bursa escort Mucitler İnovasyon Merkezi'ni gezdi
Advert

Mucitler İnovasyon Merkezi'ni gezdi

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube öncülüğünde gerçekleştirilen Mucit Fikirler Geleceğin Makinaları Projesi'nde yarışmasına başvuran öğrenciler ve rehber öğretmenleri ATSO İnovasyon Merkezi'ni gezdi.

Mucitler İnovasyon Merkezi'ni gezdi
Mucitler İnovasyon Merkezi'ni gezdi Kemer Gözcü
Bu içerik 194 kez okundu.
Advert

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Şube Başkanvekili Doç. Dr. İbrahim Atmaca, Antalya Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Yıldız, ATSO Başkan Yrd. Cihangir Deniz ve Dr. Mühendis Sezgi Soylu Koçak, Mucit Fikirler Geleceğin Makinaları Proje yarışmasına başvuruda bulunan öğrenciler, rehber öğretmenleri ve okul müdürleriyle Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın hizmete açtığı İnovasyon Merkezi'ni gezdi.

Türkiye'nin en donanımlı merkezlerinden biri olan İnovasyon Merkezi ile ilgili ATSO Başkan Yardımcısı M.Cihangir Deniz katılımcılara bilgi verdi. Deniz, merkezin 7 gün 24 saat tüm öğrencilere açık olduğunu belirterek, projesi olan ya da proje üretmek isteyen tüm öğrencileri ATSO İnovasyon Merkezi'ne davet etti.

İl Milli Eğitim Teknik Liseler Müdürü Recep Yıldız ise meslek lisesi öğrencilerinin ülke için önemine vurgu yaparak, projeye başvuru yapan tüm öğrencilere ve destek olan öğretmenlerine teşekkür etti.

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu da kendilerine bu projede destek veren Antalya Valiliği'ne, Antalya İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü'ne ve ATSO'ya teşekkür etti ve projeye katılmış tüm projelerin hepsinin çok değerli olduğunu vurguladı.

Hamamcıoğlu, yarışma sonucunda kazanılan ödülden ziyade öğrencilerin bir proje ortaya çıkararak ekip çalışması yapmanın önemini kavramak ve çevrelerini geliştirerek bu tarz merkezlerde bulunmalarının önemli olduğunu ifade etti.

Gezi sonrasında yarışmaya başvuran 106 proje arasından ön elemeyi geçen 20 proje açıklandı. 29 Nisan'da gerçekleştirilecek Seçici Kurul toplantısında dereceye giren projeler belirlenecek. Dereceye giren proje sahiplerine ödülleri 3 Mayıs'ta ATSO'da düzenlenecek törenle verilecek.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa