bursa escort BAİB 50 firmayla FruitLogistica'ya katılıyor
Advert

BAİB 50 firmayla FruitLogistica'ya katılıyor

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek Avrupa'nın önde gelen fuarlarından FruitLogistica'ya Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), 50 firma ile çıkartma yapacak. BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bahar, önceki yıllarda fuara milli katılım gerçekleştirilirken, bu yıl birlik olarak bireysel katılım gerçekleştirdiklerini açıkladı.

BAİB 50 firmayla FruitLogistica'ya katılıyor
BAİB 50 firmayla FruitLogistica'ya katılıyor Kemer Gözcü
Bu içerik 306 kez okundu.
Advert

BAİB, yılda yaklaşık yarım milyar dolar ihracatı olan yaş meyve sebze sektörünün ihracatını daha da geliştirmek için Avrupa'nın önde gelen fuarlarından FruitLogistica'ya katılıyor. Almanya'nın başkenti Berlin'de 6-8 Şubat tarihinde gerçekleşecek fuarda Batı Akdeniz'in ihracata yönelik yaş meyve sebze ürünleri tanıtılıp, ihracat bağlantıları için görüşmeler gerçekleştirilecek. FruitLogistica Fuarı'na geçen yıl 84 ülkeden 3 bin 239 firma katılmış, 130 ülkeden 78 bin 74 ziyaretçi gelmişti.

BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bahar, önceki yıllarda fuara milli katılım gerçekleştirilirken, bu yıl birlik olarak bireysel katılım gerçekleştirdiklerini açıkladı. BAİB'in A'dan Z'ye tüm organizasyonu kendi çatısı altında gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Bahar, “Fuar öncesi tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Şık bir stant tasarımı gerçekleştirdik. Sektör temsilcisi 50 firmamızla fuara çıkartma yapacağız. Standımız 'Hall10.1 A-08'de. Almanya'dan ihracatımızı artıracak anlaşmalarla dönmeyi hedefliyoruz" dedi.

Bu yıl fuar alanında ürünlere daha çok dikkat çekmek adına tadım etkinliği de gerçekleştireceklerini bildiren Başkan Bahar, “Böylece Avrupalı ithalatçılara, son tüketicilere yaş meyve sebze ürünlerimizi daha yakından tanıtacağız. Etkinlik kapsamında taze meyve, taze sebze, portakal suyu, kabak tatlısı, domates çorbası, meyve salatası ikramlarımız olacak. Fuar, Almanya'nın yanı sıra Avrupa genelinde satın alma işlemlerinde son karar verici mercilerin de uğrak noktası olması nedeniyle bölge ihracatımız için oldukça önemli" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa