bursa escort Karavandan kütüphane yaptılar
Advert

Karavandan kütüphane yaptılar

Demre ilçesinde eğitim öğretim yapan Karabucak İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri, bir karavanı gezer kütüphaneye çevirdi.

Karavandan kütüphane yaptılar
Karavandan kütüphane yaptılar Kemer Gözcü
Bu içerik 255 kez okundu.
Advert

Karabucak İlkokulu Müdürü Özgür Yalaz ve öğretmenler, okulda kütüphane yapacak alan olmaması nedeniyle harekete geçti. Ahmet Günay adlı öğrenci velisinde bulunan tekerlekli, traktörle çekilebilen karavan okula bağış olarak alındı. 30 metrekare kullanım alanı olan karavan restore edilerek yenilendi. Okul bahçesine yerleştirilen karavan kütüphaneye dönüştürüldü.

Okul Müdürü Özgür Yalaz, "Karavanın iç düzenlemeleri için velilerimizden yardım aldık. Onların yardımıyla aynı anda 25 öğrencinin oturarak kitap okuyabileceği kütüphane haline getirdik. Şu anda kütüphanemizde 1200 kitap var. Okulumuzun 4 sınıfında öğrenim gören 125 öğrencimiz yararlanıyor. Öğretmenlerimiz bazı derslerini karavan kütüphanede yapıyor. İki odalı, ahşap kütüphanemizin Türkiye'de bir ilk olduğunu düşünüyorum. Kütüphanemiz tekerlekli ve traktörle çekilebiliyor. Önümüzdeki süreçte isteyen okullara götürerek isteyen başka okul öğrencilerinin getirecekleri bir kitap karşılığı, kütüphanemizden kitap değişimi yapacakları bir projeyi yaşama geçireceğiz. Önümüzdeki 3 yıl içinde bu projeyle kütüphanemizdeki tüm kitapların değişimi sağlanacak" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa