bursa escort Bitki Besleme ve Gübre Kongresi Antalya'da
Advert

Bitki Besleme ve Gübre Kongresi Antalya'da

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenecek 8'inci Ulusal Bitki Besleme ve Gübre Kongresi, Antalya'da gerçekleştirilecek.

Bitki Besleme ve Gübre Kongresi Antalya'da
Bitki Besleme ve Gübre Kongresi Antalya'da Kemer Gözcü
Bu içerik 1112 kez okundu.
Advert

Ulusal Bitki Besleme ve Gübre Kongresi Başkanı AÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sahriye Sönmez, kongrenin 12- 15 Mart günlerinde yapılacağını kaydetti. Tarımsal üretimde üreticilerin ihtiyaçları, tüketicilerin talepleri ve gereksinimleri doğrultusunda gün geçtikçe yeni üretim teknikleri ve üretim sistemleri geliştirildiğini kaydeden Prof. Dr. Sahriye Sönmez, "Bu yöndeki değişimler kendini bitki besleme ve gübreleme alanında da göstermektedir. Dolayısıyla yeniliklerin takibi ve adapte edilmesi konusunda Bitki Besleme ve Gübreleme bilim camiasınca yürütülen bilimsel araştırmaların sonuçlarının paylaşılması ve gübreler ve gübreleme alanında faaliyet gösteren sektörün tüm paydaşlarının bir araya gelmesi büyük bir önem arz etmektedir" diye konuştu.
Kongreyi, Bitki Besleme ve Gübreleme alanındaki gelişmelerin ve güncel bilgilerin aktarılması, bu konuda tamamlanmış bilimsel araştırmalara dair sonuçların paylaşılması ve tartışılması amacıyla düzenlediklerini ifade eden Prof. Dr. Sahriye Sönmez, "Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü olarak kamu ve özel kuruluşlarımızın desteğiyle Antalya'da gerçekleştireceğimiz" dedi.

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa