bursa escort Kemer Doğa Yürüyüşçüleri festivale hazırlanıyor
Advert

Kemer Doğa Yürüyüşçüleri festivale hazırlanıyor

Kemer’de Mustafa Duran önderliğinde kurulan Kemer Doğa Yürüyüşçüleri üyeleri aileleriyle birlikte kahvaltıda buluştu. 2-3 kişiyle başladıkları doğa yürüyüşlerinde üye sayılarının her geçen gün arttığını bildiren Duran, kış turizmini uzatmak ve Kemer’in tanıtımına katkı sağlamak amacıyla dünyadaki doğa yürüyüşçülerini Kemer’e davet ederek, kasım ayında ‘Trekking (Yürüyüş) Festivali’ düzenlemek istediklerini söyledi.

Kemer Doğa Yürüyüşçüleri festivale hazırlanıyor
Kemer Doğa Yürüyüşçüleri festivale hazırlanıyor Kemer Gözcü
Bu içerik 1812 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer’de Mustafa Duran önderliğinde kurulan Kemer Doğa Yürüyüşçüleri üyeleri aileleriyle birlikte kahvaltıda buluştu. Birkaç kişiyle başladıkları yürüyüşlerde bugün üye sayılarının 207’ye ulaştığını belirten Mustafa Duran, “Biz doğa dostları olarak başta Hüseyin Şimşek olmak üzere birkaç kişi olarak yürüyüşlere başladık. İlk başlarda sabah, akşam ve hafta sonları yürüyüşler yapıyorduk. Sonra başka arkadaşlarımız da bize katılmaya başladı ve katılımları artmasıyla çoğaldık. Sayımız artması ile birlikte sosyal medyada ‘Kemer Doğa Yürüyüşçüleri’ adı altında bir sayfa oluşturduk ve üye kayıtları almaya başladık. Kemer’de yürüyüş yapan münferit insanlara da teklifte bulunarak grubumuza katılımlarını sağladık ve büyüyerek bu hale geldik. Bugün itibariyle 207 üye sayısına ulaştık ve her hafta buluşarak Likya Yolu’nda yaklaşık 4 aydır doğa yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Antalya-Kaş arasında yürüdük. Geçenlerde ailelerimiz ile birlikte Fethiye’de yatılı bir program gerçekleştirdik. Fethiye Kayaköy’den Ölüdeniz’e kadar. Orada ailelerimizle eğlenceli vakitler geçirip ertesi sabah Kelebekler Vadisi’ne yürüdük. Yürüyüşlerimiz mayıs sonuna kadar devam edecek ve bir balo programı ile yürüyüşlerimize Kasım ayına kadar ara vereceğiz” dedi.

‘YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE YARDIM DA EDİYORUZ’

Yürüyüşlerin yanı sıra Kemer Doğa Yürüyüşçüleri olarak yardıma muhtaç ailelere de yardım ettiklerini ifade eden Duran, “Şu anda yürüyüşlerimiz gayet iyi gidiyor, insanlar artık benimsedi ve ailelerde mutlu. Çünkü doğada yürümek ayrıcalık demektir. Orada egosundan ayrılmış kibirsiz dedikodusuz bir insanlar bizimle birlikte yürüyor. Ama biz bunu daha ileri taşımayı düşünüyoruz. Bunu için bir sosyal sorumluluk projesi hazırladık. Yardıma muhtaç ailelere yardım etmeye başladık. Çünkü üyelerimiz arasında Kemer’den çok değerli insanlar var. Onlardan gizli bir şekilde yardım topluyoruz ve yardıma muhtaç aile ve çocuklara giysi ve maddi olarak yardım ediyoruz” diye konuştu.

‘YÜRÜYÜŞ FESTİVALİ DÜZENLEMEK İSTİYORUZ’

Turizm sezonu uzatmak adına dünyadaki doğa yürüyüşçülerini Kemer’e çekmek istediklerini bildiren Mustafa Duran, “Geçen hafta Likya Yolu’nu tek başına baştan başa yürüyen ilk kadın Kate hanım ile görüştük. Kate hanım kendini bu konuya adamış, kitap yazmış ve haritasını çıkartarak işaretleme yapmıştır. Onunla bu konuyu görüştük ve Kasım ayı gibi bunu organize edip dünyanın farklı bölgelerindeki doğa yürüyüşçülerini burada toplayarak bir ‘Trekking (Yürüyüş) Festivali’ yapmak istiyoruz. Bu festivali de yalnızca defa değil her yıl yapmak istiyoruz. Bu sayede Kemer’in tanıtımına katkı sağlayarak kış turizminde canlılık yaratmayı hedefliyoruz ve kışın kapalı olan otellerinde açık kalmasını sağlamış oluruz diye düşünüyoruz. Amacımız bu. Bu anlamda da gerçekleştirmiş olduğumuz kahvaltı organizasyonu gayet güzel bir şekilde iyi geçti. Başta bizleri ağırlayan Osman Özen ile katılan ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa