bursa escort İç mimarlara kamuda kadro geliyor
Advert

İç mimarlara kamuda kadro geliyor

İç Mimarlar Odası Antalya Şubesi'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü, verilen gala yemeğiyle kutlandı. Gecede konuşan İç Mimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak, yakın zamanda iç mimarlara kamuda kadro verileceğini söyledi.

İç mimarlara kamuda kadro geliyor
İç mimarlara kamuda kadro geliyor Kemer Gözcü
Bu içerik 378 kez okundu.
Advert

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İç Mimarlar Odası Antalya Şubesi kuruluşunun 10'uncu yıldönümü Hotel Su'da düzenlenen gala yemeğiyle kutladı. Geceye Muratpaşa Belediye Başkanı ve adayı Ümit Uysal, İç Mimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak, İç Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı İlker Biner, oda üyeleri ve yakınları katıldı. Gecede meslekte 10, 20, 30 ve 40'ncı yılını dolduran toplam 67 iç mimara plaket verildi.

Gala yemeği öncesinde konuşan İç Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı İlker Biner iç mimarlığın sorunlarına ve örgütlenmenin önemi dikkati çekti. Biner, "Eğitimde meslek-endüstri bütünleşmesini sağlayacak tüm düzenleme ve gelişimlere olanak sağlamak gerekir. Farklı ihtisaslaşmalara sahip meslek insanlarının birbirinin yetki ve yeteneklerine inanarak güç birliğine yönelmeleri en doğru yol olacaktır. Her ne kadar hak ettiği statüye erişemese de bütün bu ihtiyaçların bilinci içerisinde, mesleğinin haklarını korumak adına örgütlenmeye önem veren İç Mimarlar Odası, Antalya'da 2009 yılında örgütlenmeye başlamıştır. Bizden sonra yetişen meslektaşlarımıza, 2009 yılında büyük fedakarlıklarla kurduğumuz ve bugüne kadar olgunlaştırdığımız bu çınarın gölgesini büyüterek yaşatması en büyük arzu ve dileğimdir" dedi.

KAMUDA İÇ MİMARLARA KADRO

Dünyanın en keyifli mesleğini yaptıklarını söyleyen İç Mimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak ise İç Mimarlar Odası 43'üncü yılında büyümeye devam ettiğini söyledi. İnsan yaşamının olduğu her yerde iç mimarların var olduğunu belirten Kaymak, "Biz yaşamın olduğu her yeri güzelleştiren, ona değerler katan bir meslek grubuyuz. Son 3 yılda mesleğimiz için ciddi adımlar atıldı, ciddi kararlar alındı. Ülkemiz adına ve mesleğimiz adına çok sevindirici haberleri duymak yakın. En büyük sorunlardan birisi, kamuda iç mimar istihdamı ve kadroydu. 2 ay gibi bir zaman zarfında bu problemimiz hal olacak. Artık iç mimarlık, mimarlık bünyesi adı altında değil, norm kadro olarak teknik hizmet şartnamesinde geçecek. Kamu yapıları ve kamuoyunun kullandığı yapılarda iç mimari proje zorunluluğu ve kontrolörlüğü konusunda ciddi çalışmalarımız var" diye konuştu.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa