bursa escort ATSO Başkanı Çetin: Alman pazarı yükselişte
Advert

ATSO Başkanı Çetin: Alman pazarı yükselişte

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ITB Berlin’e çıkarma yaptı. ATSO Başkan Davut Çetin, “Bugün ITB Berlin fuarında şahit olduğumuz yüksek enerji Alman pazarındaki yükselişi gösteriyor. Özel sektör ve kamu dayanışması önümüzdeki süreçte Alman turizminde hem sayı hem de katma değer olarak yeni rekorlara yürüyeceğimize dair güçlü sinyaller barındırıyor” dedi.

ATSO Başkanı Çetin: Alman pazarı yükselişte
ATSO Başkanı Çetin: Alman pazarı yükselişte Kemer Gözcü
Bu içerik 1637 kez okundu.
Advert

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ITB Berlin, kapılarını ziyaretçilerine açtı. 10 Mart'a kadar sürecek fuarda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) da bir stant ile yer aldı. Başkan Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Mustafa Atılgan, Yönetim Kurulu Üyeleri Cahit Şahin ve Mustafa Ayanoğlu'ndan oluşan heyet ile Almanya'ya çıkarma yapan ATSO heyeti, Antalya tanıtımı için yoğun çalışmalar yürütüyor. Bu yıl da yoğun katılıma sahne olan ITB Berlin'de 181 ülkeden 10 bin katılımcı yer alıyor.

'ALMAN PAZARINDA ÇOK DAHA BÜYÜK POTANSİYELİMİZ VAR'

Fuara ilişkin değerlendirmede bulunan ATSO Başkanı Davut Çetin şunları kaydetti:

“Antalya turizmi için Avrupa pazarı son derece önemli. Avrupa pazarındaki en fazla turisti de Almanya'dan alıyoruz. Antalya turizmi 2018'de rekorlar kırdı, 13 milyonun üzerinde turist sayısına ulaştı. Bu artışta 4,6 milyon rakamıyla Rusya pazarının baskın olduğunu görüyoruz. Almanya pazarında ise geçen yıla göre yüzde 38 artış kaydedip 2,3 milyon turist sayısına ulaşmamıza rağmen halen 2015'teki 3 milyon rakamının gerisinde olduğumuzu görüyoruz. Alman pazarında çok daha büyük bir potansiyelimiz var."

'ALTERNATİF TURİZM TANITIMI ÖNE ÇIKIYOR'

Bu yıl sadece deniz-kum-güneş turizmine değil, alternatif turizm olanaklarına da vurgu yaptıklarını aktaran Çetin, şöyle devam etti:

"Özellikle doğa sporları, golf turizmi, bisiklet ve tırmanış, kırsal turizm gibi alternatif turizm olanaklarının cazibesinden de yararlanmayı hedefliyoruz. ATSO olarak bu yıl, Antalya'da aynı gün içerisinde 4 mevsimin yaşandığını gösteren 'Beyazdan Maviye Kay-Sür-Yüz' adını verdiğimiz bir etkinlik düzenledik. Bu yarışmayı önümüzdeki yıllarda uluslararası arenaya taşımayı hedefliyoruz. Buradaki amacımız kentimizde alternatif turizm olanaklarının da olduğunu göstermek. Turizmin öne çıkan ürünlerinde yapacağımız bu çeşitlendirme inanıyorum ki hem daha fazla turisti kentimize çekecek, hem de sektörden aldığımız katma değeri artıracaktır. Bugün ITB Berlin fuarında şahit olduğumuz yüksek enerji Alman pazarındaki yükselişi gösteriyor. Özel sektör ve kamu dayanışması önümüzdeki süreçte Alman turizminde hem sayı hem de katma değer olarak yeni rekorlara yürüyeceğimize dair güçlü sinyaller barındırıyor."

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa