Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2019 00:59   Güncelleme : 28-02-2019 00:59

Topaloğlu, meclis üyesi adaylarını tanıttı

Demokratik Sol Parti (DSP) Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye Meclis Üyeleri Adaylarını Ayışığı Parkı’nda tanıttı. Topaloğlu, “Çıkmış olduğumuz meşakkatli ve bir o kadarda onur verici bu yolda yorulmadan çalışan, üreten halkının yanında olacak bir Belediyeciliği Kemer'imize kazandırmaya geliyoruz” dedi.

Topaloğlu, meclis üyesi adaylarını tanıttı

Ahmet Duran YENİGÜN

Demokratik Sol Parti (DSP) Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye Meclis Üyeleri Adaylarını tanıttı. Meclis Üyesi Adayları Mustafa Bilici, Emrah Ayhan, Emin Gül, İsmail Aka, Ferhan Fidan, Memduh Talih, Şeref Kaya, Özgür Şahin, Adem Barış, Özden Biber, Ercan Mert, Arzu Erkan Dursun, Mehmet Ali Tal, Hasan Kayrak ve Hüseyin İnan ile Ayışığı Parkı’nda biraraya gelen Topaloğlu, “Sen ben değil biz olmaya geliyoruz diyerek çıkmış olduğumuz bu yolda meclis üyeliği adaylarımızla seçim çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Halkımızın bize gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyuz. Ben ve ekip arkadaşlarımızın sevdası koltuk değil; Kemer'imize hizmet etme sevdasıdır. Çıkmış olduğumuz meşakkatli ve bir o kadarda onur verici bu yolda yorulmadan çalışan, üreten halkının yanında olacak bir Belediyeciliği Kemer'imize kazandırmaya geliyoruz. Senin benim demeden Beldibi’nden Çıralı’ya hak, hukuk ile hizmet etmeye geliyoruz” dedi.

MUSTAFA BİLİCİ (ESNAF)

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Bilici 1958 yılında Kemer’de doğdu. İlköğrenimini Kemer’de tamamladı. Gençlik yıllarında çiftçilikle uğraşan Bilici 1986 yılında Kemer Belediyesi’nin ilk seçimlerinde siyasete girerek Belediye Meclis Üyesi seçildi. Kemer Belediyesi’nin ilk kurucuları arasında yer alan Mustafa Bilici, 1991-2007 yılları arasında meclis üyeliğinin yanı sıra ticaretle de uğraştı. Dört dönem belediye meclis üyeliği, iki dönem İl Genel Meclis Üyeliği yapan Bilici, ilçeye birçok hizmetler yapmıştır. Çeşitli partilerde ilçe başkanlığı da yapan Bilici, birçok sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır. 

EMRAH AYHAN (HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSİ)

Evli bir kız ve bir erkek çocuk babası olan Emrah Ayhan 1979 yılında Elmalı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya Faruk Tugay Oğlu İlköğretim Okulu’nda liseyi ise Antalya Lisesi’nde başarıyla tamamlayan Emrah Ayhan, mesleki eğitimine 1996 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümünü kazanarak başladı. Öğrencilik yıllarında sosyal ve kültürel faaliyetlerle bulunup, çeşitli yardımlaşma organizasyonlarında aktif rol alan Emrah Ayhan, 2000 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Antalya bölgesinde kadastro ve imar ofislerinde tecrübe kazandı. Vatani görevini 2001-2003 yılları arasında Ankara Harita Genel Komutanlığı’nda tamamlayan Ayhan, Harita Genel Komutanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri çalışmalarında vermiş olduğu hizmetlerden ötürü başarı belgesiyle ödüllendirilmiştir. Vatani görevinin ardından Kemer’e dönen Emrah Ayhan, 2003 yılında Kemer Harita Mühendislik ve İmar Hizmetleri Bürosunu kurdu ve Beldibi’nden Ulupınar’a kadar kurumlar ve belediyeler için kadastro, aplikasyon ve imar hizmetleri alanında çalışmaya başladı. Günümüze kadar uzanan faaliyetler esnasında Emrah Ayhan, 2007-2013 Tekirova Sağlık ve Rehabilitasyon Tesis Alanları imar planının teknik çalışmaları baş müellifi olarak, sağlık turizmi açısından bölgeye yeni bir değer katma amacına sahip olmuştur. Halen Kemer Harita olarak Kemer’de hizmetlerine devam etmektedir. Emrah Ayhan ayrıca Yörük Sanayici İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) üyesi olup orta derecede İngilizce bilmekte ve boks sporu ile ilgilenmektedir. 26 Aralık 2013 tarihinde Büyük Birlik Partisi Kemer Belediyesi Başkan Adayı olmuştur.

EMİN GÜL (İŞ ADAMI)

Evli iki çocuk babası olan Emin Gül, 1969 yılında Kemer’de doğdu. Vatani görevini 1990 yıllarında İstanbul Kasımpaşa’da denizci olarak yapan Emin Gül, uzun yıllar ailece siyasetle iç içe olmamasına rağmen bu yıl aktif olarak siyasete girme kararı aldı. Ticari hayatında kendine ait olan otel işletmeciliği ile devam eden Emin Gül, İngilizce bilmektedir.

İSMAİL AKA (ESNAF)

Evli ve altı çocuk sahibi olan İsmail Aka, 1966 yılında Adıyaman Gerger doğdu. 1989 yılında İstanbul’da deri, çanta ve tekstil üzerine ilk mağazasını açan İsmail Aka, 1993 yılından itibaren esnaflığa ek olarak Adana’da çiftçilikte yapmıştır. 1996 yılına kadar İstanbul Laleli’de esnaflık yapan Aka, aynı tarihte Kemer ilçesine yerleşti. 1996 yılında deri ve çanta mağazasının yanında Kamerina Pansiyonunun işletmeciliğine başlayan Aka’nın Kemer merkez olmak üzere Göynük ve Kiriş Mahallerinde mağazaları ile yine ilçe merkezinde bir pansiyon işletmesi ve aynı zamanda oto galerisi bulunmaktadır. İsmail Aka siyaset hayatına 1994 yılında Adana Yüreğir Solaklı Beldesi’nde CHP’den Belediye Meclis Üyesi olarak başlamıştır. İki dönem meclis üyesi olan Aka, 2002 yılında Ak Parti Kemer İlçe Başkanlığı’nın Kemer’de kurulması ile ilk üyelerinden biri olmuştur. Aka, son olarak DSP Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu’nun meclis listesinden Meclis Üyesi Adayı oldu.

FERHAN FİDAN (ESNAF)

1962 yılında Merzifonda doğan Ferhan Fidan, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlayıp iki yıl Frankfurt Gothe Enstitüsü’nde Alman Dili ve Edebiyatı eğitimini almıştır. 30 yıldır Kemer’de ikamet etmekte olan Fidan, 1999 yılında DSP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. 15 yıl DSP Kemer İlçe Başkanlığı yapan Fidan iyi derece Almanca ve Felemenkçe bilmektedir.

MEMDUH TALİH (TURİZMCİ)

Evli ve 2 çocuk babası olan Memduh Talih, 1970 yılında Kemer'de doğdu. Aslen Kemerli olan Memduh Talih, ilkokulu Beldibi'nde, Ortaokul ve Lise öğrenimini Antalya’da tamamladı. Vatani görevini 1990’da İzmir’de yapan Talih, 1993 yılında Anavatan Partisi Beldibi Belde Başkanlığı’nı 8 yıl yaptı. 1999 yılında Belediye Meclis üyesi adayı olan Talih, 2001 yılında Ak Parti Kemer Kurucu Üyesi İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 Mahalli idareler seçiminde Kemer’den İl Genel Meclisi Üyesi Adayı oldu ve 5 yıl İl Genel Meclis Üyesi görevini yaptı. 2012 yılında Beldibi Turizmciler Ve Esnaflar Sosyal Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanlığı görevini üstlenen Memduh Talih, halen dernek başkanı olarak görev yapmaktadır. Talih ayrıca, uzun yıllardır Beldibi’nde otel işletmeciliği de yapmaktadır.

ŞEREF KAYA (ESNAF)

Emekli ve 2 çocuk babası olan Şeref Kaya,  1960 yılında Kemer Kiriş Mahallesi’nde doğdu. İlköğrenimini Kemer’de tamamlayan Kaya, uzun yıllar çiftçilik ile uğraşmıştır. 1999 yılında Kiriş Mahallesi Muhtarı seçilen Şeref Kaya, üç dönem muhtarlığın yanı sıra esnaflıkta yapmıştır. 

ÖZGÜR ŞAHİN (TURİZMCİ)

Evli ve 1 çocuk sahibi olan Özgür Şahin, 1987 yılında Kemer’de doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Kemer’de tamamlayan Şahin, Eskişehir Anadalou Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Rusça bilen Özgür Şahin, kendi işletmesinde ticari hayatını sürdürmektedir ve 2012 yılında aktif siyasete başlamıştır.

ADEM BARIŞ (TURİZİMCİ)

Yaklaşık 30 yıldır turizm sektöründe yer alan Adem Barış, 1964 yılında Tekirova’da doğdu. İlkokulu Tekirova’da, orta ve lise tahsilini Antalya İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Adem Barış, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Adem Barış, 1999 yılı yerel seçimlerinde Tekirova Beldesi MHP Belediye Başkan Adayı olmuştur.

ÖZDEN BİBER (DİŞ HEKİMİ)

Evli ve 1 erkek çocuğu sahibi olan Özden Biber 1967 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Özden Biber, 2011 yılına kadar İstanbul’da kendi özel muayenehanesinde mesleğini icra etti. 2011 yılında Kemer’e yerleşerek Kemer Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır. 2012 yılında Diş Poliklinikleri Şefi olarak devam ettiği görevinden 2018 yılında emekli olan Özden Biber, halen Kemer’de ikamet etmektedir.

ERCAN MERT (TURİZİMCİ)

1982 yılında Antalya’da doğan Ercan Mert, ilkokulu Beldibi’nde, ortaokulu ve lise öğrenimini ise Antalya’da tamamlamıştır. Ankara’da Atılım Üniversitesi Tercümanlık Bölümü’nden mezun olan Ercan Mert, master eğitimini yine Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çeviri Bilimi alanında tamamlamıştır. Vatani görevini 2012 yılında Afyon’da tamamlayan Mert, ardından Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Genel Merkezi’nde ve Kemer’de Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları’nda İngilizce öğretmenliği yaptı. İngilizce öğretmenliğinin yanı sıra mental aritmetik eğitmenliği ve hızlı okuma teknikleri eğitmenliği de bulunan Ercan Mert, 2018 yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Alanında ikinci master eğitimini tamamlamıştır. Aile mesleği olarak turizm alanında pansiyon işletmeciliği yapan Ercan Mert, sadece insanlar için değil tüm canlılara karşı sevgi ve saygı ile yaklaşarak hayvansever kişiliği ile tanınmaktadır.

ARZU ERKAN DURSUN (MEDİKALCİ)

2004 yılında Barış Dursun ile evlenip Kemer’e yerleşen Arzu Erkan Dursun, 1980 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan Arzu Erkan Dursun, 2013 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif siyaset hayatına başlayarak Kemer Kadın Kolları Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. İki erkek çocuk annesi olan Arzu Erkan Dursun,  turizm sektöründe hala Kemer’de seyahat acentesi işletmeciliği yapmaktadır.

MEHMET ALİ TAL (MUHASEBECİ)

8 Mayıs 1996 yılında Kemer’de doğan Mehmet Ali Tal, Adil ve Meryem Tal çiftinin çocuklarından bir tanesidir. Annesi Arslanbucak Mahallesi’nin sevilen ailelerinden Korkmaz ailesinin, babası ise Ovacık Mahallesi’nin köklü ailelerinden Tal ailesindendir. Eğitim hayatına Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu’nda başlayan Mehmet Ali Tal, lise eğitimini ise Kemer Lisesi’nde tamamlayarak, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nde mezun olmuştur. Son bir yıldır Kemerspor 2003 Kulübü’nde muhasebe departmanında görev yapmıştır. Çalıştığı ve edindiği tecrübelerle DSP Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak siyasi hayatına adım atan Mehmet Ali Tal, siyasetle hep iç içe olan genç, dinamik ve yeniliklere açık bir birey olarak Kemer siyasetinde yerini almıştır.

HASAN KAYRAK (ESNAF)

Evli ve 3 kız çocuk babası olan Hasan Kayrak, 1959 yılında Kemer’de doğdu. İlkokulu Kuzdere İlkokulu’nda okuyan Hasan Kayrak, 1998 yılından itibaren Kemer’de beyaz eşya ve mobilya sektöründe ticaret yapmaktadır. Kayrak ayrıca, 17 yıldır şirketinin yönetim kurulu müdürlüğünü de yapmaktadır.

HÜSEYİN İNAN (ESNAF)

Evli ve 2 kız çocuğu babası olan Hüseyin İnan, 1971 yılında Gündoğmuş İlçesi Senir Köyü’nde doğdu. 1991-1992 yıllarında vatani görevini Kars Kağızman ilçesinde yapan Hüseyin İnan, 24 yıldır Kemer’de esnaf olarak yaşamını devam ettiriyor. Aktif siyaset hayatına 1997 yılında ilçe yönetiminde görev aldığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde başlayan Hüseyin İnan,  2015 yılına kadar aynı partide çeşitli görevlerde yer aldı. 2018 yılında İYİ Parti’nin kurucu İlçe teşkilat Başkanlığı görevini üstlenen Hüseyin İnan, 2018 yılı Aralık ayında partiden istifa etti. İnan, son olarak DSP Belediye başkan Adayı Necati Topaloğlu’nun meclis listesinden Meclis Üyesi Adayı oldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA