Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-03-2019 17:44   Güncelleme : 21-03-2019 17:44

‘Şebeke halinde milletten para topluyorlar’

Kemer’de yıllardır Mustafa Gül’ün yanında yer alan Şaban Güneş, gazetemize açıklamalarda bulundu. Güneş, “Ben kendisinden hiçbir şey istemedim. Yıllarca maddi açıdan kendisine destek oldum. Başkan olduktan sonra şebeke halinde milletten yıllardır para topluyorlar. Bunu Kemer’de herkes biliyor. Ben bunu 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’na şikayet ettim. Gelen müfettiş bu dilekçe senin mi diye çağırıp da sormadı. Bir yat turu yaptırıldı gitti. Mustafa Gül’den hesap sorulmasını istiyorum. İlgili makamları göreve davet ediyorum. Yiyecek ekmeği yokken geçti başkanlığa bir sürü mülk sahibi oldu. Mustafa Gül’ün konuştuğu 100 kelimenim 99’unun yalan olduğunu 25 sene sonra öğrendim. Kemer halkı umarım 10 sene içinde öğrenmiştir” dedi.

‘Şebeke halinde milletten para topluyorlar’

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de yıllardır Mustafa Gül’ün yanında yer alan Şaban Güneş, gazetemize Mustafa Gül hakkında şok açıklamalarda bulundu. “Yiyecek ekmeği yokken geçti başkanlığa bir sürü mülk sahibi oldu” diyen Şaban Güneş, Ben iyilik yaptım ama karşılığında bunları gördüm” dedi.

GİYİCEK ÇORABI YOKTU

Şaban Güneş, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2006 yılında Mustafa Gül’ün yanına geldim. ‘Başkanım aday mısın’ dedim. ‘Adayım ama benim param yok 6 aydır şu kanepede yatıyorum’ dedi. ‘Kalk’ dedik kaldırdık. Elinden tuttum. Ne yapacağız dedi evlere gideceğiz, mevlitlere gideceğiz, cenazelere gideceğiz, hastalara gideceğiz diye her yere götürdüm. İlk düğüne gidecektik. Sabah geldi giyecek çorap bulamadım dedi. Gittim ben ona çorap aldım. Giydirdim götürdüm. Ondan sonra her akşam Mustafa Gül’e bir gün balık bir gün tavuk bir gün hindi yedirdim. 5 sene her gün 300-500 para harcadım. O günden sonra belli bir aşama içinde bu iş 5 sene devam etti. Bir gün Muhsin Amca bana ‘Siz gelmediğiniz gün aç yatıyoruz’ dedi. Muhsin amca adına çekilen kredi ödenmediğinden Muhsin Amca hapse gitti. Seçim yaklaşınca ondan bundan topladığımız parayla onu hapisten çıkardık. Seçimi kazandık. Mustafa Gül, İsa Kurtarıcı’ya bu şarapçıyı (Muhsin Toydemir) buradan kov dedi. Muhsin Amcayı kovdular ama üzerine çekilen krediden Muhsin amcanın Mustafa Gül’den 6 bin lira alacağı vardı alacağını alamadan öldü. 

MAZOT PARALARINI CEBİMDEN VERDİM

Ondan öncesinde seçimler yaklaşırken babasına dargın amcasına dargın sülalesine dargın götürdüm sülalesiyle barıştırdım. Sonunda Silivri’ye babasının yanına götürdüm. Mazot paralarını cebimden verdim. Biz Bursalı Gürbüz ile 4 saat babasına yalvardık, ikna etmeye çalıştık. Mustafa Gül, babasının ikinci eşiyle 4 saat kapıda bekledi içeriye adım atmadı. Daha sonra Antalya’ya döndük İsmail Ağa’yı (İsmail Gül) aradım benim çağrım üzerine Yalçın Çabuk’u İstanbul’a gönderdim getir diye o da İsmail Gül’ü Kemer’e getirdi.  

BAŞKAN OLDU 10 DAKİKADA UNUTTU

İsmail ağa seçimlerden önce geldi. Barışma görüntüsünün dışında, Mustafa Gül’ün bir türlü kabullenemediği DNA testinde kendi çocuğu olduğu kanıtlanan Emre Gül adında olan çocuğunun 35 bin lira nafaka parasını ödedi. Bu çocuğa da Mustafa Gül’ün babası İsmail Gül bakıyor. İsmail Gül’ün Yaptığı yardım bu kadar. Yanında görünmekten başka hiçbir şeyi olmadı. Ama 2009 seçimleri yaklaştı. Senden 500 lira ondan 300 lira bundan bin lira toplayarak arkadaşın üzerine giyecek elbise, ayağına da ayakkabı aldık, milletin önüne dikektik. Artı sanayide dükkan dükkan topladığımız yardım paralarını Kel Mehmet lakaplı Mehmet Doğan’ı muhasebeci yapıp onda biriktirdik. Ama arkadaş bunları başkan oldu 10 dakikada unuttu. 

İLK CEZAYI RAMAZAN ASLANCAN’A KESTİ

Mustafa Gül’ün o zamanlarda binecek arabası yoktu. O zaman Neşe Hanımla konuşmuyorlardı. Oğlu İsmail Gül’ü Antalya’dan getirmek için benim arabamı kullanıyordu. Ben verirdim arabayı oğlunu alır gelirdi. 3 gün sonra ‘Benim bir işim var Antalya’ya gidip geleyim arabayı ver’ dedi. Binecek arabası filan yoktu. Ama ondan sonra seçim yaklaştı. Muazzez Hanım Antalya’da oturuyordu. Seçim için Muazzez Hanımı Arslanbucak’a getirdik. Ramazan Aslancan’ın oraya. Durumu o kadar kötüydü ki Mustafa Gül’ün eşine verecek pazar parası bile yoktu. Ramazan Aslancan, Muazzez Hanıma 100 lira pazar harçlığı verirse Muazzez Hanım pazara gidebiliyordu. Ama seçim geldi seçimi kazandık ilk cezayı Ramazan Aslancan’a yazdı. Muazzez Hanımı da yolladı ondan sonra Eş Başkan (Neşe Gül)  geldi. Seçim arifesine girdik. Pazar günü seçim olacak Cuma günü icra geldi icranın da Neşe Hanımın gönderdiğini söylüyorlar. Otele geldiler, oğlu için nafaka parasından dolayı. Ondan önce bir icra dosyası daha vardı. Sülalesini aradım para vermediler. 

BUNLAR NEREDEN ÖDENDİ?

Gittim Talih Kurga’nın pos cihazından kendi kartımla 15 bin lira para çektim. Getirdik Galip Çamlı‘ya verdik. Bu hapislik dosyası öyle kalktı. Ondan sonra seçim başladı. Seçimi kazandık. O zaman cip vardı İsa Kurtarıcı ile ben kullanıyordum. Başkan dedi ki bana Liman Caddesi’ne doğru gidelim. Gittik. Kuyumcu Muzaffer Özdemir bir çanta verdi, arabaya koy diye. Getirdim çantayı arabaya koydum. Bir gün sonra çantanın ağzını azıcık açtım içinde 200 binlik desteler gördüm. Çantadaki paranın Turan Bayer tarafından yollanan 635 bin lira olduğunu duydum. Mustafa Gül 3 günde kendi işlerine dağıttı. Çantadaki para öyle bitti. Biz o paradan bir şey görmedik almadık, biz cebimizden verdik. Seçimden önce Çaltıcak’ta bulunan balıkçıdan balık almış ödememiş, tavukçudan tavuk almış ödememiş. Burdurlu Arapoğlu geldi Mustafa Gül’ün borcu için kapıya dayandı. Seçim geçti Sedat Şimşekol, Mustafa Gül’e 700 milyarlık hatır çeki kesti. Bunlar nereden ödendi? 

OTOBÜS HATTINI 260 BİN TL’YE SATTILAR

Seçim geçtikten sonra Kuzdere Tur’u kurduran Mustafa Gül Kuzdere Tur’dan teyzesinin oğlu Refik Cihan adına Mehmet Avşin’in çeklerini kullanarak kendine bir tane otobüs aldı. 1-2 sene öncede Göynük’te bu aracı ve otobüs hattını Çetin Tal’a 260 bin TL’ye sattılar. 

ŞEBEKE HALİNDE MİLLETTEN YILLARDIR PARA TOPLUYORLAR

Ben kendisinden hiçbir şey istemedim. Seçimi kazandık benimde sıkıntılarım var dedim. Bana bir tane Kemer kıyı bandından büfe ver biliyorsun bir sürü masraf ettim. Hiç değilse büfe çalıştırıp sana harcadığım paranın karşılığını alayım dedim. Bana büfede vermedi. Bir sene sonra Kuzdere Tur’dan bir arkadaşa 4 tane hat verdi bana bir tane bile vermedi. Ben 6 ay sonra zaten uzaklaştım. Uzaklaştırdılar yani beni. Mustafa Gül kendine bir şebeke kurdu, çete kurdu yani. Ele başları Galip Çamlı, Salim Uysal, Ömer Bilici, Aspava Celal, Bahri Çelebi. Bunlar yüzünden uzaklaştırıldım zaten.  Şebeke halinde milletten yıllardır para topluyorlar. Bunu Kemer’de herkes biliyor. 

ŞİKAYET ETTİM, BİR ŞEY OLMADI

Ben bunu 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’na şikayet ettim. Dilekçe belediyeye geldi. Gelen müfettiş bu dilekçe senin mi diye çağırıp da sormadı. Bir yat turu yaptırıldı gitti. Mustafa Gül ile ilgili savcılık çağırdı gittim. Savcılıkta uzun süre ifade verdim. Ondan da bir şey çıkmadı. Yine Mustafa Gül ile ilgili organize çağırdı. Arkadaşlarla organize şubeye gittim oradan da bir şey çıkmadı.

BELEDİYEYE HİBE EDİLME ŞEKLİ SAĞLIK OCAĞI İÇİNDİ

Hasan Şeker’in zamanında Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait arsanın içinde ailemin de payı vardı. Biz buraya sağlık ocağı yapacağız dediler bende dayımlarla konuştum 3 dayımın bir tane de annemin hakkı vardı nereden baksan bugün 600-700 metre yer. Biz dedik ki dedemizin hayrına sağlık ocağı yapılsın şimdi o yeri spor kompleksi yapıyorlar. Seçime 10 gün kalmış temelini atmış. Ben 4 kişiyi aradım koruma Zafer’i aradım, Mustafa Gül benimle görüşsün diye ama bir yanıt alamadım. Galip Çamlı’yı aradım aynısını söyledim. Özcan Çeliktaş’ı aradım aynısını söyledim. Meşhur müdürü var Ümit Çelik’i aradım ona da aynısını söyledim. Yapmayın sizi mahkemeye veririm dedim ama dinleyen olmadı. Çünkü buranın belediyeye hibe edilme şekli sağlık ocağı içindi. Önümüzdeki zaman içerisinde bu konuyla ilgili mahkemeye başvuracağım. 

MUSTAFA GÜL’E OY VERECEKLERSE İYİ DÜŞÜNSÜNLER

Bugün de bunu buradan anlatıyorum. Bütün Aslanbucaklılara sesleniyorum. Eğer şimdi ki sağlık ocağından memnunsanız Mustafa Gül’e oy atmaya devam edin. Belediyeye verdiğimiz yeri sağlık ocağı değil spor kompleksi yapıyor. 10 gün içinde bitirecekler bunu 31 Mart’ta oy atmaya gelenler orada duşunu alıp havuzda yüzüp evine öyle gideceklermiş. Ama benim Arslanbucaklılardan tek bir ricam var, Mustafa Gül’e oy vereceklerse iyi düşünsünler.

NECATİ HOCADAN SAĞLIK OCAĞI SÖZÜNÜ ALDIM 

Ben Necati başkanla görüştüm sağlık ocağı sözünü aldım. Allah izin verirse nisan ayında bu yapılan işi ortadan kaldıracağız. Buraya da Necati Başkan sağlık ocağı yapıp Aslanbucaklılara hediye edecek. Projesi de benim evimin önündeki afişlerde mevcut. Ama Mustafa Bey bu günlerde morali bozuk oldu mu alkolü susuz içer. Bu günlerde susuz içiyor ne yaptığını bilmiyor.

YAPTIĞIM İYİLİĞE KARŞILIK BENİ SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİ

Ben Gül ailesi içinde iki kişi ile dost oldum. Birisi Mustafa Gül, olmayan 100 milyarı harcadığım. Buna güvendim de dedemden kalan bahçeleri sattım. Bir araba eskittim altımdaki arabadan da oldum. Mustafa Gül kadir kıymet bilmez bir adammış. Biri de amcası Büyük Emin Gül. ‘Şaban’ım etme para bul Şaban’ım şu krediyi çekiver.’ dedi hep. Büyük Emin Gül’ün aldığı paraya karşılık bana vermiş olduğu çeki işleme koymadan önce her şeyi yaptım. Bir arkadaşımdan kendime diye para aldım Büyük Emin Gül’e verdim. Arkadaşıma olan borcumu ödemek içinde iki dönüm portakal bahçemi sattım. Her şeyi yaptık sonunda aldığı para karşılığı bana vermiş olduğu çeki işleme koydum, Emin Gül beni gidip savcılığa şikayet etti. Ben yaptığım iyiliğe karşılık sahtekarlıktan, dolandırıcılıktan ve tefecilikten yargılandım. Sonuç olarak ikinci duruşmada beraat ettim. 

BUNLAR SELAM VERİLECEK BİR İNSANLAR DEĞİLMİŞ

Bu ikisinin (Mustafa Gül ve Büyük Emin Gül) ne kadar ahlaksız olduklarını geç öğrendim. 31 Mart seçimlerinde Mustafa Gül’ün bana, aileme ve Kemer’e makamını kullanarak yapmış olduğu ihaneti Kemer halkıyla paylaşmak istedim. Bunların nasıl bir insan olduğunu Kemerliler duysun. Bunlar selam verilecek bir insan değilmiş ama biz yanıldık. Benim 90 yaşında nenem vardı. Bunlardan hayır gelmez bunlara oy atma diye beni kaç sefer uyardı, ben nenemi dinlemedim. Gül ailesinden iki kişi yüzünden 6.5 dönüm tarım alanı sattım. Arslanbucak su değirmeninin başında bir tane parsel yerim vardı onu da sattım. Bugün satmış olsam değeri 2 trilyon. Daha kendimi kurtarmış değilim.

KORKU İMPARATORLUĞU NEDENİYLE KİMSE SESİNİ DUYURAMIYOR

Yiyecek ekmeği yokken geçti başkanlığa bir sürü mülk sahibi oldu. Neşe Gül ve Neşe Gül’ün abisi Ceylan Aytugan adına onlarca mülk mevcut. Bunlar dışında yanında bulunan insanlar üzerine de mülkler alındığını biliyorum. Çorabı bile olmayan başkan bu kadar mülk sahibi nasıl oldu? 2009’dan sonra Galip Çamlı’nın, Mustafa Gül’ün, Refik Cihan’ın, Ceylan Aytugan’ın koruması Zafer’in bütün mal varlığı incelensin. Eş Başkan Neşe Gül de dahil. Ben görmedim ama bunlar hep konuşuluyor. Kıbrıs’ta bir otel olduğu konuşuluyordu kaç gündür de ayrı bir tane 35 dönüm otel arsası olduğu söyleniyor. Mustafa Gül’ün oluşturmuş olduğu korku imparatorluğu nedeniyle otelciler, esnaflar sesini duyuramıyorlar. Ama seçimi kaybederse herkes konuşur. 

ONUN İKİ TANE SEVDASI VAR, BİRİSİ NEŞE’Sİ BİRİ DE KEMERLİNİN PARASI

Ben buradan başkana söylüyorum İsviçre’de kayak yapacağına Arslanbucak’a sağlık ocağı yerine bir kamyon tuğla aldırabilirdi. Afrika’da safari yapacağına 10 ton demir alabilirdi. Neşe hanım 15 tane ev alacağına Eş Başkanı bir tane eksik alsaydı oraya sağlık ocağı da yaptırabilirdi. Şimdi başkan çıkmış arabaların üzerinde elini kalbine bastırmış ‘Benim sevdam Kemer diyor’ onun iki tane sevdası var birisi Neşe’si biri de Kemerlinin parası, otelcinin parası. Başka hiçbir sevdası yok. Kemer aklından bile geçmiyor. Aklından geçseydi kendisine iyiliği olan insanlara kötülük yapmazdı. 

HERKESE ZARAR VERDİ

Biz ne istedik ki ne yaptık. Hiçbir şey demedik de. Ben onu tuttum düştüğü çukurdan çıkardım. Benim gibi etrafımda bulunan 8-10 kişiye de aynı şeyleri yaşattı, herkese zarar verdi. Biz onun belediye başkanı olmasına yardım ettik. Mustafa Gül başkan olsun diye 5 senemi verdim. 10 senedir de Mustafa Gül ve Büyük Emin Gül’den darbe yedim, sıkıntı yaşadım, 15 yılımı yedim. Allah’a şükür ayaktayım. Yanındaki insanlardan Galip Çamlı’nın yiyecek tost parası yoktu ben söylerdim seçim bürosunda. Lüks arabaları nereden bulmuşlarda almışlar? Mesela kızına jip alacağına Arslanbucak’a bir tane sağlık ocağı yaptırabilirdi, şimdi Arslanbucak ona bu vefayı öderdi. Her üç ayda lüks arabaların biri gitti biri geldi. Oğlunun altında jip var. Başkan olmadan önce binecek arabaları yoktu benim arabamla gidip gelirlerdi Antalya’ya.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

25 yıldır yanındaydım Mustafa Gül’ün nasıl bir adam olduğuna aklım ermedi. Her seçimde Metin amcasıyla ben barıştırırdım. Şimdi beş dünürüyle gidiyor amcası kapısını açmıyor. Dürüst bir insan olsaydın beş dünürle değil tek başına gider ‘Amca ben geliyorum’ derdin, amcanda kapıyı açardı. Mustafa Gül’ün konuştuğu 100 kelimenim 99’unun yalan olduğunu 25 sene sonra öğrendim. Kemer halkı umarım 10 sene içinde öğrenmiştir. Mustafa Gül ve Büyük Emin Gül’e hakkımı helal etmiyorum. 

ADALETİN BUNLARDAN HESAP SORMASINI İSTİYORUM

Ben iyilik yaptım ama karşılığında bunları gördüm Allah’a şükür ayaktayım. Ben bahçemi sulamaya devam ederim. Ama seçimi kaybederse onlar nereye gider bilmiyorum artık. Adaletin bunlardan hesap sormasını istiyorum. Mustafa Gül’den hesap sorulmasını istiyorum. İlgili makamları göreve davet ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 34
 • 6 Fenerbahçe 46 34
 • 7 Antalyaspor 45 34
 • 8 Atiker Konyaspor 44 34
 • 9 Alanyaspor 44 34
 • 10 Kayserispor 41 34
 • 11 Çaykur Rizespor 41 34
 • 12 Sivasspor 41 34
 • 13 MKE Ankaragücü 40 34
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 38 34
 • 16 Bursaspor 37 34
 • 17 BB Erzurumspor 35 34
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA