Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 29-03-2019 00:58   Güncelleme : 29-03-2019 00:58

Topaloğlu: Bir kez daha ‘hodri meydan’ diyorum

DSP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, Kemer gündemi ile ilgili olarak katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Topaloğlu, “Diğer adaylara 4’üncü kez hodri meydan diyerek Kemer için yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı hep beraber anlatalım” dedi.

Topaloğlu: Bir kez daha ‘hodri meydan’ diyorum

Ahmet Duran YENİGÜN

Pazar günü yapılacak olan 31 Mart yerel seçimleri öncesi Koza Tv’de yayınlanan İdris Taş’ın sunduğu Seçim Akdeniz Programında canlı yayın konuğu olan Demokratik Sol Parti (DSP) Kemer Belediye Başkan Adayı olan Necati Topaloğlu, Kemer’in gündemi hakkında açıklamalar yaptı.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Kemer’de seçimin bayram havasında geçtiğini belirten Demokratik Sol Parti (DSP) Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu; “Tabi tüm adaylar seçimi kazanmak için mücadele ediyor ama herkese sorarsan seçimi kazandık diyorlar. Ama bu seçimin kazananına halk karar verecek. Benim hiçbir sıkıntım yok. Çünkü onların karşısında Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Vatanını, Milletini, Bayrağını seven 27 yıl bu memlekete hizmet etmiş bir öğretmen var. Karşılarında bir eğitimci var. Bunun yanında, 10 yıl Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde, Göynük’te yaptığım eserleri herkes biliyor. Sloganımız şu zaten “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi. 

4’ÜNCÜ KEZ ADAYLARA HODRİ MEYDAN

Daha öncede 3 defa hodri meydan dediği diğer adalara tekrar çağrı yapan DSP Başkan Adayı Necati Topaloğlu; “Kemer’in tüm adayları gelsin şu masanın etrafında tartışalım. Vatandaşlarımız da bizi dinlesin kararını versin. Yani kapalı kapılar arkasında değil. Bir kere daha hodri meydan diyorum varsa burada yüreği yeten gelsin. Sahte videolarla değil, ellerinde bir şey varsa getirsinler burada beraber izleyelim. Necati Hocanın kimseden saklısı gizlisi yok” dedi.

Diğerleri gibi parti ittifakı değil de, vatandaş ittifakı olduğunu söyleyen Topaloğlu; “Kemer’de, Cumhur ittifakı var, Millet İttifakı var bir de bizim Kemer ittifakımız var. Geçtiğimiz günlerde, bir vatandaşımız emekli maaşını almış ve o parayla 2 kilo çay, 2 kilo da şekeri seçim ofisimize getirmiş ve buda bizden olsun demiş. Kendilerine bu nazik davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu bizim vatandaşlarımızla ne kadar iç içe olduğumuzun bir göstergesidir. 

ASLA PARA İLE OY SATIN ALMADIM, ALMAM

Vatandaşların özgür iradeleriyle oylarını kullanması gerektiğini belirten Topaloğlu, asla para ile oy satın almadığını ve bundan sonrada böyle bir şey yapmayacağının altını çizdi. DSP Başkan Adayı Necati Topaloğlu; “Bizim harcamalarımız bellidir, yaptığımız masraf bellidir ve bunu onlar görüyorlar zaten. Daha öncede söylediğim gibi biz Kemer’e bir kalite getirmek istiyoruz. Ben Göynük’te iki dönem belediye başkanlığı yaptım. İlk seçimde 16 bin lira emekli maaşımı harcadım, emekli öğretmenlik maaşımı. İkinci seçimde de 45 bin lira kullandım. Hiç kimseye para vermedim oy için. Çünkü eğer ben para vererek oy satın alırsam, yarın benden hiç kimse şeffaf bir belediyecilik beklemesin. Parayı veren kişi, o verdiği paraları 10-20 kat olarak geriye alacaklardır. Bunu da herkes biliyor” dedi.

12 AY TURİZMİ GETİRECEĞİM DİYOR AMA TEKİROVA’DA AÇIK OTEL YOK

Tekirova Belediyesi ve GATAB Başkanlığı yapan Yusuf Üras’ın 12 ay turizmi Kemer’de getireceğiz sözünü de eleştiren, DSP Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu; “Yusuf Bey, ben turizmi 12 ay yapacağım diyor. Sevgili kardeşim 15 yıl belediye başkanlığı yaptın senin mahallende 1 tane bile otel açık değil. Ama benim Başkanlık yaptığım Göynük’te dört tane otel var açık olan” diye konuştu.

KEMER’İ MARKA HALİNE GETİRMEMİZ LAZIM

Kemer’in ismini bir marka haline getirmek için çalışmalar yapacağını belirten Başkan Adayı Necati Topaloğlu sözlerine şöyle sürdürdü: 

“Beldibi’nden, Çıralı’ya kadar kış turizmini canlandırmak için yapacak olduğumuz çalışmalar için ilk olarak markalaşmaya gitmek zorundayız. Bundan dolayı da ilk olarak Kemer’deki kötü görüntüleri ortadan kaldırmak zorundayız. İkinci konumuz ise, bakın bizim yaz sezonunda turist konusunda bir sıkıntımız yok. Bizim sıkıntımız sezon başında ve sezon sonunda turistleri buraya getirebilmek. Bunun da çözümü Avrupalı turistler. Bu nedenle Avrupa’da turizm atağına kalkacağız. Ama bunu daha önce yapılan yanlışlarla yapmayacağız. Tüm Kemer’i bir tek çatı altında toplayarak gerçekleştireceğiz. Daha önce gittiğim Moskova fuarında GATAB bir yerde TEKOB bir yerde, Kemer Belediyesi başka bir alanda, Çamyuva Belediyesi ise başka bir yerdeydi. Ben hepsine o dönem söylemiştim hep birlikte tek çatı altında daha güçlü bir Kemer olmamız lazım. Bu birlikteliği turizmcisi, esnafı ve diğer paydaşlarla birlikte sağladıktan sonra Avrupa’da inanılmaz bir tanıtım atağına çıkacağız. Fakat bu tanıtım atağını işinde uzman profesyonel bir ekip yapacak. Bunun maddi kısmını ise Belediyemiz tarafından karşılanacak. Bu atağın içerisinde Avrupa’da görüştüğümüz Acentelerin, Tur operatörlerinin, en çok okunan gazetelerin, dergilerin çalışanlarını Kemer’e tatile getireceğiz ve burada onları kucaklayacağız. Onlara unutamayacakları bir Kemer tatili yaptıracağız. Bunların ardından ise Avrupa’da en çok okunan gazete ve dergideki köşe yazarları ile anlaşma yaparak onların maaşlarını biz ödeyeceğiz ve onlara ayda iki defa Kemer ile ilgili olarak yazılar yazdıracağız. Bunları yaptıktan bir buçuk yıl sonra karşılığını almaya başlayacağız ve sezonu bir ay öne, sezon sonunu ise bir ay sonraya atacağız. Böylelikle 6 ay olan sezona 2 ay daha ekleyerek 8 aya çıkartacağız. Öyle sezonu 12 aya çıkartacağız diye söyleyip yapamazsın. Bunların durumu aynı Kiriş Mahallesi ile Çamyuva Mahallesi arasındaki köprü gibi. Her seçimde vaat ediyor siyasetçiler ama bir türlü yapılmadı gitti. 12 aylık turizmde bu vaatler gibi kalıyor. Bir anda turizmi 12 aya yayamazsın.

ESNAFIMIZI HANUTÇULARDAN KORUYACAĞIZ

Turizm için yapacağımız bir diğer konu ise tüm otellerin resepsiyonlarındaki büyük ekran televizyonlarda Çıralı’dan Beldibi’ne kadar görülmesi gereken doğal güzellikleri, çarşılarımızı, pazarlarımızı ekranlarda turistlerimize izleteceğiz. Gerekirse odalara broşürler koyduracağız Kemer ile ilgili. Tüm otellerin karşısına bilboardlar koyarak onlara ise ilçemizin haritalarını çıkaracağız. Nerede ne yapılabilir onları göstereceğiz. İndirim günleri uygulaması yapacağız ve bu günleri otellerde anons ettireceğiz nerede olduğunu bilmeleri için. Haftanın belirli günleri Beldibi, Göynük, Kemer merkez, Çamyuva ve Tekirova’da belirlediğimiz alanlarda turistlerin otellerden çıkabilmesi için Türk geceleri düzenleyeceğiz. Bunu da belediyemiz yapacak. Tabii bunları da yaparken Turizm Bakanlığımız, Tur operatörlerimiz ve acentelerimiz ile birlikte ortaklaşa yapacağız. Sonuç olarak ana fikrimiz, yapacağımız iyi bir tanıtım ile esnafımızı hanutçulardan koruyacağız. Eğer esnafımızı hanutçulardan koruyamazsak yine esnafımız aç kalır. Bunu da hem Kaymakamlığımız, hem Emniyet güçlerimiz ile birlikte Belediyemiz ortaklaşa yapacağız. Yapacağımız çalışmalar ile birlikte Kemer’de hanutçuluğu ortadan kaldıracağız.

TÜM MAHALLELERİMİZE YATIRIMLAR YAPACAĞIZ

Arslanbucak’ta bulunan 26 dönümlük bir arazi var buraya turizmcilerimiz ile görüşerek olimpik bir yüzme havuzu olabilir, tenis kortları olabilir ya da çok amaçlı bir spor kompleksi yapabiliriz. Bunları görüşerek hemen yapımına başlayacağız ve Arslanbucak’da belediyenin sosyal tesislerini yapacağız. Ayrıca Arslanbucak’da bulunan Sağlık Ocağı’nın durumu çok iyi değil ve burayı bir yatırımcıya yaptıracağız. Arslanbucak ve Kuzdere turizm bölgesinden çıkartılacak. Ondan sonra bu bölgedeki yapılaşma yüzde 60’a çıkartılacak. Bunu da elbette Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapacağız. Çamyuva Mahallemiz, deniz kenarında inci gibi bir yerimiz. Ne yazık ki vatandaşlarımızın denize girebileceği bir yer yok. Çamyuva sahilinde 36 dönümlük dört tane park alanı var. Buralara 5 yıldızlı bir otelde ne varsa aynısından yapacağız. Şezlongundan, şemsiyesine, tuvaletinden duşuna, kafeteryasından cankurtaranına ve güvenlik görevlisine kadar her şey olacak. Bu uygulamalarımızı Beldibi’nden Tekirova’ya kadar her yerde yapacağız. Bu uygulama sadece şu anda Göynük’te var.”

 BİZİM UTANACAĞIMIZ BİR OLAYIMIZ YOK

Her iki adayında burada olmasını istediğini tekrar belirten Başkan Adayı Topaloğlu; “Ben isterdim ki, tüm adaylar burada olsun. Herkes eteğindeki taşları döksün.  Yani montaj videolarla bize yükleneceklerine gerçekleri söyleyebilsinler her iki tarafta.  Her iki aday da bize yüklendiklerine göre biz doğru yoldayız. Getirsinler buraya videoları açalım, kahvelerimizi de koyalım. Bizim bir suçumuz varsa suratımıza söylesinler biz de kafamızı yere eğelim, utanalım. Çok şükür ki bizim utanacak bir durumumuz yok. Adaylar ayrıca gelsinler buraya ve mal varlıklarını da açıklasınlar. Geçtiğimiz yayında da söyledim belki zamanları yoktur ralli sahasında yapalım bu oturumu. Ama bu işi biraz daha hızlandıralım ve Ahmet Erkal Spor tesislerine gelsinler ve giysinler kispetlerini gelsinler yağlarıda benden olacak. Orada halk bizi görsün. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı görsünler ki bizi tarta bilsinler 31 Mart’ta. Hiç kimse kapalı kapılar ardında birbirine laf yetiştirmesin işte onlara açık oturum.”

KEMER SİYASETİNE KALİTE GETİRMEK İSTİYORUZ

Kemer’de Belediye Başkan Adaylarının hafta da iki üç kere yemekli davet vermelerine de değinen Topaloğlu; “Yaklaşık 40 günlük bir seçim atmosferinde bir defa bile yemek vermedim. Bu yemek veremeyecek durumda olduğumuzu göstermez. Biz siyasete bir kalite getirmek istiyoruz. Milletin artık yemeğe çaya kahveye karnı tok. Adaylar haftada 2-3 kere yemek veriyorlar. Hayır kardeşim, biz siyasete bir kalite getirmek istiyoruz. Ben çok tasarruflu biriyimdir. Ben araç giydirmeye karşıyım, konvoya dahi karşıyım. Gittim yetkili kuruma dedim ki, bakın üç ilçe başkanına da çağıralım, hiç konvoy yapmayalım. Vatandaşlarımızı rahatsız edeceğiz. Milli sermayemiz gidecek yazık olacak dedim ama kurum yetkilisi dedi ki; ‘Bizim yetkimiz değil herkes istediğini yapar.’ Onun için ben şeffaflıktan, dürüstlükten, adaletten yanayım. Herkes de eteğindeki taşları getirsin döksün bir kere daha hodri meydan. Artı bir de bunun mal varlığı var. Bakın mal varlığında da hodri meydan diyorum. Bundan 10 yıl önce kimler neredeydi ne haldeydi şu anda ne halde Kemer halkı görsün Necati Hoca’nın mal varlığı burada. Hiç kaçmaya gerek yok herkes mal varlığını açıklasın. Bu bir şeffaflıktır bu bir dürüstlüktür çünkü biz Kemer’i yönetmeye talibiz.

KEMER BELEDİYESİ’NİN YÖNETİMİ ŞEFAF OLACAK

Biz kendimiz şeffaf olmazsak, vatandaş ne yapacak. Biz Kemer Belediyesi’ne geldiğimiz de, vatandaşımız belediyemizin, gelirlerini giderlerini internet sitesinde görecek. Bugün Kemer Belediye Meclis üyesi bir konuyla ilgili dilekçe yazıyor ama maalesef hiçbir belgeyi alamıyor. Cevap olarak da bu meslek sırrı yok efendim veremeyiz diyorlar.  Neyi veremezsin? Zaten meclis üyesi bu yapının bir birimi. Meclis üyesine zaten cevap vermeyen kimseye cevap vermez. Ama biz bunu internet sitesinde gelirler giderler ve harcamalar hepsini şeffaf olarak göstereceğiz. Mal varlığımızda burada. Herkes göstersin. Niye vermiyorlar, bakın işte Mustafa Bey’in son seçim kitapçığı arkasına bakalım mal varlığı var mı diye niye veremiyorlar kardeşim neden korkuyorlar? Biz örnek olmalıyız.”

KEMER’DE KENT KONSEYİMİZİ KURACAĞIZ

“Kemer’e kalite getirmek istiyoruz” diyen Topaloğlu, “İlk yapacağımız işlerden biri nasip olursa ve Kemer halkı bize görevi verirse, Kent Konseyi kurulacak. Belediyenin dışında ayrı bir yeri olacak. Beldibi’nden, Çıralı’ya kadar yapılacak olan bütün eserler bu kent konseyi içerisinde etüt ettikten sonra bize sunacak biz de meclis de tartışacağız. Bu çok önemli bir konu. Genelde belediye başkanları kent konseyinin kurulmasını istemez. Çünkü kent konseyi halkın refah ve mutluluğunu yükseltmek için çalışır. Ranta kapalıdır ama ben ilk önce kent konseyi kuracağım artı bir de öğrenci konseyi kuracağım. Bakın geçenlerde bir okulun okul başkanı dedi ki “Hocam öğrenci konseyi kuruyoruz ama bir türlü belediyeden yetkili personelden randevu alamıyoruz” dedi. 17-18 yaşına gelmişler belediyeye destek olmak istiyorlar bir meclis kurmak istiyorlar biz neyden kaçıyoruz? “Akıl akıldan üstündür” diye bir atasözümüz var. Kaçmakla bir yere varamayız. Dinleyeceğiz içerisinden düzgün olanı alıp kullanacağız” dedi.

ÖĞRECİ SERVİSLERİ ÜCRETSİZ OLACAK

Çamyuva Mahallesi Sarıören mevkii ve Hayıtlı Göl’de ulaşım sorunları olduğunu belirten Topaloğlu, “Öğrenciler zaten zor durumda. Öğrencilerin Anaokulundan Liseye kadar Kemer’de hepsini ücretsiz taşınacağını söyledim ve bunu gerçekleştireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Ulaşım Büyükşehir Belediyemizin birimi olan UKOME’de ama oturulup konuşulur ve çözülür. Çözümsüz hiçbir şey yoktur” diye konuştu. 

SULAMA SUYUNDAN PARA ALAMACAĞIZ

Çiftçinin en büyük sıkıntısı giderlerin fazla olması olduğunun altını çizen Topaloğlu, “Kemer’de bir sulama birliği vardı ve birlikler yasası gereği kapatıldı ve bu iş Devlet Su İşleri’ne devredildi. Şuanda vatandaş bir dönüm yeri sulamak için 110 Lira para veriyor. Bu konuda vatandaş perişan durumda.  10 yıl göynük belediye başkanlığı yaptığım dönemde hiçbir zaman için sulamadan para almadım. Bizde birlik yoktu net konuşalım ama belediyenin bir görevlisi suyu takip ediyordu herkese veriyordu. Bakın yasayı okuyorum Kanun 7139 tarih 19.04.2018 Büyükşehir Belediyesi dışında kalan yerlerde belediye ve il özel idarelerine devredilebilir. Geçenlerde Sayın Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül televizyonda yaptığı programda şöyle diyor; ‘Muhittin Bey kazanırsa ben sulama birliğinden burayı alacağım’ bende diyorum ki; ‘Muhittin Bey’de kazansa Menderes Bey’de kazansa ben bu birliği Kemer’e alacağım ve bedava sulatacağım. Artı çiftçiye narenciye ağacı desteği yapacağım. Belediye çiftçinin elinden tutacak. Çünkü girdiler çok fazla. Nedir, 30 dönüm yeri olan 3300-3500 lira sulama parası ödeyecek, hayır kardeşim bedavaya bahçeni sulayacaksın Kemer Belediyesi size bedavaya da fidanlarınızı verecek. Bunu birçok belediye yapıyor.” 

EKSİKLERİMİZİ KENT KONSEYİMİZ İLE BİRLİKTE TAMAMLAYACAĞIZ

Beldibi’nden Tekirova’ya kadar tüm aydınlatmaları yenileneceklerini söyleyen Topaloğlu, “Direklerin camları düşmüş. Bunu benim dememe gerek yok.  Hem dünyanın gözbebeği diyoruz hem de aydınlatmaların camları yok. İlk önce aydınlatmalar. Ondan sonra Kent konseyi bize neler yapılması gerektiğini getirecek zaten. Onların yapacağı araştırmaların ardından bize getirdiklerinde ise biz bu işlerin hepsini yapacağız” dedi.

BAŞKAN GÜL BELEDİYENİN BÜTÜN İMKANLARINI KULLANIYOR 

Şu anda Kemer Belediye personeli gerçekten çok zor durumda olduğunu belirten Necati Topaloğlu, “Bakın bugün hepsini topladılar ‘herkes aracına Mustafa Gül’ün ismini yapıştıracak’ dediler. Bakın bu çok önemli. Herkes Cumartesi gün ki konvoya katılacak şu anda belediyenin bütün imkanlarını başkan bey kullanıyor. Seçim araçlarını kullanan bütün şoförler Belediye personeli. Araçlarına yapıştıracaksın Mustafa Gül’ü, bu da bir emir. Cumartesi günü konvoya geleceksin, emir. Yapmayın etmeyin yazıktır bu personele. Bırak ailesiyle yaşasın. Siyaseti biz yapıyoruz. Onlar zaten kendi görevlerini yapıyorlar. Yani başkan beyin bunları düşünmesi lazım. Benim bir prensibim vardı. Ben belediye personelimi hiçbir kimsenin işinde mesai saatleri içinde çalıştırmam, ‘Ahmet’in işini git bahçede yap, Mehmet’in işini git orada yap’ demem. Öyle olursa o arkadaş kendini uşak zanneder. Prensibime aykırıdır.”

BU BELEDİYEYİ YÖNETEN BAŞKAN MI?

Belediyeden hiçbir personeli çıkarmayacaklarının altını çizen Topaloğlu, “Yapacak olduğumuz sosyal tesislere personel alacağız. Bakın bizden kim korkar biliyor musunuz, çalışmadan para alanlar. Belediyeye gelmeden para alanlar. Yani bunlara halk dilinde ‘bankamatik memurları’ derler onlar korkar. Biz çalışan personeli neden çıkaracağız ki. Bakın Kemer Belediye personeli 114 gün maaşını alamadığı zaman oldu. Ramazan Bayramı maaşsız geçti, Kurban Bayramı maaşsız geçti. Okullar açıldı yine maaş yok ve başkan bey bunları Kemer belediye düğün salonuna topladı. Herkes biliyor, dedi ki ‘Mızmız etmeyin herkesin bir yedeği var. Bir tek benim yedeğim yok. İsteyen çıkar gider kapıda 2500 kişi sıra bekliyor’ dedi. O çocuklar alın teriyle çalışarak çalıştıklarının karşılığını almak istiyorlar. Rahmetli babam derdi ki oğlum bir usta ya da işçiyi çalıştırdığında işini bitirdiği zaman alın teri kurumadan parasını verirsen bütün yorgunluğu geçer derdi. Dört ay maaş ödememişsin hakaret üstüne hakaret ediyorsun hepinizin yedeği var benim yedeğim yok diyorsun. Yazıktır, günahtır. Herkesin çoluğu var çocuğu var, ev kiralarını ödeyemediler. Bugün hiçbir banka Kemer Belediye personeline, devlet memuru demiyorum bak ama kadro dışı ama taşeron kredi vermiyor. Kırmızıyı yediniz çünkü sizin maaşlarınız zamanında yatmıyor. Bunun sorumlusu kim orada çalışan personel mi, bu belediyeyi yöneten başkan mı?” dedi.

3 ÇİMENTO İLE MÜZE TEMELLİ ATILDI

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün 10 yıldır bir şey yapmadığını ancak seçime 1 hafta kala temel atarak göz boyamaya kalkıştığını ifade eden Topaloğlu, “Zaten başkana bir şey demeye gerek yok. 80 trilyon borç 3 gün içinde 2 tane temel attı, bir tanesi Arslanbucak’a, atıldığı gibi duruyor. Bir tanesi de belediye müzesi yapıyor parka. Parka müze yapılmaz. Parka yapılacak olan yasa gereği bellidir. 6 metre kareyi geçemez. Müze temeli attık 3 torba çimento ile. Allah rızası için, seçime kalmış 1 hafta temel atıyorsun. 10 yıl durmuşsun hiçbir şey yok. Bakın daha neler var. 10 yıl kalıcı bir eser yok. 2014’te vaat ettiği 2019 kitapçığında var, ama hala hiçbir tanesi yok. Sayın Başkanın yüreği yetiyorsa gelsin buraya. Burada beraber tartışalım bir de Necati Hoca neler yapmış? Belediye binasını yapmış. Bakın özel sektöre iki okul yaptırdım. Belediye binamızı kendi imkanlarımızla yaptık. Göynük Belediyesi Atatürk İlkokulu ihaleyle, Türkiye’nin ilk ve tek belde fen lisesi ihaleyle, Ünal Aysal’ın yurdu bizim, kapalı spor salonu ihaleyle Belediye tarafından yapıldı. Bunun üzerine de Belediyemiz kapanırken 4 milyon para teslim ettik. Şu anda arkadaşın 80 milyon borcu var. Yazıktır, günahtır bu Kemerliye. Tüyü bitmemiş yetim çocuğun hakkını yiyorsun burada. Onun için ondan dolayı gelemiyorlar buraya.”

DEVLET BORCU SİLMEZ

Belediyenin 80 milyon borcunu için başkan adaylarından Yusuf Üras’ın, ‘Ben iktidar partisine bu borçları sildireceğim’ sözünü hatırlatan Topaloğlu, “Sevgili Yusuf kardeşim, bu borçlar siliniyor da GATAB’ın 37 milyon borcunu niye sildirmediniz. Devlet borç silmez. Bu millet saf değil siz 37 milyon lira borcu sildirmek değil siz Tekirova’nın imar planını çıkaramamışsınız. Hangi borcu sildiriyorsunuz” dedi.

BEN HİZMET ADAMIYIM, PARTİCİ DEĞİLİM

“Ben hizmet adamıyım partici değilim” diyen Topaloğlu, “Kemer’de 3 parti de bulundum. Bunlar CHP, AK Parti ve DSP. Şuanda DSP’de yani üçüncü partimde duruyorum. Benim haricimde 4’ten aşağı parti değiştiren biri var mı? Sayın başkanın sekizdir, Yusuf Üras’ın dörttür. Baksın en az değiştiren benim. Ben hizmet adamıyım partici değilim. Bakın açık ve net konuşuyorum.

BİR TANESİ GATAB’I BATIRDI, DİĞERİ İSE KEMER’İ

Yusuf Üras ve Mustafa Gül, 15 sene belediye başkanlığı yaptı. Biri GATAB’ı biri de Kemer belediyesini batırdı. Personel maaşlarını bile ödeyemediler. Bense 4 milyon para ile borçsuz olarak devrettim. Mustafa Gül GATAB’dan gelen borç yüzünden oldu diyor. Ama GATAB’ın borcu paylaştırıldı sayın başkan, belediyeye düşen pay 9 milyon liraydı. Zaten 4 milyonunu ben verdim. 5 milyona da arsa sattı. Bu borçtan ödenecek bir şey kalmadı.”

PERSONEL MAAŞLARINI DÜŞÜREREK BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Mustafa Gül’ün Türkiye’de yaşanmayan bir olayı yaşatarak bir ilki gerçekleştirdiğini anlatan Topaloğlu, “Hiçbir ilde, ilçe de maaşlar düşmezken, Kemer Belediyesi maaşlarını düşürdü. Kanun böyle dedi diye. Bununla ilgili kanun yok. Mustafa Bey kanunu bu. Yazıktır, günahtır o çocukların maaşları 3000’den 2500’e 2500’den 1800’e düştü. Biz geldiğimiz de o personelin maaşları iyileştirilecek haklarını geri alacaklar. Kemer fuzuli masraf yapmayacak. Reklam panolarındaki reklamlar bile kalkacak. Bu araçlara binenler kimler? Gece saat 12’de belediyenin araçları kokoreççide, işkembecide dolaşıyor. Bu gariban işçinin parası. Biz sıktığımız zaman 2 yıl olmaz kendine gelir Kemer Belediyesi” dedi.

BEN BELDEN AŞAĞI VURMAM. O BİZE YAKIŞMAZ

Topaloğlu son olarak, “Bu memlekette bir sürü yatırımcı var. Türkiye’nin en büyük zenginlerinin bizde otelleri var. Onlara her türlü şeyi yaptırabiliriz. Ya kendine isteyeceksin ya da bulunduğun yere isteyeceksin. Biz bulunduğumuz yere istiyoruz. Onun için Kemerliler hiç üzülmesinler. Bunların hepsi bir yıl içerisinde düzelir. Bundan sonrasında vatandaşların sağduyusuna güveniyorum. 31 Mart’ta vatandaş gidecek rahatlıkla göz önüne getirecek Göynük, Kemer ve Tekirova’yı. Neler yapmış Göynükte Necati Hoca 10 yılda. Yusuf Bey ve Mustafa bey 15 yılda neler yapmış. Biri bir saat geciktirmeden personel maaşını vermiş biri GATAB’ı, diğeri ise belediyeyi batırmış. Personele maaşı geç ödemiş ve şimdi de baskı yapıyor. Bizim zamanımızda personel istediğiyle konuşacak istediğini ziyaret edecek siyaset olmayacak. Rakiplerim canlı yayın davetime gelmiyorlar. Bakın ben çok netim. Bir şeyleri var demek ki ondan gelemiyorlar. Ben belden aşağı vurmam o bize yakışmaz. Gelsinler yaptıklarımızı projelerimizi paylaşalım kemer halkı da görsün” diye konuştu. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 34
 • 6 Fenerbahçe 46 34
 • 7 Antalyaspor 45 34
 • 8 Atiker Konyaspor 44 34
 • 9 Alanyaspor 44 34
 • 10 Kayserispor 41 34
 • 11 Çaykur Rizespor 41 34
 • 12 Sivasspor 41 34
 • 13 MKE Ankaragücü 40 34
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 38 34
 • 16 Bursaspor 37 34
 • 17 BB Erzurumspor 35 34
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA