bursa escort GSF'de 'Nevruz' sergisi
Advert

GSF'de 'Nevruz' sergisi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi'nin (GSF) kuruluşunun 20'nci yılı etkinlikleri kapsamında 'Hoş Geldin Nevruz' konulu uluslararası karma sanat sergisi açıldı.

GSF'de 'Nevruz' sergisi
GSF'de 'Nevruz' sergisi Kemer Gözcü
Bu içerik 778 kez okundu.
Advert

GSF bahçesinde fidan dikimiyle başlayan 'Hoş Geldin Nevruz' etkinliklerinde fakülte dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, akademisyenler ile öğrenciler zeytin fidanı dikti. 'Nevruz' konulu konferansta günün anlam ve önemi anlatıldı, fuayede Prof. Dr. Mezahir Avşar ile Dr. Öğretim Üyesi Merlan Yeziyeva'nın küratörlüğünde uluslararası sanat sergisi açıldı.

GSF Müzik Bölümü öğrencilerinin müzik dinletisiyle başlayan ergide konuşan GSF Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, fakültenin 20 yıl önce 'Nevruz Bayramı'nda açıldığını hatırlatarak, "Fakültemizin kuruluşunun yıl dönümlerini önemsiyoruz. Bugün mutlu bir günümüz. Çok sayıda öğrenci yetiştirip mezun ettik. Onurluyuz, gururluyuz. Daha nice 20 yıllar olsun" dedi.

Sergiye GSF'nin resim, heykel, seramik, geleneksel Türk sanatları, temel eğitim, grafik, moda tekstil tasarımı, fotoğraf, sahne dekorları ve kostümü, kültür varlıklarını koruma ve onarım, sinema-tv bölümlerinden akademisyenler ile farklı ülkelerden akademisyen sanatçıların 60 eseri yer aldı.

Prof. Dr. Osman Eravşar, sergilenen sanat çalışmaları inceledi, eser sahiplerinden bilgi aldı, serginin oluşmasına katkıda bulunan küratörler ile eser sahiplerine teşekkür belgesi verdi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa