bursa escort Vali Karaloğlu'nun 'Kadınlar Günü' mesajı
Advert

Vali Karaloğlu'nun 'Kadınlar Günü' mesajı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Karaloğlu'nun 'Kadınlar Günü' mesajı
Vali Karaloğlu'nun 'Kadınlar Günü' mesajı Kemer Gözcü
Bu içerik 453 kez okundu.
Advert

Vali Münir Karaloğlu, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, tarih boyunca kadını el üstünde tutan bir milletin, kadını cennetle özdeşleştiren bir dinin mensupları olduklarını söyledi. Gönlünü kadından aldığı engin merhametle zenginleştiren, gönül coğrafyası inşa eden bir medeniyetin fertleri olduklarını kaydeden Vali Karaloğlu, "Şanlı tarihimiz, kadınlarımızın üstün fedakârlık ve gayretleriyle taçlanmıştır. Kadınlarımız, ailenin sarsılmaz kalesi olarak en güzel şekilde eşine destek olmuş, çocuklarını topluma yararlı ve saygılı bireyler olarak yetiştirmiş, her koşulda hayat mücadelesini kararlılıkla sürdürmüştür. Türk milleti olarak vatanımızı ana olarak görmenin temelinde yine Türk kadınının geniş gönlü ve marifetleri yatmaktadır" dedi.

Vali Karaloğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Biz de bu bilinçle, şanlı tarihimiz boyunca kadınlarımızı baş tacı ediyoruz, etmeliyiz. Buna mukabil, bugün maalesef ülkemizde de şahit olduğumuz her türlü ayrımcılığı, gayrı insani tavrı, davranışı şiddetle kınıyoruz. Bunun önüne geçmek ve kadınlarımızın toplumumuzdaki saygınlığını yeniden sağlamak için hepimize büyük görevler düşmektedir."

Antalya Valiliği olarak, 'Gönül Elçileri' ve 'Beni Hafife Alma' gibi projeler yürüttüklerini kaydeden Vali Karaloğlu, mesajında, "Kadınlara yönelik projelere, pozitif ayrımcılık yaparak, destek veriyoruz. Kadınlarımızın toplumumuzdaki hak ettiği saygınlığa kavuşmaları için, bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da her türlü gayreti, çalışmayı yapacağız. Bu yöndeki gayretlerin yanında olacağız, destekçisi olacağız. El ve gönül birliği içerisinde, bunu başaracağımıza içtenlikle inanıyorum. Bu inançla, tüm kadınları en kalbi duygularımla selamlıyor, şiddet ve cinayet haberleri duymak yerine, kadınlarımızın başarı hikâyelerini okuyacağımız sağlıklı ve mutlu günler diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa