bursa escort Antalyalı Hanımlar engel tanımadı
Advert

Antalyalı Hanımlar engel tanımadı

Vali Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu liseli kız öğrenciler arasında düzenlenen “Engel Tanımayanlar” fotoğraf yarışmasının ödül törenine katıldı. Karaloğlu “İnsan olarak bize düşen en büyük görevlerden birisi engellilerin önündeki engelleri kaldırmaktır” dedi.

Antalyalı Hanımlar engel tanımadı
Antalyalı Hanımlar engel tanımadı Kemer Gözcü
Bu içerik 417 kez okundu.
Advert

Antalya Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız İmam Hatipliler Derneği (MUGEMDER) Antalya Hanımlar Platformu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle liseli kız öğrenciler arasında “Engel Tanımayanlar” adında bir fotoğraf yarışması düzenledi. Karatay Medresesi’nde yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül Törenine Vali Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu Milletvekili Mustafa Köse’nin eşi Ünzile Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Antalya Hanımlar Platformu üyeleri ve kız öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Sevim Karaloğlu “Hepimiz insanız, hepimizin yaratıcısı yüce Rabbimiz. Rabbim hepimizi dünyada bir imtihan için gönderiyor. Kimimiz engelli, kimimiz engelsiziz ama hepimiz kul olmak için bu dünyaya geliyoruz. Bu minvalde kulluk bilinciyle bize düşen görevlerden birisi de engellilerin önündeki engelleri kaldırmak, onlara destek olmaktır.” dedi. 

SENEDE BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN ENGEL TANIMAMALIYIZ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün asıl amacının engellilere dikkat çekmek olduğuna değinen Sevim Karaloğlu “Sadece bu günde engellileri hatırlamamalıyız. Onların sıkıntılarını senede bir gün göz önünde bulundurmamalıyız. 365 gün boyunca toplumda bizlerle birlikte yaşayan engelli insanların olduğunu ve onların bizden daha farklı ihtiyaçları olduğunu bir nebzede olsa düşünmek farkındalık oluşturmak zorundayız. Unutmayalım ki her birimiz yarın birer engelli olmaya da adayız. Başımıza nelerin geleceğini, kaderin bize hangi çizgiyi çizdiğini bilmiyoruz. Onun için engelli dostlarımızın önündeki engelleri kaldırmak hep beraber yaşarken sokakta, iş yerinde engellerine uygun şehirler parklar, sokaklar, caddeler, ibadethaneler yapmak inşa etmek onlara göre düzenlemeler yapmak da bizim görevimizdir” diye ifadeler kullandı.

Bu kapsamda düzenlenen Engel Tanımayanlar Fotoğraf Yarışması’nı çok önemli bulduğunu ifade eden Karaloğlu yarışmada emeği geçenleri tebrik etti.

Protokol konuşmalarının ardından Sevim Karaloğlu, “Ali’nin Bir Bacağı” adlı fotoğrafıyla yarışmada birinci olan Gizem Yıldız’a ödülünü takdim edip yarışmaya katılan öğrencilerin fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa