bursa escort ASAT'tan Eskihisar'a kapalı devre sulama
Advert

ASAT'tan Eskihisar'a kapalı devre sulama

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Elmalı ilçesi Eskihisar Mahallesi'ne inşa ettiği kapalı devre sulama tesisiyle tarımsal sulama sorununa çözüm getirdi. Yaklaşık 1.5 milyon lira yatırımla hayata geçen projeyle 2 bin dönüm tarım arazisi suya kavuştu.

ASAT'tan Eskihisar'a kapalı devre sulama
ASAT'tan Eskihisar'a kapalı devre sulama Kemer Gözcü
Bu içerik 244 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, altyapı yatırımlarının yanında yaptığı tarımsal sulama tesisleriyle çiftçiye destek veriyor. Antalya'nın birçok ilçesinde tarımsal sulamada kapalı devre sistemlerini hayata geçiren ASAT, son olarak Elmalı'nın Eskihisar Mahallesi'nde kapalı devre sulama sistemi yaptı.

Proje ile 7 bin 400 metrelik boru hattı ile Eskihisar'a kapalı devre sulama suyu getirildi. Tam randımanla çalışan tesis ile 2 bin dönüm tarım arazisi sulanabiliyor. 200 çiftçi ailesi sistemden yararlanıyor. Proje sayesinde daha önce açık toprak kanallar ile yapılan sulama sırasında ortaya çıkan yüzde 80'e varan su kayıpları sıfıra indi. Elmalı tarımına ve çiftçisine büyük katkı sağlayan proje yaklaşık 1.5 milyon liraya mal edildi.

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa