Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 09-03-2019 01:49   Güncelleme : 09-03-2019 01:49

Bilici: Kim p… çocuğuymuş onu bana açıklasın

33 yıllık siyaset hayatı boyunca çeşitli görevlerde yer alarak Kemer’e birçok hizmetlerde bulunan DSP Kemer Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa Bilici, 31 Mart yerel seçimleri öncesi yapılan son meclis toplantısında yaşananların ardından gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Bilici, “Siyaset hayatımda irtikaptan rüşvetten hiçbir zaman davam olmadı. Kimseye yalakalık yağcılık yapmadım. Benim boğazımdan siyasete girdim gireli hiç haram geçmedi. Ama Mustafa Gül’ün çok davası var ve devam ettiğini de biliyorum. Bunların hesabını elbette verecek, hesap vermeden bu iş olmaz. Öyle kızıp da ‘p… çocuğu’ deyip salonu terk etmekle de bu iş olmaz. Kim p… çocuğuymuş onu da bana açıklasın. Düne kadar benim babam olan Şahin amca dediğin adamın elini öptün. Benim yakınımda olup da Mustafa Gül’ün yanında olan beyefendiler var, bunlarda bu lafı bana yakıştırıyorlarsa yanında durmaya devam etsinler” dedi.

Bilici: Kim p… çocuğuymuş onu bana açıklasın

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediye Meclis Üyesi ve DSP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu’nun meclis üyesi aday listesinin ilk sırasında yer alan Mustafa Bilici, 31 Mart yerel seçimleri öncesi yapılan son meclis toplantısında yaşananların ardından gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. 

‘OVACIK’A İÇME SUYU GETİRDİK’

1986 yılında kurulan Kemer Belediyesi’nin kurucuları arasında yer alarak siyaset hayatına başlayan Mustafa Bilici, siyaset hayatı boyunca Kemer’e saymakla bitmeyen çok güzel hizmetler yaptıklarını belirterek şunları söyledi;

“Kemer’e Belediyeyi 1986’da kurduk. O zaman Kemer ve Arslanbucak bir köydü. Bu iki köy arasında referandum yapıldı ve birleşme kararı alındı. Sonra belde belediyesi olarak Kemer 1986 Haziran başında ilk seçimini yaptı. Belediyenin en geç meclis üyesi olarak bizde siyasete girmiş olduk. İlk Belediyenin kurucuları arasındayım. 1989 seçimlerinde tekrar Mehmet Emin Minta’nın kadrosundan Belediye Meclis üyesi adayı olduk. Tekrar o ikinci seçimi de aldık. Ondan sonraki 1994 seçimlerinde kendim o sıralarda Anavatan Partisi İlçe Başkanıydım, Hasan Şeker’i aday olarak gösterdim. 27 oyla o seçimi kaybettik. Seçimi Mustafa Gül kazanmıştı. Tekrar 1999 seçimleri geldi. Hasan Şeker yine aday oldu. Bizde destek verdik. O belediye başkanlığını kazandı. Ben de o dönem Anavatan Partisi’nden Antalya İl Genel Meclis Üyesi olarak 5 yıl görev yaptım ve görevim boyunca ilçemize birçok hizmetler yaptık. O dönemde Arslanbucak’ın yukarısındaki üst köprüyü, yine Arslanbucak’taki büyük ilköğretim okulunu yaptırdık. Hacı Hafize Saygan İlköğretim Okulu, Hacı Hafize Saygan Sağlık Ocağı’nın kaba inşaatını Allah razı olsun Hatice Teyze yaptı. İnce işini de İl Özel İdaresi olarak destek verdik ve bitirdik. Tabi bu arada yayla yollarını, Kuzdere ve Tekirova yollarının bir kısmını da biz yaptırdık. Çıralı’ya asfaltlarını yaptık. Ondan sonra o yıllarda en büyük hizmetimiz kesinlikle gelmez denilen Ovacık’a içme suyu getirdik. Benim için en büyük sevindirici olay budur. Çünkü hakikaten o bölge çok susuzdu. Çok sıkıntılıydı. Biz bir vesile olduk yani. 5 yıl çerisinde güzel hizmetler yaptık.

MHP’NİN İLK VE SON İL GENEL MECLİS ÜYESİ BENİM 

Daha sonra 2004 seçimleri geldi. Mustafa Gül aday oldu, ama seçimi kaybetti ama ben belediye meclis üyesi oldum. 2009 seçimlerinde tekrar MHP’den İl Genel Meclisi Adayı olarak seçildim. MHP’nin tarihinde Kemer’den hiçbir İl Genel Meclis Üyesi olmamıştır. İlk ve son benim. O dönemde de Arslanbucak’ı Şevki Hoca’nın ikinci ilköğretim okulunu yaptık. Yine irili ufaklı birçok hizmetler yaptık. Çıralı ve Ovacık’ın muhtarlık binasını biz yaptık. Yine asfaltlar olsun yollar olsun her bölgede güzel hizmetler yaptık. Belediyenin yanındaki eski ismi Olbia Park şimdiki yeni ismi Mustafa Ertuğrul park olan alandaki Mustafa Ertuğrul Anıtı’nı inşa ederek açılışını bizzat yaptık. Yani Kemer’e saymakla bitmeyen çok güzel hizmetler yaptık.”

‘KİMSEYE YALAKALIK YAĞCILIK YAPMADIM’

“Madem ben bu kadar kötü adamdım, 2014 seçimleri öncesi Mustafa Gül kapıma gelip bana benim listemden aday ol diye yalvardı” diyen Mustafa Bilici, “2014 seçimlerinde siyasete istekli değildim. Bırakmam gerektiğini düşünüyordum. Seçim dönemine 5 ay erken girdik. Mustafa Gül, beni birinci sıradan Belediye Meclis üyesi yapma sözü verdi. Çünkü ben ona dedim ki; benim Antalya’da iki dönem büyük çalışmalarım var. Kemer’e faydalı olacağıma inandığım için. Eğer beni birinci sayacaksan siyasete öyle devam edeceğim dedim. Yazmayacaksan benim bu listeye girmeme hiç gerek yok. Çünkü ben bildim bileli Belediye Meclis üyesine giriyorum dedim. ‘Yok Hacım ne demek senin yerin birinci sıran’ dedi. Beni önce birinci sıradan bir yedi ve başkalarını yazdı. Velhasıl Kemer’in kaderine biz sebep olmayalım dedik devam ettik çalışmaya ve farklı bir şekilde seçimi aldık. İlk meclis toplantısından iki gün önce grup toplantısı yaptık kendi aramızda. Mustafa Gül’ün başkanlığında mecliste görev dağılımını gerçekleştirdik. Başkan beni imar komisyonuna uygun gördü. Ben de tamam dedim. Meclis toplantısına girdiğimiz de imar komisyonu seçimine sıra geldi. Ahmet Can’ın ismini verdi. Başkan bu komisyona ben girmeyecek miyim, öyle konuşup karar almıştık diye sorduğum. O da dedi ki ‘Sayın Mustafa bey seni bir yere uygun görmüyoruz.’ Ben de doğrudur atı alan Üsküdar’ı geçti günün birinde görüşürüz dedim bitirdik. O gün bu gündür Kemer’in yararına olan şeylere evet dedim ama Kemer’in zarar görecek olduğu hiçbir konuya da evet demedim. Çünkü benim hiçbir zaman için siyaset biat kültürüm yoktu. Kimseye yalakalık yağcılık yapmadım. Doğruluğumdan dürüstlüğümden hiç taviz vermeden iyi olana Kemer yararına evet dedim, kötü olana hayır. Ama zaten 5 yıl içinde Kemer’in yararına hiçbir işte yapılmadı” diye konuştu.

‘BİR MUHTARLIK BİNASI YAPTIRABİLMİŞ’

Mustafa Gül’ün 10 yıllık döneminde Kemer’e bir 3 metreyi geçen bir bina dahi yapamadığını belirten Bilici, “Hepinizin bildiği gibi bir 5 yıllık yatırımlarımızı beyan ettiğimiz bir dergimiz vardı. Derginin içindeki yatırımların birçoğunda ben emir verdim aldırdık ama maalesef o dergiden yapılan bir tane bile bir yatırım yok ve 5 yıl böylece geçti. Şimdi yeni bir billboard afiş falan asmış. Bugün de Tosun yazısında yazıyor muhtarlık binası yaptığını anlatıyor. Ya nihayet bir üçe dört gibi üçe beş gibi bir muhtarlık binası yaptırabilmiş. Ama onun dışında Yüksekliği 3 metreyi geçen yaptığı bir bina yok” dedi.

‘O OTELİ MEHMET EMİN MİNTA YAPTIRDI’

Mustafa Gül’ün seçim ofisleri açılışlarında bol keseden atarak, okul, otel yaptırdım gibi yalanlarla halkı kandırmaya çalıştığını ifade eden Mustafa Bilici, “Şimdi belediyenin karşısında bir Asdem Park Hotel var. O oteli ben yaptırdım diyor. Yalan atıyor. Mustafa Gül otel değil anca muhtarlık binası yaptırabilmiş 15 yıllık döneminde. O oteli bende belediye meclis üyesiydim, Mehmet Emin Minta, turizmci Atilla Roman diye bir arkadaşa yap-işlet-devret usulü verdi. Hatta şu an ki Cumhuriyet Meydanı’ndaki eski garajın olduğu yerde bir bina vardı. O bina sonra Hasan Şeker yıkıp Cumhuriyet Meydanı’nı yaptı. İkisini birlikte Atilla Roman’a yap işlet devret olarak verdi. Ve otel yaptım diyor. O oteli Mehmet Emin Minta döneminde Atilla Roman’a biz ihaleyle yap işlet olarak verdik. Süresi de doldu belediye şimdi tıkır tıkır oradan kira alıyor. Ama Mustafa Gül diyor ki ‘Ben 5 yıldızlı otel yaptırdım.’ Yalan söylüyor. O otel 5 yıldızlı da değil, 4 yıldızlı olması lazım. Bilmeyenlere bunu gerçek sanıyor.”

‘BENİM BOĞAZIMDAN SİYASETE GİRDİM GİRELİ HİÇ HARAM GEÇMEDİ’

Mustafa Gül’ün ‘Mustafa Bilici otel sattı’ diye algı yaratmaya çalıştığını anlatan Bilici, “O otel başka yerlere yatırım yapmak amacıyla Hasan Şeker’in döneminde 2008 yılında satışı yönünde bir karar alındı. Doğrudur o karara bende dahil meclisteki herkes evet dedi ve ihaleye çıktı. Dün sahte bir hesapla Facebook’ta bir şey yayınlamış oteli sattılar falan diye. Bir de bir belge koymuş. Belge de otel satıldı denilmiyor. Satışa çıktığını anlatıyor belge ve otel satışa çıktı. İhaleye katılan olmadı. Otelin rayiç bedelin üzerinde ihaleye katılım olmadığı için bir daha ihaleye çıksa rayiç bedelin altında ihaleye çıkacak. Mevzuat öyle çünkü. Ben başkan dedim Hasan Şeker’e bu otel işi yanlış bu rayiç bedelin altında satılırsa biz bu işin altından kalkamayız. Ben vicdan azabı çekerim. Biz Kemerlilere hesap veremeyiz. Sıkıntı doğurur bizim başımıza dedim. Bu otelin satışının iptal ettirilmesini kendisinden rica ettim ve Otelin satışı durduruldu, iptal edildi. Hepimiz bunu biliyoruz, hepimiz Kemer’deniz. Ama şimdi diyorlar ki Mustafa Bilici otel için birileriyle pazarlık yaptı. Ben kimseyle pazarlık falan etmedim. Sözde satıcı bulmuşuz ihaleye katılan dahi olmadı ne satışı olacak. Artı benim boğazımdan siyasete girdim gireli hiç haram geçmedi. Eğer benim boğazımdan haram geçtiyse ben gayrimeşru bir adam olsaydım 4 dönem belediye meclis üyesi iki dönem il genel meclis üyesi olamazdım. Bir iki döneme de biterdim. Maalesef daha hala bu halk beni seviyor. Hala da bu halk bana oy veriyor. Bana güveniyor” dedi.

‘HİZMET HİÇ OLMADI. SEVGİYİ DE İÇKİ MASALARINDA VERMEYE ÇALIŞIYOR’

Kemerspor Kulüp Başkanlığı döneminde, kulübü 2. Amatörden Lig’den alarak 3. Lige çıkardıklarını ve kulüp başkanlığının yanı sıra birçok görevler de bulunduğunu aktaran Mustafa Bilici, “Yani hiç menfaat işine girmedim. Menfaatle de işim olmaz. Mustafa Gül’e de hiçbir zaman menfaat ile ilgili istekte bulunmamışımdır. Kendisi de bunu bilir. Ama ayın 6’sında yaptığımız meclis toplantısı üzüldüm. Ben Mustafa Gül’ün yapamadıklarını anlattım. Ben ondan isterdim ki yaptıklarını anlatsın. Halkın umudu olsun. Çünkü yaptığı hiçbir şey yok. Hala da umut olamıyor. Sıkıntısı var. Çünkü eskiden bizim bir sloganımız vardı; ‘Vereceğimiz sevgidir, hizmettir.’ Hizmet hiç olmadı. Sevgiyi de içki masalarında vermeye çalışıyor. Millete kavurma veriyor. Sanatçı getiriyor. 

BİR ADAMA BU YAKIŞIYOR MU?

8 Mart’ta Linet gelecek yine. Ondan sonra Aleyna Tilki’yi getirdi Göynük Kapalı Spor Salonu’nda millete izletti. Aleyna Tilki’nin yaptığı konserin yerini yapan Necati Hoca. İçine girmiş Necati Hoca’yla başlıyor Necati Hoca’yla bitiriyor. Bir adama bu yakışıyor mu? Sen yapabildin mi böyle bir bina. Yani insan utanır. Şimdi bu adam 10 yıldır Belediye Başkanlığı yapmış, onlarca bina yapmış bu binaların çoğunu da kendi bütçesiyle yapmış. Belediye binası yapmış ve sana da 4-5 trilyon para teslim etmiş. Yani bu adam güzel hizmetler yapmış. Halkta bir karşılığı var. Biz de bu karşılığın boşa gitmemesi için Hocamızın yanında yer aldık. Güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.”

‘DEMOKRASİ VARSA HERKES KONUŞACAK’

Son meclis toplantısında yaşananları da anlatan Bilici, “Yaşanan tartışmada ben konuşmama ağır üsluplarla başladım. Ama maalesef karşımdaki kişi benim konuşmam acıttı mı hemen zabıtayı çağırıyor atım bunu dışarı diyor. Sen kimi atıyorsun? Sen 2014 seçimlerinden önce benim önümde Hacım diye eğilen. Eve vardığımızda demir kapıyı açıp da içeriye ‘Hacım buyur’ diyen bir adamsın. Ama seçim bitiyor sen afedersin Feriştah kesiliyorsun. Yani böyle bir zihniyet var mı? Böyle bir insanlık var mı? Şimdi orada önce ben ağır üslupla başlıyorum sonra atın bunu diye beni sinirlendiriyor. Ondan sonra da Bilici sinirlendi diyorlar. Sen beni nasıl atıyorsun? Demokrasi varsa herkes konuşacak. Sen konuşurken ben dinliyorum. Birde benden helallik istiyor. Ben sana ne helalliği vereceğim. 10 yıl belediye başkanlığın döneminde bir çivi dahi çakmadın. Belediyeyi batırmışın, 80-100 milyon borca sokmuşsun, borcun ne olduğunu öğrenmek istesek cevap bile veremiyorsun, ondan sonrada bize su şişesi fırlatmaya kalkıp bağırıp çağırıp atın bunu diyorsun. 

GEREKEN NEYSE AVUKATIM YAPACAK

Arkasında da düne kadar Şahin amca dediğin adam benim babam, Kemer’in bir değeridir ve herkes tarafından sevilen bir adamdır. Böyle işler yapan bir efsanede bir daha gelmez. Ve sen düne kadar bu adamla içki içtin elini öptün. Sen şimdi diyorsun ki bana ‘P… çocuğu’ sana bu yakışıyor mu? Meclis salonundan çıkarken de bana ‘sana dava açacağım’ diyorsun. Şimdi benim dava açmam lazım. Hakaret eden sensin, ağzından küfürler çıkan sensin. Şu anda avukatıma talimat verdim o videoları inceliyor. Gereken neyse avukatım yapacaktır. Madem ben bu kadar kötü adamdım, niye 2014 seçimlerinden önce gel benim meclis listemden aday ol diye yalvardın.”

‘BU LAFI BANA YAKIŞTIRIYORLARSA YANINDA DURMAYA DEVAM ETSİNLER’

33 yıllık siyaset hayatında irtikap ve rüşvet suçlarından hiçbir zaman davasının olmadığının altını çizen Bilici, “Ama Mustafa Gül’ün çok davası var. Ben gidip de dava dosyalarını incelemiş değilim, ama davaların devam ettiğini de biliyorum. Ve bazı yerlerde rüşvet alınırken verilirken polisin üst üste yakaladığını da duyuyoruz. Belediyeyi inşallah kazandıktan sonra oradaki tüm harcama kalemleri incelenecek ve gereği yapılacak. Suçu olan çeker. Bunların hesabını elbette verecek, hesap vermeden bu iş olmaz. Hesabını tek tek verecek. Öyle kızıp da ‘p… çocuğu’ deyip salonu terk etmekle bu iş olmaz. Herkes hesabını verecek. Kim p… çocuğuymuş onu da bana açıklasın. Benim yakınımda olup da Mustafa Gül’ün yanında olan beyefendiler var, bunlarda bu lafı bana yakıştırıyorlarsa yanında durmaya devam etsinler” diye konuştu.

‘HATAMIZI DÜZELTMEK İÇİN NECATİ HOCANIN YANINDAYIZ’

Mustafa Gül’ü belediye başkanlığına taşıyanlardan birinde kendisi olduğunu ifade eden Bilici, “Mesela sabahları ben spora çıkıyorum. Kemer Stadının iki tarafında billboardlar var, o billboardlarda belki de 50 tane resim var. Oradaki resimleri inceliyorum, ama o resimlerin içinde bir tane yatırım yok. Bir bizim Yeni Mahalle’deki Dervişler Deresi var, oda yarım kaldı. Anneler günü, babalar günü, Çanakkale çıkartması, Anıtkabir çıkartması, yaş günleri dışında bir şey yapamamış ama çöp bidonlarının üzerine resimler yapıyor. Bu bizim 5 yıllık yatırım kitapçığının içindeki resimlerden yaptığı hiçbir tanesi yok. Benim üzüldüğüm nokta 10 yılda Kemer’e hiçbir şey vermememizdir. Bu kişiyi oraya taşıyanlardan biri de en başlarda benim. Maalesef bu hatamızı düzeltmek için Necati hocamızın yanında yer aldık.”

HANGİ GÖREVİ YAPTI DA PLAKET VERİYORSUN?

“Belediyeden 6 milyon 800 bin TL krediyi o proje için istedi. Ama paranın nereye gittiği belli değil” diyen Bilici, “Kuzdere’de eski sanayi sitesinin olduğu yere belediye hizmet binası yapacaktı. Kuzdere halkına söz verdi ve yıkıldı orası. Sonra hizmet binasından vazgeçti ve orası için başka bir proje hazırladı. Belediyeden 6 milyon 800 bin TL krediyi o proje için istedi. Ama paranın nereye gittiği belli değil. Şimdi ise burayı yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkartacak. Başkana ‘buranın vaziyet planı nerede, içeresinde neler olacak, bir projesini görelim’ dedik. Bize hiçbir şey göstermedi. İşte içinde cami var, işyerleri var kültür merkezi var diyor. Ama projeyi görelim diyoruz. Gösteremiyor. Bize hiçbir şey sormadan meclisten burayı yap-işlet-devret modeli ile vermek için yetki aldı. Ve başkana ‘burayı İmar Komisyona sevk edelim projesini gerçekleştirsinler, Bütçe Komisyonuna sevk edelim proje yatırım bedelini çıkarsınlar. Sonra bir dahaki meclis toplantısında görüşelim’ dedim. Bana ‘hacı bugün bu işin bitmesi lazım, fazla gürültüye gerek yok’ dedi ve geçirdi. Kiminle geçirdi? Kendi yandaşlarıyla. O yandaşları 5 yıl boyunca mecliste bir kelime dahi konuşmadı. O yandaşlardan biride çıkıp ‘bu meclisten geçirdiğimiz maddeyi tekrar görüşelim, komisyona sevk edelim’ dahi diyemedi. Böyle meclis üyeliğimi olur? O günde başkan meclise toplayıp plaket getirmiş, ya bunlar hangi görevi yaptı da plaket veriyorsun?” diye konuştu.

SAĞLIKLI ÇALIŞAN YERDE NİYE KAVGA OLSUN?

Necati Topaloğlu ile defalarca görüştüğünün altını çizen Mustafa Bilici, “Kemer’e güzel şeyler yapma konusunda kafalarımızın uyuştuğunu gördüm. Şimdi de ‘Bilici, Necati hocayla da kavga eder’ diyorlar. Ben Necati hocayla niye kavga edeyim? Ben Hasan Şeker’in yanında 1 yıl belediye başkan yardımcılığı yaptı. Hiç kavgada etmeden 1 yıl boyunca güzel işlerde yaptık. Yani sağlıklı çalışan yerde niye kavga olsun?” dedi.

HERKES KEMER’DEN KAÇMAYA BAŞLADI

DSP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu ile seçildikleri halde yapacakları çalışmalardan da bahseden Mustafa Bilici, “Şimdi Necati hocayla biz neler yapacağız. Kemer’i olduğu yerden bir üst seviyeye çıkartacağız. Kemer çok geriye gitti. Farkındaysanız 42 bin yazan nüfus 43 bine çıkmıyor. Yani Kemer göç veriyor. Ummadığın küçük beldeler ilçeler göç alırken, biz göç vermeye başladık. Çünkü buradan herkes kaçmaya başladı. Çünkü buradaki çıta küçüldü. Şimdi burada ne yapmamız lazım? Kış turizmini canlandırmak için kongre merkezleri yapmamız lazım. Beldibi’nden Çıralı’ya kadar oyun alanları statlar yapmamız lazım. 

İKİNCİ DİLİ OLMAYAN ADAMLARIN FUARDA NE İŞİ VAR?

Ondan sonra Kemer’in tanıtımı profesyonel bir elden yapılmıyor. Bunlar fuarlara gidiyorlar maalesef lokanta açılışında kullanılan el broşürler gibi broşür dağıtıyorlar. Kemer’in uluslararası bir firmaya CD’si tanıtım kitapçığı yaptırılmış değil. Kemer’in koylarını, kanyonlarını, tarihini, doğa yürüyüşü rotalarını, yayla yollarını gösteren sağlam bir broşür dahi yok. Birde gidip fuarlarda valiyle bakanla fotoğraflar çektiriyorlar, ne oldu? Filanca fuarda. Kemer’den kim gidiyor bu fuarlara? Türkçe dışında ikinci bir dili olmayan adamlar gidiyor. Benim gibi ikinci dili olmayan adamların fuarda ne işi var? Bu tür fuarlara 2 ya da 3 dil bilen diksiyonu düzgün olan turizmcileri götürülmesi lazım. Ve Kemer’in nesini tanıtıyorlar? Kemer’in her yeri aynı kırmızı beyaz boyalı garnizon komutanlığı gibi oldu. Şimdi gidin Kemer Stadının yanına bakın, yolların rezilliğine bir bakın. 

BELEDİYENİN PARASINI SAVURMAYACAĞIZ

Kemer’e üniversite yapılması lazım. Bugün Göynük’te bir canlılık var. Ama Kemer merkezde yok. Ondan sonra halkın 1 liraya çay içebileceği bir yer yok. Sahilde belediyenin yerleri var. İstanbul’da bunun örnekleri var mesela, belediye kendi şirketini kurup çay bahçelerini de lokantaları da kendi işletiyor. Bizim bunları yapıp Kemerlilere bir soluk aldırmamız gerekiyor. Mesela Necati hoca, gençlerimizin kırtasiye, servis, dershane ve burs giderlerini belediyenin karşılayacağını taahhüt etti. Bunu nasıl yapacak? Daha önce yaptığı örnekleri var. Daha önce yapmış. Çünkü biz belediyenin parasını savurmayacağız. 

ARTIK YANDAŞ MANDAŞ YOK

Herkes, altında 1-2 arabayla hava atamayacak, mesai bitti mi o arabalar belediyenin parkına çekilecek kitlenecek. Bu savurganlıktan kurtulacağız. Kimse resmi belediyenin araçlarıyla belediyenin işleri dışında, evine oraya buraya gidemeyecek. Bu benim adamım, bu benim akrabam, bu benim yandaşım, artık yandaş mandaş yok. Sadece Kemer’e hizmet var.”

HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

Kendisi için halka hizmetin hakka hizmet olduğunu savunan Bilici, “Benim çatışma gibi kinle öfkeyle işim olmaz. Bir kere hizmet kutsaldır. Siyaset niçin yapılır? Hizmet yapmak için yapılır. Şimdi bizimde bir seçim beyannamemiz var. Hocamın 10 yıllık başkanlık döneminde işlerin yanı sıra yapacak olduğumuz yatırımlar var. Göreve gelir gelir gelmez hızla israfı keseceğiz. En kısa zamanda da proje müdürlüğü kuracağız. Ondan sonra yapacağımız tüm projeleri herkesle paylaşacağız. Kesinlikle tüm taahhüt ettiğimiz yatırımları başlatacağız ve çoğunu da dönemimizde bitireceğiz. Halka hizmet hakka hizmettir. Benim açımdan da asıl olan millettir. Biz millete bugün nasılsak seçimden sonrada yine aynı olacağız. Herkese kapımız açık olacak” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA