Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-03-2019 01:47   Güncelleme : 23-03-2019 05:52

‘Kemer halkına neler yapar siz düşünün’

Kemer Belediye Başkanı ve Başkan adayı CHP’li Mustafa Gül’ün amcası Mehmet Ali Gül’ün (Koca Mehmet) oğlu Bülent Gül, gazetemize açıklamalarda bulundu. Kemer’de 22 yıllık esnafta olan Bülent Gül, “2009 yılında Mustafa Gül beni her gün beni arayarak ‘Bülent bu seçimi biz kazanacağız, para bul’ dedi ve bende her seferinde destek oldum. 2012 yılında Kemer’in kötü gidişatını ve o tarihlerde Kemer’de shopinglerin açılmaya başlaması ile birlikte esnafın zor günler yaşadığını ve Kemer’de sorunların büyüdüğünü anlattım. Mustafa Gül’ün bana düşman olacağını tahmin etmiyordum. Dükkanımı sezon içinde 20 gün kapattırdı. Yani beş kuruşsuz seçime sokup kazandırdığımız Mustafa Gül bana böyle bir nankörlük yaptı. Ben bunlara rağmen soy ismimin Gül olması nedeniyle 2014 seçimlerinde başkan olması için kendisine destek verdim. Ama ne anlar ki nankör. Mustafa Gül denen şahıs aile ferdi olan amca oğlu bir insana bunları yapıyorsa Kemer halkına neler yapar siz düşünün” dedi.

‘Kemer halkına neler yapar siz düşünün’

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediye Başkanı ve Başkan adayı CHP’li Mustafa Gül’ün amcası Mehmet Ali Gül’ün (Koca Mehmet) oğlu Bülent Gül, gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Amcaoğlu Mustafa Gül ile 2009 yılından bu yana aralarında yaşananları anlatan Bülent Gül, şunları söyledi:

“Kemer’de deri işi ile uğraşan 22 yıllık bir esnafım. Mustafa Gül benim amacın oğludur. 2009 seçimlerinde Gül ailesi olarak Mustafa Gül seçimlere hazırlanmakta olduğundan iki değerli arkadaşım Şaban Güneş ve İsa Kurtarıcı, 2008 yılının son aylarında gelip beni evden aldılar. Beni, o tarihlerde dargın olduğum Mustafa Gül’ün yanına barışmaya götürdüler. Kendilerini kırmadım, durumunu bildiğimden seçim hazırlığında destek olmak için buluşmaya gittim. Evine gittiğimde İsa Kurtarıcı, Şaban Güneş ve birkaç yakın arkadaşlarımız daha vardı. Herkes masanın üzerine 10 TL -20 TL para atıyordu, masa hazırlamak için. Benim de üzerimde 1000 dolar para vardı. Bende masanın üzerine 200 dolar bıraktım ‘Başkana güzel masa yapın’ dedim. 2005 ve 2009 yılları arasındaki dargınlığımız o gün sona erdi. Daha sonra Mustafa Gül seçimlere katılacağından sık sık bir araya gelmeye başladık. Benim mali durumumun iyi olması ve Mustafa Gül’ün seçimlere girmek için paraya ihtiyacı olduğundan bana yakın davrandı. Bu sürede sık sık benden borç para talep etti bende verdim. İhtiyacı var diye benden 1000 dolar istedi ben 5000 dolar verdim. 2009 yılında seçim süreci başladı ben kendi üç minibüsümü seçim için verdim. Toplam dört araçla seçime girildi. Seçim ofislerinde çay şeker ve ikramlık bisküvi olmadığını görünce seçim ofislerine aracımla bir minibüs dolusu çay şeker ve bisküvi aldırdım. Mustafa Gül beni her gün beni arayarak ‘Bülent bu seçimi biz kazanacağız, para bul’ dedi ve bende her seferinde destek oldum, para verdim.

KADİR KIYMET BİLMEZ BİR ADAMMIŞ

Antalya’da üst düzey bir görevlinin yanına Mustafa Gül ile ziyarete gittik. Yolculuk sırasında Mustafa Gül’ün aşırı derecede üzgün olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğumda ‘60-70 tane icra dosyam var, kapatamazsam seçime giremeyeceğim’ dedi. Bende bunun üzerine Antalya’da eve uğrayarak annem Melahat Gül’e ait olan ve bir kutu içerisinde bulunan 135 bin TL parayı aldım. Arabaya geldim, Kemer’e döndük. Bu parayı amcam Metin Gül’e Mustafa’nın icra dosyalarını kapatmak şartı ile teslim ettim. Genel anlamda Mustafa Gül’e toplanan paraların muhasebesini (Kel) Mehmet Doğan yapıyordu. Parayı alıp dosyaları kapattılar ve annemin parası ile seçimlere rahat bir şekilde katılmasına yardımcı oldum. Bu arada amcam Metin Gül vermiş olduğum 135 bin TL’yi üç kişi arasında paylaştırdı. Bunun 50 bin TL’si kendine, 50 bin TL’sini Mustafa Gül’e, 35 bin TL’sini de amcam Kazım Gül’e borç olarak paylaştırıldı. Seçimden sonra Kazım Gül ve Metin Gül üzerine düşen miktarları ödedi. Ancak Mustafa Gül 50 bin TL’lik borç parayı iade etmedi. Bu paranın benim annem Melahat Gül’e ait olduğunu Metin amcam, Kazım amcam ve yakınımdaki arkadaşlarım biliyordu. 

2009 seçimleri yaklaştıkça benden yüklü miktarda para almaya başladı. Bu miktarlar ciddi yekûn tutuyordu. Ben bu paraları seçimden sonra geri iade edeceğini düşünmüştüm ancak hiç oralı bile olmadı. Bu konuyu hiç dile getirmedi. Yapmış olduğum yardımlar geri dönüşe geçsin diye beklerken amcaoğlunun kazık attığını anladım. Kadir kıymet bilmez bir adammış, beni zor duruma düşürdü verdiklerimizi geri alamadık. Ben ondan hiçbir şey istemedim. O tarihlerde benim işletmelerim çalışır vaziyetteydi durumum iyiydi, ihtiyacım yoktu. 

BANA DÜŞMAN OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUM

2012 yılında 16 yıllık esnaftım. Kemer’in kötü gidişatını ve o tarihlerde Kemer’de shopinglerin açılmaya başlaması ile birlikte esnafın zor günler yaşadığını ve Kemer’de sorunların büyüdüğünü, esnafların sıkıntılar yaşadığını Kemer Gözcü’ye anlattım. Yapmış olduğum açıklama Kemer Gözcü’nün 22 Mayıs 2012 tarihli gazetesinde yayınlandı. Mustafa Gül’ün bana düşman olacağını tahmin etmiyordum. Dönemin kaymakamı ile birlikte olup dükkanımı sezon içinde hanutçuluk yapmak ve müşteriyi rahatsız etmek bahanesiyle ilk beş gün sonra 15 gün toplamda 20 gün kapattırdı. O günlerde ciddi rakamlar kazanıyordum. Günlük 30 bin dolarlık iş yaptığım oluyordu. Yani beş kuruşsuz seçime sokup kazandırdığımız Mustafa Gül bana böyle bir nankörlük yaptı. Ben bunlara rağmen soy ismimin Gül olması nedeniyle 2014 seçimlerinde başkan olması için kendisine destek verdim. Ama ne anlar ki nankör. 

İŞ ADAMI KEMER’İ TERK ETTİ

O zamanlarda sahibi olduğum Tropicano restoran ve havuzunu kiraya verdiğim Akay Turizm’in, Almanya’dan bir iş adamına 3 yıllığa kiraya verdiğini öğrendim. Almanya’dan gelen alt kiracı iş adamı burada Fashion TV Beach Club isimli bir tesis yapmaya başlamıştı. Burada çok renkli bir konum oluşacaktı. Dünyaca ünlü isimler ve Türkiye’nin ünlüleri buraya gelecekti. Kiralamanın ardından buraya yüklü miktarla restorasyon yapıldı. Belediyeye alt kiracı ruhsat almak için gittiğinde, kaçak bulunduğunu ve tesisin bir bölümünün kaçak olduğunu öğrenmiş. Bölgeye ruhsat veremeyeceklerini ancak 150 bin euro para ödendiği takdirde işletme ruhsatı alabileceğini ifade etmişler ve iş adamı bu olayın ardından Kemer’i terk etti. Böyle bir işletmenin açılmaması Kemer’e büyük bir kayıp oluşturdu. Dünyaca ünlü simaların buraya gelmemesi reklam ve ticaret anlamında kayba neden oldu. 

BURASI MI YASAL BENİM İŞLETMEM Mİ?

Bu benim içinde bulunduğum konu ile ilgili yaşananlar birer örnektir. Bu tür olayların benzerleri de çok yaşanmıştır. Şimdi sizlerin huzurunda Kemer halkına soruyorum deniz kıyısında bulunan Tropicano Restoran mı yasal yoksa merkezde bulunan Celal Karakaş tarafından işletilen Aspava Restoran mı yasal? Çay bahçesi olarak kiralanan yer restoran olarak çalıştırılıyor. Burası mı yasal benim işletmem Tropicano mu?

BANA HAKARETTE BULUNDU 

Ticari işlerimde büyük miktarda dolandırıldım. Bu yaşadıklarımın ardından Mustafa Gül’e sıkıntılarımı anlattım. Kemerspor Kulübünde yönetici olmam sebebiyle üstümde kayıtlı bulunan tüm tapularımı SSK tarafından haciz işlemi yapıldığından bundan nasıl kurtulacağımı söyleyerek kendisinden yardım istedim. Beni Ömer Biliciye yönlendirdi bende Ömer Bilici’yle görüştüm ancak hem Ömer Bilici hem de Mustafa Gül bana yardımcı olmadı. Kemerspor oyuncularının sigorta borçlarından dolayı büyük kayıplara uğradım. Kulüp Başkanı Ömer Bilici’yi aradığımda bana hakarette bulundu. Mustafa Gül’ü defalarca aradım ama telefonlarıma bakmadı. Bunları çözemediğimizden dolayı peş peşe icralık işlemler başladı ve çok zor günler yaşamaya başladım. Benim durumumu bilmesine ve defalarca kapımın önünden geçmesine rağmen bir kere bile yüzüme bakmadı. 

BENİM DURUMUMLA İLGİLENMEDİ

Bu olaylar devam ederken 20 Aralık 2017 tarihinde 14-15 milyon değerindeki Tropicano Restoranın çok cüzi bir para olan 82 bin TL karşılığında Mustafa Gül’ün muhasebeciliğini yapan (Kel) Mehmet Doğan ile aramızda olan kiralama konusundan kaynaklı bir borcu ödeyemediğim için icradan işleme alındı, beni sıkıntıya soktu. Bu konular yaşanırken Mustafa Gül’e ulaşmaya çalıştım. Ancak daha önceden icra işlemi yapılmış olduğundan dolayı alacaklı olan (Kel) Mehmet Doğan icra üzerinden ihale ile satışını gerçekleştirmekteydi. Bu kötü durumu ortadan kaldırması bana yardımcı olması için Mustafa Gül’e ulaşmaya çalıştım ama Kemer’de olmasına rağmen benim durumumla ilgilenmedi. 

KEMER HALKINA NELER YAPAR SİZ DÜŞÜNÜN

Mustafa Gül’e vermiş olduğum destekle birlikte ticaret hayatımda kötü anlar bıraktım, hala zorluklarını yaşamaktayım. Bir de oturmuş benim işim sevgidir diyor, hangi sevgi hangi hizmet? Dünya kadar para aldı ama bunların hepsinin üstüne yattı. Benim zor günlerimde ben ona yardımcı olmuşken o bana yardımcı olmadı. Mustafa Gül denen şahıs aile ferdi olan amca oğlu bir insana bunları yapıyorsa Kemer halkına neler yapar siz düşünün. Benim gibi olup da konuşamayan çok insan var. Ben bu şahsı Allah’a havale ettim. Ama hakkımı helal etmediğim gibi Kemerlilerin de bana yaşattıklarını seçim arifesinde bilmesi için Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’e bunları açıkladım. Bu sebeple Kemer Gözcü Gazetesi’ne teşekkür ederim.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 34
 • 6 Fenerbahçe 46 34
 • 7 Antalyaspor 45 34
 • 8 Atiker Konyaspor 44 34
 • 9 Alanyaspor 44 34
 • 10 Kayserispor 41 34
 • 11 Çaykur Rizespor 41 34
 • 12 Sivasspor 41 34
 • 13 MKE Ankaragücü 40 34
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 38 34
 • 16 Bursaspor 37 34
 • 17 BB Erzurumspor 35 34
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA