bursa escort Denizde uçurtma sörfü yaptı
Advert

Denizde uçurtma sörfü yaptı

Demre ilçesinde oturan Yusuf Yıldırım (26), Çayağzı Sahili'nde uçurtma sörfü (kitesurf) yaptı. Bölgede bu sporu yaygınlaştırmak istediğini söyleyen Yıldırım, "Bazen denizde 5- 6 saat boyunca 30- 35 kilometre yol yapıyorum" dedi.

Denizde uçurtma sörfü yaptı
Denizde uçurtma sörfü yaptı Kemer Gözcü
Bu içerik 240 kez okundu.
Advert

Demre Çayağzı Sahili'nde uçurtma sörfüyle akrobatik hareketler yapan Yusuf Yıldırım, ilgi çekti. Sörfçünün beline bağladığı 18- 20 metre uzunluğundaki ipin ucunda bulunan uçurtmanın etkisiyle su üzerinde sörf tahtasıyla hareket etmesi ve havalanarak çeşitli hareketler yapmasına olanak sağlayan uçurtma sörfünü yapan Yusuf Yıldırım, bölgede bu sporu yaygınlaştırmaya çalışıyor. 

Uçurtma sörfünü herkese tavsiye ettiğini belirten Yusuf Yıldırım, "Bu sporu herkese tavsiye ediyorum. Bütün vücudu çalıştırıyor. İnsan spor yaparken her şeyi unutuyor. Stres atmanın en güzel yöntemi. Bazen denizde 30- 35 kilometre yol yapıyorum. Günde genelde 5- 6 saat bu sporu yapıyorum. Öğrenmek isteyenlere de eğitim vermek istiyorum. Yeterli rüzgar olduktan sonra her mevsim yapılabilir. Kış mevsimi bu spor için daha uygun" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa