bursa escort TÜRKONFED'den MMO'ya ziyaret
Advert

TÜRKONFED'den MMO'ya ziyaret

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan, Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu'nu ziyaret etti.

TÜRKONFED'den MMO'ya ziyaret
TÜRKONFED'den MMO'ya ziyaret Kemer Gözcü
Bu içerik 357 kez okundu.
Advert

TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu'nu oda binasında ziyaret etti.

Makina mühendisi olan Turan, erkek egemen bir meslek grubunda bir kadının başkanlık yapıyor olmasının çok önemli bulduğunu söyledi. TÜRKONFED'in kadınlara yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Orhan Turan, kadın elinin ve emeğinin değmedi ülkelerde ekonomik kayıpların çok büyük olduğunu ifade etti. Turan, Ayşen Hamamcıoğlu'nu elini taşın altına koyarak rol model olduğu için tebrik etti.

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu ise Orhan Turan'a ziyareti dolayısıyla teşekkür etti. Türkiye'de kadının iş hayatına katılımının son derece düşük olduğunu anlatan Başkan Hamamcıoğlu, "Meslek grubumuzdaki kadın oranı yüzde 9. TBMM'de ise yüzde 17 civarında. Toplumda yüzde 50-50'yiz ama iş hayatında maalesef kadınlarımız çok düşük oranda. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinde ise 140 ülke içinde ne yazık ki en son sıralardayız. Bu olumsuz tabloyu düzeltmek için toplumun tüm kesimlerine büyük görev düşüyor ancak en önemli görev biz kadınlara düşüyor. Hem mesleğimiz açısından hem de kadınlarımız açısından çalışmalarda bulunuyor, elimizi taşın altına koyuyoruz. Hem TÜRKONFED'e hem de şahsınıza kadınlara yönelik çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa