bursa escort Antalya'yı temsil edecekler
Advert

Antalya'yı temsil edecekler

Kaş ilçesinde eğitim öğretim yapan Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi öğrencileri, Ankara'da yapılacak olan Ulusal Öğrenci Kongresi'nde Antalya'yı temsil etmeye hak kazandı.

Antalya'yı temsil edecekler
Antalya'yı temsil edecekler Kemer Gözcü
Bu içerik 251 kez okundu.
Advert

Ankara'da bu yıl Prof. Dr. Suat Sezgin anısına 3'üncüsü düzenlenecek olan 'Bilim ışığında geleceğe genç bakış' konulu 3. Ulusal Öğrenci Kongresi için her ilden bir fen lisesi projesi belirlendi. Bunun için önce illerde birer okul projesi seçildi. Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi öğretmeni Faruk İkiz koordinatörlüğünde öğrenciler Gözde Oymak ve Melih Kahveciler'in hazırladığı proje, Antalya il birinciliğine katıldı. Kalkanlı öğrencilerin 'SÜBAT- SOL Otonom ve Uzaktan Kontrol Edilebilen Gözetleme, Uzaktan Saldırı Robotu' adlı projesi, Antalya'daki 11 fen lisesi arasında birinci seçildi. Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi'nin projesi 29-30 Nisan'da Ankara'da yapılacak kongrede Antalya'yı temsil etmeye hak kazandı. Kalkanlı öğrenciler geçen yıl da il birincisi olarak Ankara'daki kongrede Antalya'yı temsil etmişti.

Okul Müdürü Ahmet Albayrak, "Bu yılki Ulusal Öğrenci Kongresi'nin konuları savunma teknolojileri, robotik ve yapay zeka, sürdürülebilir enerji ve çevre yönetimi teknolojileri, malzeme bilimi ve teknolojileri, molekül ve hücresel mühendislik konularından oluşuyordu. Öğretmen ve öğrencilerimizin projesi Antalya'da birinci olarak seçildi. Ankara'da yapılacak olan şenliğe 81 ilden birer proje katılacak. Üç yılda ikinci kez okulumuz Antalya'yı temsil edecek. Bu öğretmen ve öğrencilerimizin büyük bir başarısı" dedi.

Düzenlenen ön eleme ve Ankara'daki Ulusal Öğrenci Kongresi ile illerdeki ve Türkiye'deki fen liseleri arasındaki iletişim ve etkileşimin artırılması, öğrenciler arasında gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme, model oluşturma becerilerinin geliştirilmesi, proje faaliyetlerinin paylaşılması hedefleniyor.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa