bursa escort Sarıkamış şehitleri anısına helva dağıtıldı
Advert

Sarıkamış şehitleri anısına helva dağıtıldı

Muratpaşa Belediyesi, Birinci Dünya Savaşı'nda doğu cephesinde şehit düşen Sarıkamış kahramanlarının anısına cuma namazı çıkışı Muratpaşa Camii'nde helva dağıttı.

Sarıkamış şehitleri anısına helva dağıtıldı
Sarıkamış şehitleri anısına helva dağıtıldı Kemer Gözcü
Bu içerik 241 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi, 104 yıl önce, Birinci Dünya Savaşı yıllarında düzenlenen Sarıkamış Harekatı'nda şehit düşen binlerce Mehmetçiğin anısına Muratpaşa Camii'nde helva dağıttı. Sarıkamış şehitleri huzurunda, bütün şehitlere, gazilere şükran ve minnet duygularını dile getiren Belediye Başkanı Ümit Uysal, şunları söyledi:
“1877'de kaybedilen 93 Harbi'yle Osmanlı İmparatorluğu vatan toprağı Kars, Ardahan ve Artvin'i Ruslara bırakmak durumunda kalmıştır. 1914'te bu toprakları geri almak için başlatılan Sarıkamış Harekatı, iyi başlamasına rağmen binlerce Mehmetçiğin donarak veya dizanteri ve tifo gibi hastalıklardan şehit düştüğü yüreklerimizi yakan bir sonla noktalanmıştır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinde yükseldiği toprakları bize vatan yapmak için canını feda etmiş kahramanlarımızı, Mehmetçiğimizi, gazilerimizi ve şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız."

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa