bursa escort Selamet'in anısına çalıştay sergisi
Advert

Selamet'in anısına çalıştay sergisi

Muratpaşa Belediyesi'nce geçen yıl Kaleiçi semtinde gerçekleşen '2'nci Kaleiçi Old Town Festivali' kapsamında düzenlenen 'Muhittin Selamet Sanat Çalıştayı'nda üretilmiş resim, seramik ve heykel çalışmaları sanatseverle buluştu.

Selamet'in anısına çalıştay sergisi
Selamet'in anısına çalıştay sergisi Kemer Gözcü
Bu içerik 997 kez okundu.
Advert

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Dr. Terlan Mehdiyeva Azızzade küratörlüğünde, hayatta olmayan Antalya'nın ilk ressamlarından Muhittin Selamet'in anısına düzenlenen 'Kaleiçi Seninle Başka Bir Güzeldi Muhittin Selamet' sloganlı sanat çalıştayına 30 kadar Antalyalı sanatçı ve fakülte öğrencisi katılmıştı. Sanatçılar Selamet'in yaşadığı sokakta farklı konularda ve tarzlarda resimler yapmış, seramik heykel eserler üretmişti.

Aydın Kanza Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan serginin kurdelesini, çalıştayın küratörü Terlan Mehdiyeva Azızzade, Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Ertuğrul Hepgüzel, Muhittin Selamet'in ilk öğrencileri birlikte kesti. Azızzade, 2 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren ressam Selamet'in yaşam hikâyesini anlattı, kişiliğine ve sanatına verdiği öneme övgü yağdırdı. Azızzade, "Kaleiçi'nde harabe bir evde yaşıyordu. Antalya'nın ilk resim atölyesini açan kişiydi. Antalya'ya sayısız ressam kazandırdı" dedi. Selamet'in öğrencileri de anılarını paylaştı.

Çalıştay küratörü Azızzade, çalıştaya katılan sanatçılara teşekkür belgesi verdi, geleneksel hale getirilen etkinliğe 2019 yılında katılım için şimdiden başvuruların arttığına dikkat çekti.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa