar? Yazıktır yazık. Personel parasını bile kredi çekerek ödedi” diye konuştu.

‘KEMER’İ NASIL YÖNETECEKSİN?’

Alandakilerden kendi yaptıklarını ve diğer adayların yaptıklarını kıyaslamasını isteyen Topaloğlu, “Aslında girmek istemiyorum bu konulara ama birde öbür aday Yusuf beye gelelim. Yusuf bey ve Mustafa bey 15 yıl belediye başkanlığı yaptı. Bense 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Benim yaptıklarımla onların yaptıklarını bir kıyaslayın. Yusuf bey bir belediye binası yaptı. GATAB Başkanlığı yaptı. 21 yıl kar eden bir kuruluş, 8 yılda 37 milyon 600 bin lira borçla devredildi. İşin acı tarafı şu anda ASAT binası daha önce GATAB binası iken elektriklerini kestiler ve jeneratörlerle elektrik verdiler. Şimdi bu sevgili arkadaşımda Kemer’i yönetmeye çalışıyor. Küçük Tekirova’yı yönetememişsin Çıralı’dan Beldibi’ne kadar olan Kemer’i nasıl yöneteceksin? Yine batıracaksın. 2 aday var, ikisi de personel paralarını ödeyememiş, bulundukları kurumu zarara uğratmış biri 80 milyon diğeri 30 milyon lira. Şimdi de, Necati Hoca hırsız diyemiyorlar, çaldı çırptı diyemiyorlar, çalışmadı diyemiyorlar kapalı kapılar arkasında atıp tutturuyorlar. İnsan utanır. Söyleyecek başka lafım yok” dedi.

‘KIŞ TURİZMİNİ CANLANDIRMAYA ÇALIŞACAĞIZ’

Yapacak olduğu proje ve çalışmalardan bahseden Topaloğlu, “Bizim gelir kaynağımız turizm. Şu anda turizm 6 aya düşmüş durumda, bende dahil kim ‘turizmi 12 aya çıkartacağız’ derse desin kesinlikle inanmayın. Öyle bir dünya yok. Ama Avrupa’da inanılmaz bir tanıtıma gideceğiz. Elimizden ne gelirse bunu yapacağız. Ondan sonra sezonu 2 ay daha ileri atmak için çalışacağız. Arsanbucak’ta 26 dönüm, Kuzdere’de 20 dönüm ve Göynük’te 19 dönüm spor alanları var. Buralara otelcilerle görüşülerek spor kompleksleri yaparak kış turizmini canlandırmaya çalışacağız. 

‘ESNAFIMIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRTMEM’

Esnafımızın daha çok kazanması için Beldibi’nde Çıralı’ya kadar görülmesi gereken tarihi yerleri, caddeleri, teleferiği, kanyonu gibi yerler için otel resepsiyonlarına televizyon koydurarak Kemer’in tanıtımı sürekli ekranlarda dönecek ve turistin dışarı çıkması sağlanacak. Ayrıca esnafımızla birlikte indirim günleri düzenleyeceğiz. Haftada bir gün farklı mahallelerimizde Türk Geceleri yapılacak. Bu işi esnafımız ile birlikte yaparsak turistin dışarı çıkması sağlarız. Bir de esnafın en büyük sorunu olan hanutçulukla, kaymakamlık, belediye ve emniyet inanılmaz bir şekilde mücadele edecek. Benim buradaki esnafımın hakkını kimseye yedirtmem arkadaş. Ayrıca taksi ve otobüs durakları daha modern hale getireceğiz. Otobüs ve taksi şoförlerimize her yıl eğitim vererek onların turizme daha iyi hizmet vermesini sağlayacağız.”

‘O PARALARI ALIN BİR GÜZEL YİYİN’

Topaloğlu son olarak, “Sizin 31 Martta kullanacağız oy 5 yılı kapsıyor. Şimdiden para dağıtıyorlar, o paraları alın bir güzel yiyin ve oyunuzu kime isterseniz ona verin. Şu anda 3 tane aday var. O 3 adayın yaptıklarını gözünüzün bir önüne getireceksiniz, ondan sonra çocuklarınızın geleceğini de düşünerek elinizi vicdanınıza koyarak oyunuzu vereceksiniz. Sizlerin yaşam kalitesini arttırmak için arkadaşlarımızla yola çıktık. Bizi hiç yalnız bırakmadınız. Gelin Kemerimizi hak ettiği yerlere birlikte çıkaralım. Siz bizlere güvendiniz ve biz sizin kafanızı hiçbir zaman yere eğdirmeyeceğiz. Biz, ‘yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ diyoruz. Diğerleri bunu bile söyleyemiyor, çünkü yapılan bir şey yok. Sadece boş laflar. Sizleri seviyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz. Hepinizden Allah razı olsun. Her şey çok güzel olacak” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 Kasımpaşa 0 0
 • 11 Kayserispor 0 0
 • 12 Konyaspor 0 0
 • 13 Medipol Başakşehir 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA