bursa escort İYİ Parti’den Staj ve Çıraklık Süresinin Emekliliğe Sayılması isteği
Advert

İYİ Parti’den Staj ve Çıraklık Süresinin Emekliliğe Sayılması isteği

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, staj ve çıraklık süresinin emeklilik hesaplamasına dahil edilmesini isteyerek, TBMM Başkanlığına Kanun teklifi verdi.

İYİ Parti’den Staj ve Çıraklık Süresinin Emekliliğe Sayılması isteği
İYİ Parti’den Staj ve Çıraklık Süresinin Emekliliğe Sayılması isteği Kemer Gözcü
Bu içerik 685 kez okundu.
Advert

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, staj ve çıraklık süresinin emeklilik hesaplamasına dahil edilmesini isteyerek, TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi.

Bahşi verdiği kanun teklifinde, çıraklık ve staj sürelerinin emekliliğe sayılmasına ilişkin toplumun çeşitli kesimlerinin talepleri bulunduğunu söyledi.

“Meslek lisesi stajı veya çıraklık sigortası başlangıcından sonra doğum yapanlar isterlerse doğum borçlanması yapıp emekliliklerini öne alabilmektedir” diyen Bahşi, “Anayasanın eşitlik ilkesi de dikkate alınarak, uygulamada adaletin sağlanması için, aslında fiilen bir çalışmaya ve sigortalılığa dayanan çıraklık ve staj süresine borçlanma hakkı tanınmalı, bu çalışmalar sigortalılık başlangıç tarihi yönünden de dikkate alınmalıdır” ifadesinde bulundu.

Bu kanun teklifinin yaşanan mağduriyetin giderilmesinin yanında mesleki eğitimin özendirilmesine de katkıda bulunacağını söyleyen Milletvekili Bahşi, çırak veya stajyer öğrenci olarak çalışılan süreler için borçlanma hakkı verilmesi ve sigortalılık başlangıç tarihinin uzun vadeli sigorta kolları uygulamasında da çırak olarak çalışmaya veya staja başlanılan tarih olarak esas alınması gerektiği söyledi.

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa