bursa escort İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yılı kutlandı
Advert

İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yılı kutlandı

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 98’inci Yıl Dönümü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, Kemer Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törenle yapıldı. Törende “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yılı kutlandı
İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yılı kutlandı Kemer Gözcü
Bu içerik 1617 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kemer Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 98’inci Yıl Dönümü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, Kemer Belediye Kültür Salonu’nda yapıldı. Törene, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, DSP Kemer Başkan Adayı Necati Topaloğlu, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri okudu ve Türk’ün Destanı adlı oratoryoyu sahneledi. Ardından, “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 

Törenin ardından Türk’ün Destanı adlı oratoryoyu sahneleyen öğrencileri tebrik eden başkan adayı Topaloğlu “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlerimize söylemiş olduğu gibi; ‘Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlerimize, bilincimize, Cumhuriyet'imize sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.’ sözleri her zaman idolümüz olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu inancımız ve düşüncemizle gençlerimizin yanında oluyoruz. Bu özel günde onların onur verici ödüllerine ve hazırlamış oldukları programa ortak olduk. Başarılarının daimî olmasını temenni ediyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa