bursa escort Hayvan çalıp, uyuşturucu alan şüpheliler tutuklandı
Advert

Hayvan çalıp, uyuşturucu alan şüpheliler tutuklandı

Manavgat ilçesinde küçükbaş hayvanları çalıp uyuşturucu alan Z.G., H.İ.A. ve M.Ş.G., jandarma tarafından yakalandı. Suçlarını itiraf eden şüpheliler tutuklandı.

Hayvan çalıp, uyuşturucu alan şüpheliler tutuklandı
Hayvan çalıp, uyuşturucu alan şüpheliler tutuklandı Kemer Gözcü
Bu içerik 439 kez okundu.
Advert

Manavgat'ın Sağirin Mahallesi'nde oturan ve besicilik yapan Mustafa Özden, geçen hafta pazartesi günü İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelerek, ağılında bulunan 18 keçinin 3'er 4'er kaybolduğunu, tüm aramalarına rağmen keçileri bulamadığını, çalınmış olabileceğini belirterek, şikayetçi oldu. Jandarma ekiplerinin yaptığı araştırmada keçilerin Z.G., H.İ.A. ve M.Ş.G. tarafından çalındığı belirlendi. Yapılan çalışma sonucu yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerden Z.G.ve H.İ.A. avukat eşliğinde verdikleri ifadede, suçlarını itiraf etti.

'2 BİN 100 LİRAYA SATTIK'

H.İ.A. ifadesinde pişman olduğunu belirterek, Manavgat'tan kiraladığı araçla Sağirin Mahallesi'nde Z.G. ve M.Ş.G. ile buluştuğunu anlattı. Bir süre sonra M.Ş.G.'nin 'Hadi geçenki yere gidelim, adam halen ayılmıyor çaldığımız keçilerden' dediğini anlatan H.İ.A., "Benim kullandığım araçla Kepez mevkisine gittik. Ben araçta bekledim. M.Ş.G. ile Z.G., 5-10 dakika içerisinde 4 keçiyi aracın bagaj ve arka koltuğuna koydu. Hayvanları Karacalar Mahallesi'nden T.K.'ya 2 bin 100 liraya sattık" dedi. H.İ.A., aynı yerden daha önce de 8 keçi çaldıklarını belirterek, "Ayrıca Karakaya Mahallesi'nde yaşayan öz dayım Ö.F.K.'ya ait ağıldan Z.G. ile birlikte 2 kuzu çalarak T.K.'ya 1100 liraya sattık. Yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım" dedi.

'TANIMADIĞIM KİŞİLERDEN EROİN ALDI'

Z.G. de 10 Mart günü H.İ.A. ve M.Ş.G.'nin evine geldiklerini, birlikte bir süre oturduklarını, bu sırada M.Ş.G.'nin 'İki davar var onları alıp Manavgat'a götürsek olur mu?' dediğini anlatarak, "Mustafa Özden'in ağılından M.Ş.G. ve H.İ.A. ile keçileri alarak arka koltuğa ve bagaja koyduk. Karacalar Mahallesi'nde yaşayan T.K.'ya keçileri satıp parasını kendi aralarında paylaştılar. Daha sonra Zeytinköy'e gittik, H.İ.A. orada tanımadığım kişilerden eroin aldı, eroinden bana da ikram etti. Ben de kullandım. Ertesi sabah aynı araçla Side Mahallesi'ne giderken jandarma yakaladı, hakkımızda uyuşturucu kullanmaktan işlem yaptı" diye konuştu. Z.G., çalınan diğer hayvanlardan haberi olmadığını belirtti.

Şüphelilerden M.Ş.G. ise hırsızlık olaylarına karışmadığını iddia ederek, Mustafa Özden ve Z.G.'nin komşusu olduğunu söyledi. H.İ.A.'yı ve T.K.'yı tanımadığını öne süren M.Ş.G., Z.G.'den daha önceden hırsızlık suçlarına karıştığı için uzak durduğunu anlattı.

'UYUŞTURUCU KULLANIYORUM PARAYA İHTİYACIM VAR'

Küçükbaş hayvanları satın aldığı iddia edilen T.K. ise verdiği ifadede soyadını bilmediği Z.'nin 10 Mart gecesi saat 21.30 sıralarında arayarak keçi getireceklerini söylediğini, saat 22.30 sıralarında keçileri kendi evine getirdiklerini belirterek, "Ben Z.'ye 'bu keçiler kimin' diye sorduğumda bana 'Abi, bu keçiler Sağirin Mahallesi'nden, babama ait bunlar. Uyuşturucu kullanıyorum paraya ihtiyacım var. Babamdan habersiz aldım' diye cevap verdi. Ben de 4 keçiyi 2 bin 100 lira karşılığında aldım. Daha sonra başkalarına sattım" dedi. T.K. şüphelilerden daha önce de 2 kuzu ve 4 keçi aldığını anlattı.

Z.G., H.İ.A. ve M.Ş.G. jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa