Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2019 01:22   Güncelleme : 04-03-2019 01:22

HOCA’YA SEVGİ SELİ

Demokratik Sol Parti (DSP) Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, binlerce vatandaşın katılımıyla Kemer merkezdeki seçim ofisi önünde projelerini tanıttı. Tanıtım sırasında kendisini eleştiren Kemer Belediye Başkan Adayları Mustafa Gül ve Yusuf Üras’a yüklenen Topaloğlu, “Çünkü beraber oldukları için bize yükleniyorlar. Bizim mışlarla muşlarla işimiz yok. Biz işimizi yaparız, aslanlar gibi de hesabını veririz. Ne söylerseniz söyleyin karşınızda tertemiz bir Necati Hoca var. Hodri meydan gelin tartışalım biz buradayız” dedi.

HOCA’YA SEVGİ SELİ

Ahmet Duran YENİGÜN

Demokratik Sol Parti (DSP) Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, binlerce vatandaşın katılımıyla Kemer merkezdeki seçim ofisi önünde projelerini tanıttı. 500 kişilik ekibi ile dev Türk bayrağı açarak alana gelen Adnan Çağatay ve Selahattin Köleoğlu da Necati Topaloğlu’na destek verdi. Seçim ofisi önünde kurulan standın üzerinde vatandaşlara seslenen Topaloğlu, “Kemer’in kaderini değiştirmek için sizlerle birlikte kutsal bir yola çıktık. Bu yola birlik ve beraberlik içinde yürümeye devam ediyoruz. Tek hedefimiz var, o da Kemer’i hakkettiği yere taşımak. 31 Mart seçimlerine yaklaşıyoruz, hiç kimse ile tartışma yaşamadan, kavga etmeden bayram havası içerisinde bir seçime gidiyoruz. 31 Mart günü herkes sandık başına gidecek ve 3 adayımız var, Mustafa Gül, Yusuf Üras ve ben Necati Topaloğlu. Sandığın başına geldiğinizde 3 adayı da gözlerinizin önüne getireceksiniz ve elinizi vicdanınıza koyacaksınız sandığa oyunuzu atacaksınız. Biz sandıktan çıkan oya razıyız. Çünkü sonucu belirleyecek olan sizlersiniz. 1 oyun neleri değiştireceğini unutmayarak oyunuzu kullanın. Oyunuzu kullandıktan sonra Kemer 5 yıl daha geriye gitmez, Kemer’de belediye şunun bunun belediyesi olmaz halkın belediyesi olur ve turizmi 5 ay değil 7 aylara çıkarmak için uğraşan bir Necati hocanız olur. Sizin karşınızda 27 yıl öğretmenlik yapmış bir Necati hocanız var. Öğretmenliği boyunca hiçbir zaman için soruşturma geçirmemiş ve görevi bırakırken dönemin Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu tarafından onur şeref belgesi verilmiş, 10 yıllık belediye başkanlığı boyunca rantın bu kadar yüksek olduğu yerde bir mahkeme geçirmiş ve üçüncü mahkemede hakim ve savcı berat istemiş tertemiz bir kardeşiniz var karşınızda” dedi.

‘ARTIK SÖZ SİZİN’

10 yıl boyunca Göynük’te yaptığı çalışmaları slayt gösterisi ile alandakilere anlatan Topaloğlu, “Antalya’nın 19 ilçesi var, çok acıdır ki bu kadar rantın yüksek olduğu bir yerde, bu kadar gelirin çok olduğu bir yerde belediye binası, adalet sarayı ve hükümet konağı olmayan tek ilçe Kemer’dir. Söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Artık söz sizin” dedi. Topaloğlu, göreve geldikleri takdirde anaokulundan liseye kadar tüm öğrencilerin servislerinin bedava olacağını söyledi. 

‘BENİM YARAM YOK Kİ KAŞINAYIM’

Proje tanıtının yanı sıra kendisi hakkında eleştirilerde bulunan CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül seslenen Topaloğlu, “Şu anda Göynük Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Avrupa Tekvando Şampiyonası var. Finlandiya, Avusturya, Azerbaycan, Almanya, Fransa ve diğer ülkelerden gelen sporcular burada. Keşke Kemer’de, Çamyuva’da, Tekirova’da böyle tesisler yapılsalardı da bizde teşekkür ederiz kardeşim deseydik. En azından yiğidin hakkını vereceksin. Salonda Aleyna Tilki konseri düzenliyorsun, arkasında onu yapana veryansın ediyorsun. Yazıktır günahtır etme kardeşim etme. Göynük’te ben değil sizlerle birlikte birçok eseri yaptıktan sonra bile eleştiriliyoruz. Ayrıca Göynük Belediyesi, hiçbir zaman kredi almadı, hiçbir zaman ıvıra zıvıra para harcamadı ve bu kadar eseri Kemer Belediyesi’ne devrettikten sonra Göynük Belediyesi’ni 4 Milyon lira para ile borçsuz bıraktık. Birileri konuşsun, hiç problem değil, benim yaram yok ki kaşınayım. Nesrin Topkapı’ya bile benzetildik.”

‘BİZİM MIŞLARLA MUŞLARLA İŞİMİZ YOK’

Geçtiğimiz günlerde Koza TV’de katıldığı programda Kemer Belediye Başkan Adayları Mustafa Gül ve Yusuf Üras’a çağrıda bulunarak bir araya gelip halkın karşısında tartışmaya çağırdıklarını söyleyen Topaloğlu, “Sayın Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül bey 15 yıl boyunca Kemer’de belediye başkanlığı yaptın, oturacak bir belediye binan yok, öyle atması kolayda adamın oğlu gelirde yüzüne böyle şak diye vurur. Bizim mışlarla muşlarla işimiz yok. Biz işimizi yaparız, aslanlar gibi de hesabını veririz. Ne söylerseniz söyleyin karşınızda tertemiz bir Necati Hoca var. Bir korku imparatorluğudur gidiyor. İşte ‘Necati Hoca gelirse belediyedeki tüm işçileri çıkarır’ diyor. Peki ne yapacak Necati Hoca kendimi yapacak bütün işçileri çıkarıp ta kendimi çalışacak belediyede? Bizim kitabımızda birilerinin yuvasını yıkmak yoktur sevgili kardeşim. Ben belediye başkanı seçildiğimde bir tane bile arkadaşı işten çıkarmadım herkes işine devam etti. Şunu iyi bilsinler hiçbir belediye işçisi işini bırakmayacak, ama maaşını da günü gününe tam zamanında alacak. Bu personel 114 gün maaş alamadığı günleri unutmadı sevgili başkan. Hiçbir belediye personeline bankalar kredi vermiyor. Eğer başkan veriyor diyorsa ben buradayım. Geçen televizyonda da dedim; ‘hodri meydan gelin tartışalım’ biz buradayız” dedi.

‘YALAN DESİN BİZDE BELGEYİ VERELİM OKUSUN’

Şu anda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) Kemer Belediyesi’ni icraya verdiğini iddia eden Topaloğlu, “Taşeron kalktı. Belediye şirket kurdu. Taşeronun adı belediye şirketi oldu. O personelin maaşlarını düşürdüler ve dediler ki; ‘yasa gereği.’ Peki bu yasa nerden çıktı? Benim bildiğim Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden yasalar çıkar bizde uygularız. Öyle bir yasa yok, Türkiye’de bir ilki yaşattılar. İşçilerin maaşlarını düşürdüler. O gariban işçide mahkemeye gitse kazanır ama kapının önüne koyarlar diye şikayet bile edemediler. Çalgıya çengiye para vereceğinize personelin maaşını verseydiniz. Ne acıdır ki, koskoca 80-90 milyon lira bütçesi olan Kemer Belediyesi’nin sadece 2 milyon Euro kira geliri, 2 milyon Euro da pazar geliri var etti 4 milyon Euro ve belediyenin kadrolu personelinin sigortasını bile ödeyemiyor. 12 milyon liralık sigorta borcunu 144 ay yapılandırıyor ve bunlar Sayıştay raporlarında mevcut. Bu kadar para nereye gidiyor da personelin sigortasını bile yatıramıyorsun? Şu anda belediye çalışan işçilerin sigortası yatmadığı için SGK 4 milyon liralık icra gönderdi Kemer Belediyesi’ne. Hadi yok desinler, gelsinler karşıma. Yazıktır yazık. İşçinin sigortasını yatıramıyorsun, ama bol bol keseden kavurma dağıtıyorsun. Aleyna Tilki’yi getiriyorsun. Yok öyle bir dünya. Bunların hepsi kalkacak arkadaşlar. Bakın saat kulesi karşımda, Hasan Şeker döneminde yapıldı burası. Yine otogar yapıldı, kim yaptı? Hasan Şeker yaptı. Ya keşke kendi de bir şey yapsa da bunu da Mustafa Gül yaptı desek olmaz mıydı? Şu an Kemer Belediyesi’nin borcu 80 Milyon lira. Güle güle kullan, yemen içmene çalgına gidiyor, herşey düğün bayram. Ama kardeşim vatandaş evine götürecek ekmek bulamıyor, eğer vicdanın rahatsa benim diyeceğim hiç birşey yok. Ben gerçekleri konuşurum. Belden aşağıyla benim işim olmaz. Aksini iddia eden varsa buyursun gelsin; ‘Sen yalan söylüyorsun Necati hoca’ desin. Bizim tüm Sayıştay raporları elimizde. Yalan desin bizde belgeyi verelim okusun.”

‘GATAB, 50 MİLYON LİRAYA YAKIN BORÇLA KAPANDI’

Konuşması sırasında Cumhur İttifakı Adayı Yusuf Üras’a da yüklenen Necati Topaloğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Yusuf bey 15 yıl Tekirova Belediye Başkanlığı yaptı. Her iki arkadaşımızda 15 yıl belediye başkanlığı yaptı ben 10 yıl. Ben onların yanında çırağım çırak. Onlar usta, ama çırak dediğiniz adam 10 yılda bir sürü şeyler yapmış. Ama burada Yusuf beyin hakkını yemek lazım o belediye binasını yaptı ve birde küçük bir amfi tiyatro yaptığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Yusuf bey Güney Antalya Turizm ve Altyapı Birliği’nin (GATAB) başkanı oldu. 55 milyon liralık bütçesi olan GATAB, Yusuf bey başkan olmadan önce 21 yıl boyunca kar etmiş ve bankalara para yatırmış. Yusuf bey yönetimin de ise GATAB, 40-50 milyon liraya yakın borçla kapandı. Kapanırken de kimse almak istemedi ortada kaldı. Mustafa bey çok bastırdı o zaman ‘GATAB’ı batırdın beni de batırdın’ diye. Şimdi söylemeyebilir, çünkü beraber oldukları için bize yükleniyorlar. GATAB’ı batırdın sevgili kardeşim. Nasıl idare edeceksiniz siz bu Kemer’i? Lafla değil, ben icraat isterim icraat. Onun için sevgili kardeşlerim, 31 Mart Kemer için bir dönüm noktası. Tamam mı? devam mı? eğer yönetimden memnunsanız gideceksiniz atacaksınız oyunuzu. Hayır ben Kemer’de değişim istiyorum diyorsanız, o zaman değişime atacaksınız oyunuzu. Bu memlekette 2 tane belediye vardı, Tekirova Belediyesi ve Kemer Belediyesi. Maaşları bile ödeyemeyen bu 2 belediyeye operasyon yapıldı, birine polis, diğerine jandarma. Birçok dosyaları var ama beni ilgilendirmiyor. Sonuçta ben adalet bakanı da değilim savcıda. Ama oyunuzu atarken bunlara dikkat edin. Bunları dikkate alırken hem çalışkana hem de yakışıklıya oy verin.”

‘ÖYLE BİR DÜNYA YOK’

Göreve geldikleri takdirde Kemer Belediyesi’ni büyük bir borç yükü altına teslim alacaklarını ifade eden Topaloğlu, “Ama böyle diğerleri gibi batık edebiyatı yapmayacağız, çünkü bile bile alıyoruz. Bizim yapacağımız projelerin büyük bir bölümünü özel sektör işbirliği ile yapacağız. Yani bu memleketin en büyük yatırımcıları, Beldibi’nden Çıralı’ya kadar Kemer’de. 

Az öncede söyledim, 1986 yılında kurulmuş bir Kemer Belediyesi, hala kirada oturuyor. Ama biz Kuzdere Mahallemize aslanlar gibi bir belediye binası dikeceğiz. Yine geliri en fazla olan bir ilçenin üniversitesi yok. Üniversiteyi de Biz Kemer’e kazandıracağız. Allah’tan biz Göynük’te bir bölümünü yapmışız. Bakın bu üniversite yapıldığı zaman kış sezonunda Göynük’te nasıl bir hareketlilik oluyorsa Kemer’de olacak ve bunların bir bölümünü beldelere de yapacağız. Gerçi okullar Göynük’ün kalitesini düşürmüş, her taraf kiralıkmış, efendim Göynük’te bir villa 300’müşte Kuzdere’de imar geçmiş bir arsa 700’müş. Sevsinler seni sayın başkanım sevsinler. Siz daha 800 metre yolu Kuzdere’ye 8-9 aydır yapamadınız. İnsan bir bakar ondan sonra konuşur. Öyle bir dünya yok. Göynük’te 300’e arsa yok zaten. Kiralık yerde yok. Geçenlerde de dedim; sevgili başkan, siz siyah camlı arabalarla dolaşıyorsunuz, bense köyün Necati Hocası yürüyerek geziyorum ama ben hiç kiralık bir yer göremiyorum.

Kiralık yer görmek istiyorsan bundan 10-15 yıl önce milyonlarca lira harcanan Liman Caddesi’nde kiralık dükkan dolu oraya bak. Siz kendinize bakın. Kitapçıklar vardı bol bol golf sahaları, tribünler bilmem neler neler o kitapçıklar bir gün açılacak” diye konuştu.

PROJELERİNİ ANLATTI

Topaloğlu, konuşmasına yapacağı projelerle devam etti. Belediye binasından kültür merkezine, Çalış Tepesi’ne teleferik projesinden Kındılçeşme projesinden daha birçok projesinden bahseden Topaloğlu, şunları söyledi:

“Bir belediye binamız yok ki kültür merkezimiz olsun. Kemer’e yakışan, sizlere yakışan içinde sineması, tiyatrosu ve küçükte olsa bir müzesi olan bir Kültür Merkezi, sizlerin hizmetine 5 yıl içinde sunacağız. Şimdi bir projemizde daha var ancak bunu belediyenin yapmaya gücü yetmez onun için özel sektör ile görüşüp yapacağımız bir proje, Schwabach Parkından Çalış Tepesi’ne bir teleferik projemiz var. Bakın özel sektör diyorum belediye demiyorum. Çünkü belediyenin bütçesi yetmez. Kemer Huzur Evimiz garanti. Bir tane iş adamımız söz verdi ismini vermek istemiyorum. ‘Siz seçilir seçilmez annemin adına 50 kişilik son model huzur evini ben yapacağım size teslim edeceğim’ dedi. Böylelikle huzur evimizi de Kemer’e kazandırmış olacağız. Kındılçeşme planları iptal oldu. Ama biz ona karışmıyoruz. Kındılçeşme’nin orada belediye adına tapulu 10 bin 800 m2’lik bir mezarlık alanı var. Şimdi mezarlık alanı olarak gözüküyor ama cins değişikliği yapılması gerekiyor İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’ndan. Bu cins değişikliği yapıldıktan sonra biz çok güzel bir proje ile orayı da halkımızın kullanımına açacağız. 

10 YIL BOYUNCA HİÇBİR PROJEM GERİ DÖNMEDİ

Ayışığı koyu ile Club Med arasında bir balıkçı barınağımız var. Ama burada DSİ ile anlaşma yapılamamış ve bir türlü tadilat yapılamamış. Şimdi iktidar partisi olursa hizmet çok yapılır diye bir anlayış var. Ama iktidar partisinin olduğu yeri de gördük, daha Tekirova 1986 yılındaki imar planıyla duruyor. Bu kişisel ilişki çok önemlidir. Biz devlet dairesinde çalıştığımız için onlara projelerimizi saygı ve sevgi çerçevesinde gösterir ve bunların hepsi çözülür. Benim 10 yıl boyunca hiçbir projem ne bakanlıktan ne valilikten ne kaymakamlıktan ne de bir devlet dairesinden geri dönmedi. Onun için o balıkçı barınağını da ıslah edip küçük teknelerin yanaşması ve sizlere taze balık sunmalarını sağlamak bizim boynumuzun borcudur. 

Kuzderemiz de vatandaşın istediği en büyük şey hocam bir camimiz yok diyor var ama küçük diyor görüyorsun yok diyor. Tekirova da aynı. Bakın bir belediye 5393 sayılı belediye yasasının 14. Maddesinin B fıkrasına göre okullar yapılabiliyorsa aynı desteği camilere de verebiliyor. Az önce söyledim. Göynük’teki eski camiyi yıktık. İlk etapta 72 ton demir verdim. Arkasından betondur kapı penceresiyle işi bitirdik. İlk etapta Kuzdere’ye ve Tekirova’ya çok güzel modern ve görsel mimari yapısı olan yani gelen yerli ve yabancı turistlerinde şu caminin yanında da bir fotoğraf çektirelim diyebilecekleri bir cami yapmak bizim boynumuzun borcudur. 

Evet yılan hikayesine dönen her seçim öncesi her siyasetçinin oylara talip olmak için ‘sevgili kardeşlerim cem evinizi yapıyoruz’ diyorlar. Allah’tan bir yer tahsis ettiler. Tahsis ettikleri için teşekkür ediyorum. Eleştiri yapmıyoruz. Ama oraya Alevi vatandaşlarımızın ibadetlerini yapabilmeleri için nasıl bir cami yapıyorsak sizlere de cem evi yapmak bizim boynumuzun borcudur. Bunu bilin.

Evet şimdi Ayışığı’na gidiyorsun misafirin geldiği zaman çay 5 TL. Ama ben emekli belediye başkanı olduğumdan ‘hoca senden para istemeyiz’ diyorlar. Ya da belki de; ‘belediye başkanı seçilirse bizden işi keser senden para istemeyiz’ diyorlar. Tabi bu işin gırgırı. Arkadaşlar gerçekte misafirleriniz geldiği zaman götürebileceğiniz bir çay bahçesi yok. Arkadaşların da kiraları çok fazla biliyorum onları da eleştirmiyorum. Kemer’deki Olbia Parkı var ya çok güzel modern belediyenin çalıştırdığı kapalı yeri de olan bir Aile Çay Bahçesi yapacağız. Buraya gelece vatandaş oturacak misafiriyle de gelecek çay 75 kuruş. Burada vatandaş kendi evi gibi kullanacak ve çocukların oynayacağı küçük bir oyun alanı olacak. Çok lüks değil arkadaşlar deniz kenarında duruyoruz ama denize baka baka çay bile içemiyoruz. 75 kuruşa çay içirmek bizim size namus borcumuzdur. Aynı şekilde hem Beldibi’nde hem Göynük’te hem Çamyuva’da hem Tekirova’da ama Kuzdere ile Aslanbucağı da unutmadık. Tabi oraya deniz getiremeyiz ama vatandaşlarımız için belediyenin çalıştığı bir çay bahçesi yapacağız. Bunlar en kolay ve hiç masraf edilmeden yapılacak şeyler. 

Arkadaşlar turist Kemer’e neden gelsin diyoruz. Mutlaka gelmesi için bir şeyler olması lazım. Tamam Belek’in futbol sahaları var golf sahaları var ama bizim burada arazimiz yok. Onda herkes haklı. Ama etrafımız ormanla çevrili çok güzel bir ilçemiz var. Orman Bakanlığı ile görüşerek bir Temalı Park yaparak hem yerli hem de yabancı turistlerin görmesi sağlanacak bu şekilde gelen turist akımı esnafımıza vatandaşımıza katkıda bulunacak. 

Dünyanın bütün turistik yerlerinde hep soka sanatçıları vardır. Bunlar şovlar yaparlar, resim çizerler, müzik söylerler ama bizim caddemizde böyle şeyler yok. Bunlar masrafsız şeyler. Belediyenin yaptığı bir çalışma sonucunda hem belediyemize hem de kemerimize bu sokak sanatçılarını kazandıracağız. Onun için turizmde de bir hareketlik olsun ki turistin otelden dışarı çıkmak için bir nedeni olabilsin. 

Dedik ya turistin Kemer’e gelmesi için bir nedeni olsun. Belek’e Kundu’ya gelen turistin oraya gelmesi için bir şey olması lazım. Yurt dışına giden arkadaşlar görüyordur. Müzikli ışıklı görsel havuzlar var. Saati geldiği zaman tüm turistler onun etrafına doluşur ve o şovları seyrederler. Bunun yeri Kemer’deki denizin kenarındaki Olbia Parkı. Çok güzel ışıklı sesli bir gösteri alanı olacak bunun küçüğünü Göynük’e yaptım ama çalıştıramadılar. Müzikli ve led ışıklı şovlu bir havuzdu. Yağmurlu günlerde çalışıyor ama açık havada çalışmıyor. Neyse onlara da bakacağız. 

Engelli kardeşlerimizde var. Onları unutamayız. Onların da eğitime ihtiyaçları var. Engelli kardeşlerimiz için mola evleri düşünüyoruz bu mola evlerine gelecekler. Kendi kabiliyetlerine göre yönlendirilerek onları topluma kazandıracak bir proje. Burada belediyenin öğretmenleri onların başında olacak. Yine engelli kardeşlerimize plajlarda rampa ve engeliz parklar projelerimiz içinde. 

Evet arkadaşlar şimdi yaz aylarında kalabalık olduğu için bütün yo kenarlarına araç park ediyoruz. Esnaf arkadaşlarda rahatsız oluyor. Biz arabayı koyacak yer bulamıyoruz. Çoğunda Liman Caddesi’nin yan tarafındaki yer otopark olarak planda bu çok katlı otopark olarak Kemerlilerin hizmetine sunulacak ki hiç olmazsa ortalardaki bu araba kirliliği kalsın Kemerimize belediyenin çalıştırdığı modern bir araç pakını yapmak İnşallah bize nasip olacak sizler gönül verirseniz.

Yine Antalya’dan Göynük’e girişte benim dönemimde imar planında spor kompleksi alanı olarak belirlenen 19 dönem boş araziye uluslararası tüm karşılaşmaların yapılabileceği bir spor kompleksi yapacağız. Yine Orman Bakanlığı’yla görüşerek Kemer’e tenis kortları kazandıracağız. Kemer Belediye Tiyatrosu’nu da tekrar kuracağız. Ayrıca Çırarlı Kavşağı’na da Kemer’in simgesi olacak bir projede yapacağız. Sulama Birliği’ni de şartlar ne olursa olsun Kemer Belediyesi bünyesine katacağız ve aynı Göynük’te olduğu gibi yine çiftçimize bu suyu bedava vereceğiz. Bunlar projelerimizin daha bir kısmı dahası anlatsak uzun sürer ancak unutmayın Kemer’in imkanları çok fazla ve biz göreve geldiğimiz zaman bunların hepsini göreceksiniz. 31 Martta sizlerin desteklerini bekliyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA