bursa escort Türkan Şoray'a fotoğraf koleksiyonu hediye etti
Advert
Advert

Türkan Şoray'a fotoğraf koleksiyonu hediye etti

Türk sinemasının 'Sultan' lakaplı aktristi Türkan Şoray'a, Antalya ziyaretinde fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen tarafından 'Sultan kelebeği fotoğraf koleksiyonu' hediye edildi.

Türkan Şoray'a fotoğraf koleksiyonu hediye etti
Türkan Şoray'a fotoğraf koleksiyonu hediye etti Kemer Gözcü
Bu içerik 756 kez okundu.
Advert

Manavgatlı fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen, geçen günlerde Antalya'ya gelen Türk sinemasının 'Sultan' lakaplı oyuncusu Türkan Şoray'a Sultan kelebeği fotoğraflarından oluşan bir koleksiyon hediye etti. Türkan Şoray'la sohbet eden Tevfik Köymen, Sultan kelebeği hakkında da bilgi verdi.
Sultan kelebeğinin 70 yıl önce bataklık olan Çukurova bölgesi için Afrika ve çevresinden getirilen Okaliptüs ağaçlarıyla Türkiye'ye geldiğini belirten Köymen, "Sultan kelebeğinin ismini Türkan Şoray'dan aldığı söyleniyor. 2000'li yıllara kadar fark edilmedi. 2000'li yılların başlarında bir öğretim görevlisi tarafından ilk kez görülen Sultan kelebeği kayıt altına alındı" dedi.
Kendisine hediye edilen Sultan kelebeği fotoğraf koleksiyonu için Tevfik Köymen'e teşekkür eden Türkan Şoray, daha önceden Sultan kelebeği hakkında bilgisi olmadığını kaydetti.

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X