bursa escort '8 Mart resmi tatil olsun' talebi
Advert

'8 Mart resmi tatil olsun' talebi

Antalya Kadın Platformu, kadınların uğradıkları ayrımcılık ve sömürüye karşı seslerini daha fazla yükseltebilmek ve taleplerini alanlarda dillendirebilmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na 8 Mart'ın 'Resmi Tatil' ilan edilmesi talebini iletti.

'8 Mart resmi tatil olsun' talebi
'8 Mart resmi tatil olsun' talebi Kemer Gözcü
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

Güllük Postanesi önünde toplanan grup adına açıklamayı, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol yaptı. Devrim Mol, "Bugün, özgürlükleri elinden alınmış, seçilmiş ve muhalif tüm tutsak kadınlara kartlarımızı göndermek, işkenceye karşı kadın dayanışmasını büyütmek ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na yollayacağımız fakslarla 8 Mart'ın 'resmi tatil' ilan edilmesi talebimizi iletmek için bir araya geldik. Tüm direnen kadınlarla dayanışmayı büyütmek amacıyla kartlarımızı, mektuplarımızı onlara ulaştırmak için bir araya geldik" açıklamasında bulundu.
Kadın mücadelesinin haklılığından aldıkları güçle mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Devrim Mol, "Erkek egemenliğine, gericiliğe, sömürüye, yoksullaşmaya, güvencesizliğe, şiddete, tacize, tecavüze, mobbinge ve savaşa karşı mücadelemizi, dayanışmamızı büyütmeye devam ediyoruz" dedi. 
Basın açıklaması, 'Yaşasın 8 Mart', 'Yaşasın Kadın Mücadelesi', 'Yaşasın Kadın Dayanışması' sloganlarıyla sona erdi. Basın açıklamasının ardından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na 8 Mart'ın 'resmi tatil' ilan edilmesi için fakslarla taleplerini ileten Antalya Kadın Platformu üyeleri, 9 Mart Cumartesi günü saat 14.00'te dünyayı değiştirmek ve özgürleştirmek için tüm kadınları Aydın Kanza Parkı'na davet etti.

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa