bursa escort Kemer Final öğrencileri İngilizcenin 100. Gününü kutladı
Advert
Advert

Kemer Final öğrencileri İngilizcenin 100. Gününü kutladı

Kemer Final Okulları, “İngilizcenin 100. Günü” adı altında etkinlik düzenledi. Etkinlikte öğrenciler, İngilizce şarkı söyledi, şiirler okudu. Etkinlikte ayrıca öğrenciler tarafından Sindirella ve Pamuk prenses masalını sahneleyerek velilerden tam not aldı.

Kemer Final öğrencileri İngilizcenin 100. Gününü kutladı
Kemer Final öğrencileri İngilizcenin 100. Gününü kutladı Kemer Gözcü
Bu içerik 535 kez okundu.
Advert

Simge ALTUN

Kemer Final Okulları, Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda “İngilizcenin 100. Günü” etkinliği düzenledi. Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik İngilizce olarak sunuldu. Okulun tüm sınıflarının görev aldığı etkinlikte, ilk olarak ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri İngilizce şarkılar söyleyip şiirler okudu. Daha sonra 3.sınıf öğrencileri kendilerine verilen kelimeleri hecelediler. Ardından ise 5. ve 6.sınıf öğrencileri Sindirella ve Pamuk Prenses masalını sahnelediler. Etkinlikte öğrenciler ayrıca talk show sundular. Velilerden tam not alan öğrenciler etkinlik sonunda ayakta alkışlandı. 

Kemer Final Okulları Genel Müdürü İsmail Azgıt, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, “Dünya değişiyor ve globalleşen dünyada artık eskisi gibi sınırlar kalmadı, internet sonrası iş yapış şekilleri tamamen değişti. Bu yeni yüzyılda sadece bilgi birikimi ve deneyim yeterli olmuyor, aynı zamanda iyi bir yabancı dil bilmek de gerekliliklerden birisi olarak gösteriliyor. Başarılı olmak ve dünya ile entegre olabilmek için mutlaka erken yaşlarda yabancı dil eğitimine başlamak, kendimizi bu konuda belli bir seviyeye getirdikten sonra da ikinci bir dilde de uzmanlaşmak gerekmektedir” dedi.

Kemer Final Okulları olarak, yabancı dil bilmenin günümüzdeki ve tabii gelecekteki öneminin farkında olduklarının altını çizen Azgıt, “Çocuklarımızı bugünün dünyasına değil, geleceğin dünyasına hazırlıyoruz. Ayrıca yabancı dil meselesinin ülkemizin kanayan yaralarından olduğunun da bilincinde olarak çocuklarımıza sadece yabancı dil gramer bilgisi ezberletmiyoruz. İngilizceyi yaşatarak öğretiyoruz. Bu doğrultuda her sene okulumuz öğrencileri ve yabancı dil zümresi tarafından “İngilizcenin 100. Günü” etkinliğini yaparak, ne öğrendiğimizi gösteriyoruz” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X