bursa escort Gümüşe şekil veriyor
Advert

Gümüşe şekil veriyor

Antalya'da takı tasarımcısı Zeynep Sarıbaş Ahıskalı, mini atölyesinde erittiği granül gümüşe şekil verip, doğal taşlarla süsleyerek yaptığı tasarımlarla dikkati çekiyor.

Gümüşe şekil veriyor
Gümüşe şekil veriyor Kemer Gözcü
Bu içerik 183 kez okundu.
Advert

Zeynep Sarıbaş Ahıskalı, İŞKUR'un meslek edinme projesine katılıp kuyumculuk eğitimi aldı. Üçgen Mahallesi'ndeki evinin bir odasını atölyeye dönüştüren Ahıskalı, çok ince ve hassas işçilik gerektiren çalışmalarla gümüşe şekil veriyor. Granül gümüşü eritip şekil veren ve doğal taşlarla süsleyen Ahıskalı, tasarımlarıyla dikkati çekiyor.

Küpe, kolye, kıyafet üstü aksesuarlarını sipariş üzerine üreten Ahıskalı, tasarımlarının bir kısmını da üyesi olduğu Antalya Kadın Girişimi Kooperatifi üzerinden satışa sunuyor. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel telkari sanatını da atölyesinde has gümüş üzerinde yaşatan Zeynep Sarıbaş Ahıskalı, "Atölyemde, geleneksel Türk el sanatını gümüş ile enerjisine inandığım doğal taşları birleştirerek daha modern tasarımlarla geliştiriyorum" dedi.

Hobi olarak başladığı işini meslek edinen Zeynep Sarıbaş Ahıskalı, hedefinin kooperatif çatısı altında büyük bir atölye açıp genç kızlara, yetişkin kadınlara takı tasarımı eğitimi vermek, birlikte üretim yapmak, toptan pazarlamak olduğunu da söyledi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa