bursa escort İstihdam fuarı martta yapılacak
Advert
Advert

İstihdam fuarı martta yapılacak

'Manavgat'ta İş Var' sloganıyla ve 8 kurumun işbirliğiyle işçi ve iş vereni buluşturacak istihdam fuarı 8-9 Mart'ta gerçekleştirilecek.

İstihdam fuarı martta yapılacak
İstihdam fuarı martta yapılacak Kemer Gözcü
Bu içerik 374 kez okundu.
Advert

Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği (İNKAY), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) işbirliğiyle işçi ve iş vereni buluşturacak fuar organizasyonu gerçekleştirilecek. "Manavgat'ta İş Var" sloganıyla 8-9 Mart'ta Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde organize edilecek ve hazırlıkları başlayan fuarın ilk toplantısı MATSO binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Hacer Bakır Sert, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Uslu, Manavgat Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert, Manavgat Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya, İNKAY Genel Sekreteri ve Manavgat Sorumlusu Cemile Akbulut, İŞKUR Manavgat Müdürü Yavuz Ayna, SGK Manavgat Şube Müdürü Ali Duru, MASİAD Yönetim Kurulu Danışman Üyesi Hamza Yalçın katıldı. Toplantıda organizasyon hazırlıkları ve yapılması gerekenler konuşuldu. Fuara katılmak isteyen firmalar stant için 25 Şubat saat 17.00'a kadar MATSO'ya müracaat edebilecek.

Kaymakam Mustafa Yiğit, ülkede istihdamın son derece önemli konulardan biri olduğunu belirterek, Manavgat olarak bu istihdama katkı sağlamak amacıyla 4 yıldır kurumların işbirliğiyle istihdam fuarı düzenlendiğini söyledi. Yiğit, "İşgücünü arz edenlerle talep edenleri bir araya getirmek, ayrıca istihdama katkı sağlamak amacıyla fuar düzenliyoruz. Bir ilçe olarak Türkiye'de ilk defa düzenlediğimiz bu fuar ilçemiz ve bölgemiz istihdamına katkılar sağlayacaktır. Bu yıl fuarın daha fazla ilgi görmesini bekliyoruz" diye konuştu.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 8 kurum tarafından ortaklaşa yapılacak olan, işçi ve işvereni buluşturacak ve dördüncüsünü gerçekleştirecekleri fuarın hem işçi hem de işveren için önemine değindi. Fuarın istihdama katkı sağlayacağını söyleyen Boztaş, "Gerçekleştirmeyi planladığımız fuarımız öncesinde ilk toplantımızı gerçekleştirdik. 8 kurumun katılımı ile gerçekleştirileceğimiz organizasyonun güzel ve verimli geçmesini bekliyoruz. Fuarımız istihdam seferberliğine bölgemize, ilçemize ve üyelerimize katkı sağlayacaktır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X