Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 11-03-2019 01:44   Güncelleme : 11-03-2019 01:44

Topaloğlu adaylara ‘hodri meydan’ dedi

Koza Tv’de yayınlanan İdris Taş’ın sunduğu Seçim Akdeniz programına canlı yayın konuğu olan DSP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, Kemer gündemini değerlendirdi. Topaloğlu, konuşmasında diğer adaylara hodri meydan diyerek projeleri tartışmaya davet etti.

Topaloğlu adaylara ‘hodri meydan’ dedi

Ahmet Duran YENİGÜN

Demokratik Sol Parti (DSP) Kemer Belediye Başkan Adayı olan Necati Topaloğlu cumartesi akşamı Koza Tv ekranlarından yayınlanan Seçim Akdeniz programında İdris Taş’ın canlı yayın konuğu oldu. Canlı yayında Kemer’in gündemini değerlendiren Topaloğlu tüm sorulara belgeleriyle cevap verdi.

“KEMER’İN MIŞLARA MİŞLERE AYIRACAK ZAMANI YOK”

31 Mart yerel seçimlerinde Kemer’de sataşmaların, bel altı vurmaların değil projelerin yarışması gerektiğini vurgulayan Necati Topaloğlu diğer adayları televizyon programına çağırarak diğer adaylara hodri meydan dedi. Topaloğlu; “Kavgadan hiç kimse karlı çıkamaz. Savaşta da karlı taraf olamaz. Kazananı olmaz savaşların. Çünkü bir sürü insan öldükten sonra savaşı kazanmışsın hiçbir yararı olmaz. Ancak biz birlik beraberlik içerisinde olursak Kemer’i bir yerlere getirebiliriz. Şuanda Kemer’in kavgaya gürültüye ihtiyacı yok. Yok, hoca şunu demiş, yok hacı bunu demiş, Fatma hanım bunu demiş gibi mışlarla, mişlerle zaman kaybetmemeliyiz. Bizim projelerimiz yarışacak. Bu projeleri tartışacağız. Belden aşağı vurmak ile bir yere varamazsınız. İşte televizyon, burada 3 aday buluşalım. Hodri meydan er meydanı burası ve burada tartışalım projelerimizi” dedi.

“KEMER’İN HALA BİR BELEDİYE BİNASI YOK”

Antalya’da 19 ilçe arasında Belediye binası olmayan, üniversitenin olmadığı, adliye sarayının ve hükümet konağının olmadığı tek ilçenin Kemer olduğunu söyleyen DSP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu; “Gelirimiz diğer ilçelerin kat ve kat üzerinde ama maalesef bizde olmayan her şey diğer ilçelerde mevcut” dedi.

“GÜL, SEÇİM İÇİN BELEDİYENİN TÜM İMKANLARINI KULLANIYOR”

Belediye Başkanı Adaylarının eşit şartlarda seçime girmesi gerektiğini söyleyen Topaloğlu; “Sayın Gül elindeki bütün belediye imkanlarını kullanıyor. Mesela, kendi yaşadığım bir olaydan size örnek verebilirim. Belediyenin zabıta personeli gündüz izinli geceden sabaha ise bizi takip ediyor. Hatta takip eden kişiye dedim ki hiç utanmıyor musun senin doğumunu benim hanım yaptırdı, ben okuttum hatta seni belediye ye ben aldım neden bunu yapıyorsun dedim. Bizim işimiz gündüz yatıp gece sabaha kadar sizin arabaları takip etmek dedi. Bakın bu çok basit aslında, belediye personelini bırakın kendi işlerini yapsınlar ve akşamları evlerine gitsinler. Ben kendi dönemimde Belediye personelimden oy istemedim. Ellerini vicdanlarına koysunlar kime isterlerse ona versinler oylarını” dedi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayınlanan bir fotoğrafa değinen Topaloğlu; “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) logolarının giydirilmiş olduğu araçlar Belediye ye ait kademede tamir ediliyor ve bunun fotoğrafı sosyal medyaya düştü. Bundan sonrada kendi içlerinde bu fotoğrafı kim sızdırdı diye arama yaptıklarını biliyoruz. Bu nedenle bu seçim adil bir seçim değil. Mevcut Başkan belediyenin tüm olanaklarını kullanırken, diğer adaylar ise kendi imkanlarıyla bir yarışın içine girdi. Ama bu yapılanlarda bir fayda etmeyecek. Herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Herkes eşit şartlarda bir seçim olmadığını biliyor fakat ben bunlara rağmen mutluyum. Çünkü her yere gidiyorum ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyorum ve onlara çözümler getiriyorum. 31 Mart akşamı her şeyin güzel olacağını biliyor ve inanıyorum” dedi.

“BEL ALTI VURMAYI BIRAKIN”

Projeleri anlatırken rakiplerin yanlışlarını söylenmesinin gayet normal olduğunu da belirten Necati Topaloğlu ama bunu yaparken bel altı vurulmaması gerektiğinin de altını çizdi.

“ÜNİVERSİTE YAPTIM DİYOR AMA BEN GÖREMEDİM”

Tüm adayların araçlarını giydirdiğini ve bunlarla kendi reklamlarını yaptığını söyleyen Topaloğlu; “Bizim araçlarımızın üzerinde yaptığımız eserler var ama diğer adayların ise kendi resimleri var. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir toplantıda genç bir arkadaşımız bana bir soru sordu. “Hocam Kuzdere pazarında 3 araç yan yanaydı. Sizin aracınızın üzerinde yaptığınız eserler var ama diğerlerininkinde ise çiçek ve böcek resimleri vardı” dedi. Tabii Mustafa Başkanım buna cevap verdi. Yani okul yaptırıp oraya asmak uygun mu. Ben bir üniversite yaptırdım Kemer’e ve Türkiye dahil 27 ülkeden öğrenciler geliyor ayda bin ila 2 bin dolar harcıyor, ama sizin Göynük’te yaptığınız okulda çocuklar devletin verdiği 250 Lira ile geçiniyorlar dedi. Vallahi ben Kemer’de o üniversiteyi aradım ama bir türlü bulamadım. Eski TÜREM Okulunun üzerine Denizcilik Fakültesi diye yazdılar ama öğrenci yok. Öğrenciler hala bina kullanır halde olmadığı için Antalya’da eğitim görüyorlar. Kiriş’te okul yatırdık diyor. Orayı da Şeker ailesi yaptırdı ve buda hayırsever köşesinde yazıyor zaten. Vatandaşları doğru bilgilendirmek zorundayız bunu yaparsak da vatandaşımızın güvenini kazanırız. Maalesef vatandaş o kadar yanlış yönlendiriliyor ki artık onlarında siyasetçiye politikacıya güvenleri çok azaldı” dedi.

“KEMER BELEDİYESİ PERSONELİNİN SSK BORCUNU ÖDEYEMİYOR”

Kemer Belediyesi ile ilgili olarak açıklanan Sayıştaş raporunu da açıklayan DSP Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu; “Sayıştaş raporunda 96 sayfa var ama ben sadece SSK’ya olan borcunu söylüyorum 10 milyon civarında ve 144 ay yapılandırılmış bir borç. Kemer Belediyesi gibi inanılmaz bir gelire sahip olan bir belediyenin kendi personelinin sigortasını yatıramıyor ve 144 aylık bir yapılandırma yapıyor. Bu konuştuklarımız da 2017 yılına ait raporlar. Şuanda ise yine sigortalar yatırılmıyor seçim öncesi maaşlar yatırılsın diye ama maalesef Belediye personelinin 114 gün maaş alamadığı günler oldu Kemer’de. Maalesef Belediyemizde harcama kalemleri o kadar çok ki ödeyemediler. Unutulmasın ki bir çalışanın alın teri çok önemlidir ve kutsaldır. İşçi ya da ustanın alın teri kurumadan hak ettiği parasını verirsen onun yorgunluğu geçer. Bu çok önemlidir” dedi.

“DENİZE SIFIR OTEL ARAZİSİNİ 5 MİLYONA SATTILAR”

Göynük’te az gelirle birçok kalıcı eser yaptığını söyleyen Topaloğlu; “Biz yaptığımız eserleri Belediyemizin parasıyla yaptık ve bununla birlikte Belediye kapanırken Kemer Belediyesine 4 milyon Lira verdik. Ama maalesef Kemer Belediyesi daha 2 ay önce Göynük’te bulunan Belediyeye ait denize sıfır hisseli otel arazisinin yerini 5 milyona sattı. Bu paranın da hepsi borçlara gitti. Günahtır bunlar fakirin fukaranın çocuklarının geleceği ama maalesef bunlar harcanıyor” dedi.

“SEÇİME GİRİYORSAN ÖNCE SEÇMENİNE SONRA KENDİNE GÜVENECEKSİN”

Kemer Belediyesinin yaklaşık olarak şu anda 80 milyon borcu olduğunu söyleyen Topaloğlu, Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı Yusuf Üras ile ilgili olarak ise; “Yusuf bey sürekli olarak benim sözümde durmadığımı söylüyor. Buna tekrar bir açıklık getireyim. Kendisi sürekli ve ısrarla görüşelim diyordu bundan 7-8 ay önce ve görüştük. Kendisi eğer ben aday olmazsam sizi destekleyeyim, siz olamazsanız bizi destekleyin dedi. Sonuçta Yusuf Bey de bende şu anda adayız. Şimdi diyor ki bana söz verdi beni desteklemedi diye söylüyor. Sevgili kardeşim bir kişi eğer aday oluyorsa önce halkına sonra da kendisine güvenmesi gerekir. Yani illa başka birisine güvenmenin bir anlamı yok. Ben şu anda adayım zaten. Yusuf Bey de, Mustafa Bey de adaylar. Saadet Partisinin de adayı var. Bu gibi sözler söyleyip insanları yanlış yönlendirmesinler vatandaşlarımızın böyle sözlere karnı tok. Zaten seçime giriyorsan bu iş seçmenine, halkına ve kendine güvenle başlar.

“ÜRAS, 55 MİLYON BÜTÇELİ GATAB’I 37 MİLYON LİRA BORÇLA TESLİM ETTİ”

Bunun dışında sayın Yusuf Bey, GATAB’ın tavsiyesi sırasındaki borçlar 657 kalemde 37 milyon Lira borcu vardı. Bununla ilgili zaten tüm dokümanlar elimizde var. 20 yıl kar eden bir kurum olan GATAB, 8 yıllık Yusuf Üras döneminde, 55 milyon bütçeli bir GATAB’dan bahsediyoruz ne yazık ki teslim edilirken 37 milyonluk bir borç ile teslim edildi. O dönemde Sayın Gül’de bunu söyledi, borcun bir kısmını da Kemer Belediyesi üstlenmek durumunda kaldı diğer kısmını ise Büyükşehir aldı. 

“BİRİSİ KEMER’İ, DİĞERİ GATABI BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLEDİ”

Şimdi bir tanesi Kemer Belediyesini bataklığı sürüklemiş, diğeri ise GATAB’ı bataklığa sürüklemiş bunların hepsi evraklarıyla birlikte var. Desinler ki Necati Hoca’da şunu batırdı, şunu götürdü desinler. Karşılarında hiç mahkemesi olmayan bir belediye başkanı var 27 yılda öğretmenlik yapmış ve hiçbir tane soruşturma geçirmemiş hodri meydan diyorum hepsine.”

“PERSONELİ TEHDİT ETMEYİ BIRAKIN KENDİ TERCİHLERİNİ YAPSINLAR”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün Göynük’te personele verdiği yemekte yaptığı konuşmaya da değinen Başkan Adayı Necati Topaloğlu; “Bazı personellerin diğer adayların paylaşımlarını beğendiğini ve bunları takip ettiğini söylüyor ve ardından 1200 kişinin belediye ye girmek için sırada olduğunu belirtiyor ve gerekirse 500 gider 500 gelir diyorsun. Daha öncede hepinizin yedeği var benim yedeğim yok demiştiniz. Personel oraya alın terlerinin karşılığını almaya geliyor ama sen onları tehdit ediyorsun. Çalışanlar kimi isterse kimi tercih ederse bırakın tercih etsinler. Bu tercih onların olsun tehditle hiç bir şey olmaz.”

“ÇALIŞAN PERSONELLERİ İŞTEN ÇIKARTMAYACAĞIM”

31 Mart akşamı Belediye Başkanı seçilirse hiçbir personeli işten çıkartmayacağını söyleyen Başkan Topaloğlu; “Bırakın işten çıkartmayı, maaşlarını günü gününe alacaklar ve onlara da iyi bir çalışma ortamı sağlamak için çaba göstereceğiz. Sadece işe gelmeyip para alan bankamatik personeli bizimle sıkıntı yaşar. Ayrıca personellere mesai yaptırıyorlar ve ücretlerini ödemek yerine onlara izin kullandırıyorlar. Eğer personel mesaiye kalıyorsa karşılığını vereceksin ki o da eve giderken bir kilo daha fazla bir şeyler alır hiç değilse.”

“ÇİTFÇİMİZ SULAMA SUYUNA PARA VERMEYECEK”

Sulama birliği konusuna da değinen Topaloğlu; “Çiftçinin zaten şu anda malı para etmiyor. Bir dönüm yer araziyi 110 lira vererek suluyorlar. Sulama birliğini biz Kemer Belediyesine alacağız ve hiç kimseden bir kuruş para alamadan yapacağız” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 Kasımpaşa 0 0
 • 11 Kayserispor 0 0
 • 12 Konyaspor 0 0
 • 13 Medipol Başakşehir 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA