Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-03-2019 01:46   Güncelleme : 23-03-2019 01:46

‘Belediye haramzadeyle dolu’

Kemer’in Ulupınar Mahallesi Çıralı mevkiinde restoran işletmecisi Dündar Erdem ve otel sahibi Mahir Alper, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediyenin ruhsat müdürü Hayrullah Canbaz ve belediyenin avukatı Tayyar Asiltürk hakkında şok iddialarda bulundu. Ruhsatı iptal edilip işyeri mühürlenen Dündar Erdem, “Tayyar Asiltürk, Hayrullah Canbaz, Hüseyin Gedik, Sinan Öcal ve Mehmet Altıntaş bunlar bir çetedir. Belediye haramzadeyle dolu” dedi. Otel sahibi Mahir Alper ise otelinin belediye tarafından yıkılacağını iddia ederek, “Kepçe getirip senin yerini yıkacağız deyip zorla mecbur bıraktırıp elinden almaya kalkıyorlar. Mustafa Gül bana ‘Herkes veriyor sen neden vermiyorsun, hep kendin mi yiyeceksin?’ diyerek resmen rüşvet istedi. Böyle daha bir sürü. Bir çete, bir mafya düzeni içerisinde devam ediyorlar” dedi.

‘Belediye haramzadeyle dolu’

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’in Ulupınar Mahallesi Çıralı mevkiinde restoran işletmecisi Dündar Erdem ve otel sahibi Mahir Alper, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediyenin ruhsat müdürü Hayrullah Canbaz ve belediyenin avukatı Tayyar Asiltürk hakkında şok iddialarda bulundu. 

İddiaya göre Çıralı’da Kütle restoran işletmecisi Dündar Erdem, Hüseyin Gedik ile formalite icabı satış işlemi gerçekleştirdi. Kemer Belediyesi’nin avukatı Tayyar Asiltürk de tutanak düzenleyerek Erdem’e imzalattı. Ardından ise Hüseyin Gedik, Dündar Erdem adına yapı kayıt belgesi aldı. Kemer Belediyesi’nin Ruhsat Müdür Hayrullah Canbaz ise Dündar Erdem’in ruhsatını iptal ederek, Sinan Öcal adlı kişiye kafe işletme ruhsatı verdi.

‘TAYYAR BİZİM İÇİN ÇALIŞIR’

İşletmesinin ruhsatı iptal edilerek mühürlenen Dündar Erdem, yaşananları gazetemize anlattı. Erdem yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2016 yılında restorandı devraldım ve halen işletmeciliğini sürdürüyorum. 2018 yılı mart ayında benim otoparkımda bulunan konteynıra Cemil Köylüoğlu ruhsat alarak burada market açmak istedi. Bende bunu şikayet ettim. Bu aşamada Hüseyin Gedik, Mehmet Altıntaş ve Sinan Öcal, bana ‘Biz seni buradan kurtaralım’ dediler. Ama Hüseyin Gedik, formaliteden kendisine satış yapmam gerektiğini söyledi. Bende formaliteden Hüseyin Gedik’e satışı yaptım. Hüseyin Gedik sonra bana Mustafa Gül’ün yanına giderek işinizi çözeceğiz dedi. Ertesi gün Hüseyin Gedik yanıma gelerek beraber Kemer Belediyesi’ne gittik. Belediyede Tayyar Asiltürk’ün ofisine girdik,  Asiltürk de önüme tutanak diye bir kağıt koydu ve imzala dedi. Tutanağa da 300 bin TL cayma bedeli yazacağını söyledi. Yani ben burayı 1 milyona karşılık sattığımı eğer cayarsam 300 bin TL karşı tarafa ödeyeceğim yazıyor tutanakta. Tayyar bey bana ‘Bu imzaları at ben size yardımcı olacağım’ diyerek Mustafa Gül ile görüşmeye gitti. Sonra Tayyar bey geri geldi ve ‘Mustafa Gül yerinde yok, ben sizi daha sonra görüştüreceğim’ dedi. Ama bunu bana imzayı attırdıktan sonra dedi. Bende imzayı belediyenin avukatı olduğu için attım. Yani avukat olduğu için güvendim. Tabi biz Mustafa Gül ile görüşemedik ve ofisten çıktık. Hüseyin Gedik çıkarken bana ‘Tayyar bizim için çalışır, zaten belediyede herşeyi söyleyen isimdir. Mustafa Gül’ü bile yola getirir’ dedi. Tekrar Çıralı’ya döndük.

BENİM ADIMA YAPI KAYIT BELGESİ ALMIŞ 

Benim restoranımı yıkacaklardı, yıkmadılar. Cemil Köylüoğlu’nun konteynırını alıp gittiler. Ama ondan sonra Azur Mehmet bizi tehdit etmeye şantaj yapmaya başladı. Bende Tekirova Jandarma Komutanlığı’na giderek suç duyurusunda bulunmama rağmen 5 ay gibi bir süre geçti ama hiçbir sonuç çıkmadı. Bu süreç içerisinde Hüseyin Gedik benim adıma yapı kayıt belgesi almış 548 numaralı. 548 numara diye yer yok burada. Sonra Sinan Öcal gitti benim üzerime elektrik aboneliğini aldı. Sinan Öcal, Azur Mehmet ve Hüseyin Gedik ne derse onu yapan birisidir. 

HAYRULLAH CANBAZ’A 13 BİN TL VERDİM

Ben buranın ruhsatını almaya gittiğimde belediyenin ruhsat müdürü Hayrullah Canbaz, bana 7 bin TL’ye bu işi çözeceğimizi söyledi. Yani açıktan verilecek yasal olmayan bir para, bunu benden talep ettiler. Ben bu parayı 13 bin TL olarak ödedim ve ruhsat müdürü de benim ruhsatımı verdi. Ardından formaliteden bu satma alma işlerinden sonra adamlar benim işlettiğim yerin elektriğini üstlerine alıyorlar, ben burada çalışıyorum, sigortalı elemanım var, her şeyim var. Alım satım gerçekleşmeden bana bir lira para ödemeden bu işlemleri yapıyorlar. Yani mağdur oldum.

RECEP YILMAZ BANA ‘YAPACAK HİÇBİR ŞEY YOK’ DEDİ

Kemer Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Recep Yılmaz yanıma geldi. Bende ona ‘Abi başımda böyle böyle bir olay var’ dedim. O da bana ‘Hüseyin Gedik’in hatırı sayılı adamları var. Mustafa Gül ile temasta olan adamları var. Yapacak hiçbir şey yok. Sen bu davayı öylede olsa böylede olsa kaybedeceksin’ dedi.

BENİM HABERİM OLMADAN RUHSAT DEVREDİYOR

Belediyenin Ruhsat Müdürü Hayrullah Canbaz da içki ruhsatını devir teslim için benim imzam gerektiği için buraya kafe ruhsatı veriyor. Yani Hayrullah Cambaz, benim işletmemi, benim ruhsatımı iptal ederek, Sinan Öcal adlı şahsiyete kafe işletme ruhsatı veriyor ve burayı kafe olarak işletebilirsin diyor. Sinan Öcal adına gidiyorlar vergi levhası düzenliyorlar. Zilyetlik benim üzerime, burayı işletirken elemanlarımla birlikte çalışıyorken yapılıyor bu işlem. Benim haberim olmadan ruhsat müdürü ruhsatı devrediyor. İçki ruhsatı olduğu zaman benim haberim olması gerekiyor. Hayrullah Canbaz’ın yanı gittim, bana ‘Ben muhtara söyledim. Öyle oldu böyle oldu yasal bilmem ney’ diyor. Ulupınar Mahallesi Muhtarı Habib Altınkaya’ya sordum benim haberim yok diyor. 

BELEDİYE HARAMZADEYLE DOLU

Daha sonra 14 Şubatta buraya geldiler ve bana ‘biz burayı yarın mühürleyeceğiz’ dediler. Ben akşam yürütmeyi durdurma kararı aldırdım. Belediyenin avukatı Tayyar Asiltürk hızlı bir şekilde devreye girdi ve benim yürütmeyi durdurma kararım Antalya’dan ret oldu.  Tayyar Asiltürk, Hayrullah Canbaz, Hüseyin Gedik, Sinan Öcal ve Mehmet Altıntaş bunlar bir çetedir. Belediye haramzadeyle dolu. Dün akşam bir misafirim gelerek, Mehmet Altıntaş ona ‘yarın orası mühürlenecek. İddiasına girelim mi’ demiş. Bu kadar iddialılar ve bugünde mühürlediler işyerimi. Ben de savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. 

MUSTAFA GÜL’E KAYNAK MI YAPMAK İSTİYORLAR?

Çıralı’da her yer inşaat. Ruhsat olmayan yerlere yeni ruhsat veriyorlar. Bizim ruhsatımız olduğu halde bizim ruhsatımızı başka birine devrediyorlar. Mustafa Gül’e kaynak mı yapmak istiyorlar? Belki kaybedecekler, ne tokatlarsak o kar mı diyorlar? Onu merak ediyorum.”

ALPER: BENDEN RÜŞVET İSTEDİLER

Çıralı’da otel sahibi olan turizmci Mahir Alper de, benzer bir durumu kendisi de yaşadığı belirterek şunları söyledi:

“Bundan bir seçim öncesi bana 3 kişi geldi. ‘Senin yerini yarın yıkacağız’ dediler. ‘Benim yerimi nasıl yarın yıkıyorsunuz imar yok, bütün köyün imarı yok eğer benim yerimi yıkacaksınız bütün köyün yıkılması gerekir, neden ben?’ dedim. Bana o zaman ki yıkım memuru Tamer Bey ‘Bir yerden başlamamız lazım, senden başlıyoruz’ diye gülerek cevap verdi. 

ŞOKA UĞRADIM

Sonra belki belediye başkanının haberi yoktur diye Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü aradım, ‘Sayın başkanım bizim yerimiz böyle böyle. Rüşvet istediler bende rüşveti vermeyince benim yerimi yıkmaya geldiler. Şu anda kepçe burada haberiniz yoktur diye size söyleyeyim’ dedim. O da bana ‘Herkes veriyor sen neden vermiyorsun, hep kendin mi yiyeceksin?’ diye söyledi. Ben şoka uğradım. 

BURADA BİR ÇETELEŞME VAR 

Daha sonra mahkemeye başvurdum. Mahkeme yargılandı. Bir şey diyemeyeceğim mahkemenin hakkında. İtiraz ettik şu an da itiraz bir üst mahkemede devam edecek. Burada bir çeteleşme var. Başta Belediye Başkanı olmak üzere ve ayakları da var. İşte böyle hukuksuz, haksız bir sürü işlemler yapmaktalar. Görüyorsunuz işte ruhsatı olan bir yeri sahibinden habersiz sormadan etmeden sahibi devretmediği halde iş yerinin ruhsatını bir başkasına devredebiliyorlar. Elektriklerini kestirebiliyor, aynı elektrik numaralarını hiç sormadan başkasına devredebiliyor. Kepçe getirip senin yerini yıkacağız deyip zorla mecbur bıraktırıp elinden almaya kalkıyorlar. Böyle daha bir sürü. Ya onlara satacaksınız yerinizi ya devredeceksiniz. Yoksa yerinizi yıkacağız diye tehdit ediyorlar.  Böyle bir çete, bir mafya düzeni içerisinde devam ediyorlar.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA